Kobiecy Samochód Roku 2012 - Mazda CX-5: magazyn Twój Styl

Kobiecy Samochód Roku 2012 - Mazda CX-5: magazyn Twój Styl

28 Lut 2013, 12:49

Zakończyła się 7.edycja plebiscytu magazynu Twój Styl. W głosowaniu czytelniczek tytuł Kobiecego Samochodu Roku 2012 zdobyła Mazda CX-5, pokonując 35 konkurentów. Wyniki plebiscytu zostały oficjalnie ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się 21 lutego br. w Warszawie.

Kobiecy Samochód Roku 2012 - Mazda CX-5: magazyn Twój Styl

Mazda CX- 5 to najlepiej sprzedający się model Mazdy w Polsce w ubiegłym roku. Wśród nabywców znalazło się wiele kobiet, co przeczy stereotypowi, że zazwyczaj wybierają tylko małe, miejskie auta. Cieszy nas nagroda czytelniczek Twojego Stylu, które doceniły ekscytujący design, wszechstronność i przełomowe rozwiązania techniczne SKYACTIV naszego SUV-a – podkreśla Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Polska, która odebrała statuetkę dla CX-5 z rąk redaktora naczelnego Twojego Stylu – Jacka Szmidta.

Kobiecy Samochód Roku 2012 - Mazda CX-5: magazyn Twój Styl

CX-5 to pierwszy model Mazdy wyposażony w pełną gamę technologii SKYACTIV, w tym nowe silniki, skrzynie biegów, nadwozie i podwozie. Zapewnia radość z jazdy oraz wyjątkowe osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa. Jest to także pierwszy model, w którym zastosowano nowy motyw projektowy Mazdy: KODO - Dusza Ruchu, inspirowany mocą, pięknem i ekspresją charakterystyczną dla świata zwierząt.

POLECAMY Mazda CX-5 samochodem roku w Japonii

Dzięki wysokiemu maksymalnemu momentowi obrotowemu 420 Nm, CX-5 wyposażona w nowej generacji silnik Diesla SKYACTIV-D, oferuje odczucia z jazdy porównywalne do prowadzenia samochodu z 4,0-litrowym silnikiem benzynowym V8. Jednocześnie, poziom zużycia paliwa na poziomie 4,6 l/100 km i emisja CO2 119g/km plasuje CX-5 wśród najlepszych modeli w segmencie.

źródło: Mazda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3070
Zdjęcia: 11514
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Klakson i agresja - do czego skłonni są kierowcy podczas upałów? Klakson i agresja - do czego skłonni są kierowcy podczas upałów?
    W upalne dni kierowcy są bardziej skłonni do agresji na drodze. Jednym z objawów może być nadużywanie sygnałów dźwiękowych(1). Wysoka temperatura na zewnątrz może również obniżać koncentrację oraz wydłużać ...

  •