Kobitka zda się na męski gust- poszukuję samochodu dla siebi

Re: kobitka zda się na męski gust- poszukuję samochodu dla s

18 Wrz 2010, 08:39

Słuchajcie wiem, że to trochę nie w temacie, ale może kupię Corollę którą oglądałam wczoraj.
jednak według mnie ma jeden mankament..
Samochodem jeździł w firmie facet i on teoretycznie odkupił ten samochód od tej firmy.
Ma jakąś fakturę, ale szczerze mówiąc dopiero dzisiaj się jej lepiej przyjrzę..
Tym samym zakładając, że samochód nabył np. niespełna 14 dni temu to czy może go od razu komuś sprzedać bez potrzeby przerejestrowywania go na siebie??
I jak myślicie jakich dokumentów muszę wtedy od niego zażądać??

Po drugie co jeśli ten samochód był kupiony wcześniej, a nadal w dokumencie rejestracyjnym samochodu widnieje nazwa firmy??
Bo obawiam się żeby potem jak nabędę samochód nie pojawiły się jakieś problemy z rejestracją, że w dowodzie jest firma a na umowie jakiś facet.
Albo, że firma zgłosi się do mnie z jakimiś roszczeniami..
tigra3
Nowicjusz

Miejscowość: warszawa

Re: Kobitka zda się na męski gust- poszukuję samochodu dla s

18 Wrz 2010, 16:36

tigra3 napisał(a):Samochodem jeździł w firmie facet i on teoretycznie odkupił ten samochód od tej firmy.

I z tego powodu taki przebieg. 30 tys. km rocznie jeżdżąc prywatnie to trzeba jednak się postarać, choć nie jest to nic nadzwyczajnego.

tigra3 napisał(a):Tym samym zakładając, że samochód nabył np. niespełna 14 dni temu to czy może go od razu komuś sprzedać bez potrzeby przerejestrowywania go na siebie??
I jak myślicie jakich dokumentów muszę wtedy od niego zażądać??

Rozumiem, że firma jest firmą polską, facet jest Polakiem. Facet jest handlarzem samochodów, czy to po prostu pracownik tej firmy?

Jeżeli w dowodzie rejestracyjnym właścicielem jest firma, to potrzebujesz fakturę zakupu między firmą, a facetem. Po czym spisujesz umowę kupna-sprzedaży między facetem a Tobą. To tyle z nietypowych rzeczy, reszta jest jak przy normalnym zakupie.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

19 Wrz 2010, 18:25

Warto wrócić do umowy tego pana. Tam będzie faktyczny przebieg auta gdy je kupił...
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: kobitka zda się na męski gust- poszukuję samochodu dla s

20 Wrz 2010, 06:59

Niestety zakup nie doszedł do skutku.. O przebiegu nie wspomnę, bo w sumie dałoby się go przeżyć..
Swoją drogą widziałam wczoraj Opla 3 letniego, którym jeździła jakaś babka chyba od nowości bo zapomniałam się zapytać którym jest właścicielem, ale uznałam, że nie ma potrzeby kiedy powiedziała, że 3 latek ma przebiegu 146 000 km.

Samochód miał sporo mankamentów.. Tu malowane, tu jakaś szpachla.. Gdzieś tam za duża rdza.. Jakimś cudem kiedy miałabyć spisana umowa pojawił się znajomy, który zna się na samochodach.. I uznał, że on nigdy by tego nie kupił.. I że w takiej cenie, takiej klasy samochód to powinien być laleczką..
I znowu jestem z niczym..
Ale pożyjemy zobaczymy..
tigra3
Nowicjusz

Miejscowość: warszawa

20 Wrz 2010, 12:39

Jeśli jest na tej Corolli rdza to znaczy że auto było bite i beznadziejnie naprawione. Dobrze że sobie ten zakup odpuściłaś, za jakiś czas wyszły by z tej Toyoty inne usterki
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[S] A5 8T 2,7 / 325d e92 / CLK 320CDI w209 / 407 2.7 / Laguna III 3,0 [S] A5 8T 2,7 / 325d e92 / CLK 320CDI w209 / 407 2.7 / Laguna III 3,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - nadwozie coupe - silnik diesla o mocy ok. 200KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2008 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A5 8T 2,7 TDI - 190KM - BMW 325d ...
    Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)? Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)?
    Na drogach nie brakuje roztargnionych kierowców, którzy parkując samochód zostawiają go bez wrzuconego biegu i zaciągniętego hamulca postojowego. Skutkuje to wytoczeniem się auta na drogę, zsunięciem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI