Kody

 • Kody stosowane w motoryzacji

 • W związku z tym, że na naszym forum pojawiały się pytania na temat różnych kodów związanych z motoryzacją (OBD 2, wyposażenia, klimatronika itp.) postanowiliśmy przygotować strony na których będzie można odczytać co one oznaczają. Dodatkowo postaramy się Wam podpowiedzieć na co należy zwrócić uwagę kiedy wystąpi usterka, a nawet wskazać przykładowe możliwości naprawy. Trzeba jednak pamiętać, że czasem występują problemy złożone i nie zawsze to co będzie zawarte w opisach na stronie może się sprawdzić. Diagnostyka samochodu powinna być wykonywana zawsze przez fachowe osoby, które potrafią odpowiednio interpretować kody opisujące występujące problemy.
 • Konwerter kodów OBD2/EOBD, Hexadecimal, Decimal

  Odczytane kody błędów z pokładowej diagnostyki systemów w samochodzie pozwalają uzyskać informację o problemach które aktualnie występują. Błędy te najczęściej w zależności od systemu i interfejsu otrzymujemy w standardzie OBD2/EOBD ale występują one również w systemie dziesiętnym (decimal) i szesnastkowym (hexadecimal). Konwerter pozwala przekonwertować kod do wszystkich trzech formatów.
 • Opis kodów błędów OBD II

  Kody błędów OBD 2 są sklasyfikowane według normy J 2012, zakładającej pięcioznakowy system kodowania, w którym na pierwszym miejscu mamy literę B, C, P lub U. Chcąc uzyskać kody błędów niezbędny będzie odpowiedni interfejs diagnostyczny. Po podłączeniu do złącza OBD 2 możliwe będzie ich odczytanie. Opis takich kodów oraz możliwości problemów ich występowania czy też naprawy prezentujemy na naszej stronie. Staraliśmy się opisać jak największą liczbę kodów i nadal pracujemy nad rozbudową opisów.
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Odcinkowy pomiar prędkości na obwodnicy Warszawy S8 w obu kierunkach
  Jak można przeczytać na stronie GITD (Główny Inspektorat Ruchu Drogowego) do końca października mają zostać uruchomione odcinkowe pomiary prędkości na obwodnicy Warszawy w dwóch lokalizacjach które będą ...
  BYD e6 - elektryczny samochód o dużym zasięgu
  Pierwsza w Polsce prezentacja w pełni elektrycznego samochodu BYD e6 odbyła się w dniach 9 – 10 lipca w czasie konferencji "2012 International Symposium on Electric Vehicles – Triple Helix Activity Research; Energy-Technology; ...