Kolejny raz - jaki samochód do 5000zł?

Kolejny raz - jaki samochód do 5000zł?

12 Wrz 2015, 18:27

Witajcie. Mam 20 lat, póki co mam hyunadi lantra II 1.9 GLS w kombii, ale chcę się go najszybciej pozbyć z trzech względów:
*kombi - póki nie planuję zakładać rodziny to kombi jest mi niepotrzebne,
*diesel - Robię bardzo małe przebiegi, do pracy mam kilometr, a do siłowni (3 razy tydzień) jakieś 6, czyli dziennie wychodzi ok 15 + w weekendy max te 100 to i tak mało - miesięcznie dajmy na to, że nawet robiłbym te 500 to i tak się nie opłaca diesela, stąd chce się przerzucić na benzyniaka
*mułowate - wiem brzmi jak od młodego gniewnego, ale jak pojeździłem trochę kumpla mazdą 323f to zapragnąłem coś żwawszego, żeby jednak jazda cieszyła.

Przede wszystkim szukam auta który będzie tanie w użytkowaniu(spalanie, płyny, oleje itp - aktualnie jak zaleje swoje kombii to za 40-50zł miesiąc pojeżdżę, ale szkoda silnika jak mało jeżdżę dieslem), w naprawach(tanie części/zamienniki i ogólnodostępne), takie które ciężko łapie rudą(niestety nie mam garażu), będzie 'wyglądało' - więc golfy III, tico, lanosy odpadają.

Mój krąg poszukiwań jest wąski, bo myślałem nad:
-BMW e36(tylko sedan, compacty są okropne)
-Honda civic VI

Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o motoryzację, więc nie wiem jak się ma spalanie i utrzymanie(naprawy, wymiany filtrów, i cała 'zabawa' z samochodem) BMW do hondy, co jest tańsze?

Jestem ze Śląskiego - okolice Bielska-Białej, więc poszukiwania gdzieś tak max 80-100km od B-B

[link wygasł]
[link wygasł]

+sprzedałbym aktualny samochód no i z wypłaty bym wyłożył na ubezpieczenia i generalnie na start, ale czy powyższy oferty są w ogóle warte uwagi? Jeśli nie to podsyłajcie wasze.

I co do BMW - czy ciężko jeździ się w zimę ze względu na tył napęd? Bo trochę się tego obawiam, a nie jestem fanem jazdy bokiem.

I czy myślicie, że będzie spora różnica pomiędzy samochodami do 5k a 10k? Bo myślałem żeby odkładać jeszcze tak do kwietnia ile się da to może bym do 10 uzbierał?

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem i pozdro ;)
zhiqiang
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Kolejny raz - jaki samochód do 5000zł?

12 Wrz 2015, 19:25

e36 w naprawach na pewno tanie i części dostępne, przecież jeździ tego po ulicach mnóstwo, spalanie zależy tylko i wyłacznie od Ciebie, jeden będzie miał 15l a drugi który jest mądrzejszy zrobi z 8l, za 5000 może być ciężko o dobry egzemplarz, e36 rdzewieje ale honda chyba bardziej, jest mniejsza i jeśli chodzi o spalanie może byc lepiej niz w bmw
za 10k oba te auta dostaniesz już w bardzo dobrym stanie, przynajmniej tak piszą w ogłoszeniach, jaka jest prawda nie wie nikt do momentu aż konkretnego auta nie obejrzysz ;)
tracer955
Nowicjusz

Auto: brak

12 Wrz 2015, 20:11

A co powiecie o tej e36 z ogłoszenia? Gościu dużo wymieniał i troche to podejrzane moim zdaniem, ale jak pisałem jestem zielony w motoryzacji, co najwyżej potrafię oleje i płyny wymienić, czy koło zmienić :-D

Myślę, że jeżdżę dość ekonomicznie, chociaż wiadomo jeszcze jestem świeżym kierowcą, bo prawo jazdy mam od kwietnia 2014
zhiqiang
Nowicjusz

12 Wrz 2015, 21:01

link coś nie działa ale nie kieruj sie tym co ludzie piszą w ogłoszeniach, zawsze każdy koloryzuje ;)
tracer955
Nowicjusz

12 Wrz 2015, 21:35

Bardziej chodziło mi o to czy jest sens w ogóle patrząc po ogłoszeniu wybrać się do sprzedającego i pooglądać :P

Czytałem, że 1.8 e36 silnik jest słaby, jego awaryjność jest wysoka - ktoś się wypowie ile w tym prawdy?
zhiqiang
Nowicjusz

12 Wrz 2015, 21:45

moim zdaniem to bujdy ! wiadomo nie od dziś ze duża część użytkowników e36 to po prostu świry, ludzie którzy gnoja do odcięcia itp itd, JAK DBASZ TAK MASZ
tracer955
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Model studyjny BMW Gina Light 2008 Model studyjny BMW Gina Light 2008
    BMW Group Design przedstawiło model studyjny BMW Gina Light w odpowiedzi na debatę dotyczącą cech, które ukształtują motoryzacyjny krajobraz jutra. Pojazd zbudowany jako projekt doświadczalny prezentuje wizję przyszłości ...
    Felgi samochodowe - rozstaw i ilość śrub Felgi samochodowe - rozstaw i ilość śrub
    Przedstawiamy dwa parametry montażowe felg samochodowych (średnicę śrub i ich ilość) zarówno stalowych jak i aluminiowych. Są one na tyle ważne, że oba te parametry muszą być dokładnie takie same jak zalecił producent ...

• Re: Kolejny raz - jaki samochód do 5000zł?

12 Wrz 2015, 21:52

W E36 były 3 wersje silnika 1.8:
    113 konny montowany do 1993 roku (podobno ten był wadliwy)
    115 konny montowany od 1993 roku (ten jest ok)
    140 konny również od 1993 roku (dobre osiągi przy rozsądnym spalaniu)
    Ossy
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy od: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002

12 Wrz 2015, 22:04

@tracker955 niestety taka mentalność ludzi, bo tył napęd i od razu piłują :/

@Ossy czyli ten jest OK, bo z tego co gość napisał to 115 kucy pod machą, ale karoseria nawet fajnie wygląda

[link wygasł]

Może się tam przejadę w następny weekend to zobaczę co i jak
    zhiqiang
    Nowicjusz

13 Wrz 2015, 09:44

Dobre auta schodzą na dniach więc jeśli się nie sprzeda do następnego weekendu coś musi być na rzeczy.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km
    Paliwo: Benzyna

13 Wrz 2015, 16:27

Jak się ma 1.8 benzyna do 1.9 diesla?

Mówimy o mieście, małe trasy, mało km? Faktycznie to bmw 1.8 będzie dużo żreć jak mi mówią?

I czy faktycznie silnik m40 w e36 jest tak wadliwy i często się psuje wałek rozrządu i inne podzespoły, które nie można wymienić "pojedynczo", ale należy wymienić "hurtowo"?

Wiadomo, że przed kupnem zabieram samochód do znajomego-mechanika na przegląd, ale jednak takie bmw za 4500zł to podejrzanie, mała cena?
    zhiqiang
    Nowicjusz

14 Wrz 2015, 06:10

Jak będziesz mało jeżdził to diesla nie opłaca się brać. 1.8 benzyna łyknie 9-10l pb.
    No zobacz na liczbe wyświetleń prawie 1800 i nikt nie wział za te śmieszne pieniądze?
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km
    Paliwo: Benzyna

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009