Kolizja drogowa, policja, karetka itd

Kolizja drogowa, policja, karetka itd

18 Cze 2018, 12:38

Witam, w piątek około godziny 12, miałem kolizję. W moim samochodzie wybuchły poduszki powietrzne, poszła szyba czołowa i w zasadzie cały przód. W Mercedesie (dla mnie sprawcy) nic się nie stało w zasadzie. Na miejsce przyjechała wezwana (przez świadka) straż pożarna, policja oraz pogotowie. Z tego, że mnie bardzo bolała ręka pojechałem do szpitala. Po wyjściu dowiedziałem się że auto mam na parkingu laweciarza który mnie zgarnął i dali mi auto zastępcze. Byłem na Policji jednak nie potrafią określić kogo uznali sprawcą. Świadek zeznawał na moją korzyść, wszystko widział bo jechał za gościem z Mercedesa. Światła na skrzyżowaniu nie działały. Powinienem się czegoś obawiać, że wyjdzie że to moja wina? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
marek789
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Kolizja drogowa, policja, karetka itd

18 Cze 2018, 13:36

marek789 napisał(a):Światła na skrzyżowaniu nie działały
Jesteś na drodze z pierwszeństwem Mercedes włącza się do ruchu więc musi zachować szczególną ostrożność i powinien przepuścić pojazdy brązowe i Ciebie, dopiero wtedy może wjechać na te cztery pasy jak będzie miał pewność że nie spowoduje zagrożenia w ruchu.

O ile oczywiście znaki nie mówią inaczej ale nie wydaje mi się.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz bo napisałeś że światła nie działały a na obrazku że samochody brązowe stały? Tu mi się coś nie klei...

Uderzyłeś w bok Mercedesa?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8

18 Cze 2018, 13:53

Uderzyłem w prawy tył Mercedesa, nie zdążyłem zahamować jak się wytoczył zza brązowego uczestnika ruchu. W załączniku poprawione zdjęcie. Pojazdy zaznaczone brązowo stały ponieważ tam był korek, a w dodatku ustępowały pierwszeństwa przejazdu jadącym z drugiej strony. W załączniku dodałem również zdjęcie mojego pojazdu, Mercedesa który zatrzymał się kawałek dalej na przystanku, oraz mojego widoku podczas hamowania

EDIT: Zapomniałem o tablicach
marek789
Nowicjusz

29 Cze 2018, 15:23

Sprawca przyznał się do winy jeszcze na miejscu po moim odjeździe karetką. Odszkodowanie już jest jednak muszę się odwołać ze względu za zbyt niską wartość pojazdu przed szkodą :angry:
marek789
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium Lexus RX L - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Model RX dwie dekady temu zainicjował zupełnie nowy segment luksusowych SUV-ów i od tej pory jest jednym z najpopularniejszych modeli Lexusa na całym świecie. Jego najnowsza generacja w odmianie L jest o 11 cm dłuższa ...
    [E] A6 C5 2,5 TDI / 525d e39 / E 270 CDI w210 / S80 I 2,5 TDI [E] A6 C5 2,5 TDI / 525d e39 / E 270 CDI w210 / S80 I 2,5 TDI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment E - silnik diesla o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2000 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A6 C5 2,5 TDI - 150KM - BMW 525d e39 - 163KM ...

•