Kolizja. Szkoda całkowita z OC sprawcy.

Kolizja. Szkoda całkowita z OC sprawcy.

21 Sty 2018, 08:10

Witam,
Niestety zostałem poszkodowany w wyniku kolizji samochodowej. Koszt naprawy prawdopodobnie przekroczy wartość auta, a jako że pierwszy raz jestem w takie sytuacji mam kilka pytań:
1. Czy waszym zadaniem jest szansa odzyskać 100% wartości auta przed wypadkiem? Jeżeli tak to w jaki sposób? Nie zgadzać się na pierwsze oferty z TU? Będę wdzięczny za wszelki porady w tym temacie.
2. Druga kwestia co z wrakiem? Czy bardziej opłaca się sprzedać wrak kupcowi wskazanemu przez TU czy podziałać na własną rękę i spróbować sprzedać drożej na Allegro?
smoki103
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 12 2004
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo c30
Rok produkcji: 2010

Re: Kolizja. Szkoda całkowita z OC sprawcy.

21 Sty 2018, 18:22

W Twoim przypadku ciężko jest coś doradzić gdyż jest za mało informacji. Nie wiadomo jakie to auto i jak bardzo rozbite. Czasami TU znajdzie Ci dobrego kupca na wrak a czasami za marne grosze że tylko wyśmiać.
Czy odzyskasz 100 procent wartości? Wątpie
Jeep Grand Cherokee by Kao https://www.forumsamochodowe.pl/nowy-nabytek-kao-jeep-grand-cherokee-vt103201.htm

Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 4.0
Paliwo: Benzyna

24 Sty 2018, 16:05

Czy gdzieś w internecie mogę sprawdzić wartość rynkową samochodu? Moje auto to Volvo C30 1.6d z 2010r. z przebiegiem 120 000 km.
smoki103
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 12 2004
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo c30
Rok produkcji: 2010

24 Sty 2018, 22:35

Jest wiele kalkulatorów do znaleźnienia w google, mogę tyle podpowiedzieć że wiekszość firmy ubezpieczeniowe i urzędy korzystają z INFOEXPERT i to tam najlepiej będzie sprawdzić. Podam Ci też fajną stronkę ale tu wartość auto jest wyliczana na podstawie ogłoszeń w internecie wiec mało rzeczywiste bo np vw zawsze będzie wiecej warty od Fiata. https://www.autouncle.pl/pl/selling_reports/new
Jeep Grand Cherokee by Kao https://www.forumsamochodowe.pl/nowy-nabytek-kao-jeep-grand-cherokee-vt103201.htm

Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 4.0
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zegarek Nissan Nismo Watch Zegarek Nissan Nismo Watch
    Nissan przedstawia pierwszy zegarek typu smartwatch, umożliwiający nawiązanie połączenia pomiędzy samochodem i kierowcą. Nissan zostanie pierwszym producentem samochodów, który opracował zegarek smartwatch stworzony ...
    Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem Nowy Lexus IS z nowym przestronnym wnętrzem
    Kluczowymi założeniami programu rozwojowego nowej generacji modelu IS były wiodąca w segmencie przyjemność prowadzenia, wyrafinowany komfort oraz intuicyjność obsługi urządzeń pokładowych. Znalazło to swoje odzwierciedlenie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Rage-Race 2009
      BMW E30, lotnisko, drift, 6
      Jak podłączamy kable rozruchowe
      Motocykle storehouse