Kolizja, umyślna czy nie umyślna

Kolizja, umyślna czy nie umyślna

10 Lip 2010, 21:34

Witam,
Spowodowałem kolizje, dostałem mandat, moja winna ewidentna (pomarańczowe światło, a może już czerwone) i z mojego OC będzie pokryta szkoda.

A moje pytanie brzmi, czy w przypadku "umyślnego" (oczywiście nie chciałem spowodować kolizji) złamania przepisów, ubezpieczyciel może zarządać zwrotu poniesionych kosztów odszkodowania?
Andrew1234
Nowicjusz

Miejscowość: Wa-wa

Re: Kolizja, umyślna czy nie umyślna

10 Lip 2010, 22:46

Andrew1234 napisał(a):czy w przypadku "umyślnego" (oczywiście nie chciałem spowodować kolizji) złamania przepisów, ubezpieczyciel może zarządać zwrotu poniesionych kosztów odszkodowania?

Nie mozna tego traktowac jako umyślna kolizja lecz kolizja z Twojej winy....Co najwyzej w przyszłym roku będziesz placił większe OC o 10% i to wszystko.W ubieglym roku miałem podobną sytuację-walnełem w zadek "babe jagę"/brzydka jak noc :mrgreen: /Nie płaciłem ani zeta-OC 10%wieksze.... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Kolizja, umyślna czy nie umyślna

10 Lip 2010, 23:08

spowodowanie kolizji umyślnej to inna całkowicie sytuacja.np.jedziesz ,zrównujesz się z innym jadącym pojazdem w tym samum kierunku-dwa pasy ruchu.nagle odbijasz kierownicą w lewo czy tam prawo,zależy po której stronie jedziesz i uderzasz w bok drugiego pojazdu(bo masz pewność że drugi kierowca jest pod wpływem alkoholu ).kontrola policji gość trzeżwy i w tedy jest przez ciebie spowodowana kolizja umyślnie.z taką decyzją organów ścigania może ubezpieczyciel żądać zwrotu a w twoim przypadku NIE!
ryba1977
ryba1977
Aktywny

Miejscowość: poznań
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody Toyoty otrzymają karty SIM Samochody Toyoty otrzymają karty SIM
    Japoński operator telekomunikacyjny KDDI będzie dostarczał karty SIM do połączonych w sieci samochodów Toyoty. Nowe karty umożliwią globalną komunikację i wymianę danych między autami. Do 2020 roku Toyota zamierza ...
    Jak czytać etykietę na oponach? Jak czytać etykietę na oponach?
    Etykieta opony jest cechą opon pojazdów mechanicznych. Producenci opon dla samochodów osobowych, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych, od listopada 2012 zobowiązani są do podania na naklejce lub ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Lexus LS TRD
      Symulator dachowania, samochód do góry kołami
      Kia GT4 Stinger, wnętrze
      MINI - stylowy namiot : 3