Kombi :: 40k zł :: prośba o pomoc

17 Kwi 2011, 19:05

qutput, nie zauważyłeś, że to 8tys. euro to cena absolutnie najtańszych ofert.
Jak wejdziesz na środkową stronę ofert to zobaczysz przedział cenowy pomiędzy 11 a 12 tys. euro średnio dla tego rocznika.
Co do C5 to też podałeś te najtańsze oferty w dodatku są to C5 jeszcze poprzedniej generacji więc logiczne, ze tańsze.
Wiem, że ja tego nie zrobię ale mam nadzieję, że któryś z forumowych sprowadzaczy aut z zachodu uświadomi Ci jakie są realia i jak wiele ryzykujesz.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Kwi 2011, 20:00

witam,

zdaje sobie sprawę z ryzyka i faktu że 90% to auta kręcone albo wręcz bite.

w ogóle po weekendzie poszukiwań naszła mnie myśl - to co się tu dzieje to jest patologia. to nie jest normalne żeby kupować auto w takich warunkach i to nie jest normalne że tylu sprzedających innych chce najzwyczajniej oszukać. rozumiem ukrywanie drobiazgów i estetycznych pierdółek, ale na boga, te wszystkie historie o licznikach, szpachli.... jak w Polsce ludzie auta kupują ?? przecież nie kupują w salonach bo nikt mi nie wmówi że klasa średnia kupuje auta klasy średniej w salonach za ponad 100tyś.....

eh.
moja lista została zrewidowana; zakupiłem chyba z 10 gazet o autach, testach, rocznikach usterkach i bóg wie czym jeszcze..... plus pojawił się szwagier żony który będzie wyprzedawał flotę z firmy w warszawie. na celowniku Opel Vectra C, 2007, auto pewne, z polski, na bank robione w ASO i przebieg poniżej 150tyś.

tak więc lista wygląda dziś tak, całkiem pragmatycznie :

1. Opel Vectra C 2007- jeśli tylko cena od szwagra zejdzie poniżej ceny rynkowej. Kokpit mi się nie podoba, manetki przy kierownicy okropne jakby designer zrobił je na złość, ale awaryjność niska, i wszędzie dobre oceny. zakup pewny - w mojej sytuacji rzecz nieoceniona.

2. Alfa Romeo 159 SW - po przewertowaniu cen stwierdziłem że na rynku auta w cenie do 40tyś z rozsądnym przebiegiem, kupione w Polsce i wciąż u pierwszego właściciela. auto mniejsze ale najbardziej mi się podoba. jeśli numer 1 zawiedzie będę szukał tego, zaryzykuję podkręcony licznik, myślę że jestem w stanie wyeliminować bite modele. mogę za to auto zapłacić 45tyś nawet, myślę że za tą cenę znajdę dobry model już.

3. mazda 6 - martwi mnie sytuacja w Japonii i modularność tego auta - wszędzie gdzie nie zerknę piszą że zamienniki drogie, i jak się zepsuje to klapa, choć psuje się rzadko. trochę obawiam się, ze względu na tsunami, wzrostu cen części. poza tym auto in plus.

4. c5 odrzuciłem - za chudy portfel żeby szukać sensownego rocznika 2008, tym bardziej na kupno wadliwego z niestandardowym zawieszeniem do robienia, jeszcze banku nie rozbiłem a na wygody będzie w życiu czas.

5. reszta jak poprzednio.

żeby człowiek chciał wydać 45 tyś i wciąż nie miał pewności czy towar nie jest trefny, do czego to doszło...

[ Dodano: 17 Kwiecień 2011, 21:16 ]
ponadto - fakt że absolutnie najtańsze oferty istnieją to tylko dowód że być może te modele są sprowadzane. ponadto opisywałem już schemat działania zagranicznych komisów, sam z nimi zetknąłem się na wyspach wiele razy...

[ Dodano: 16 Maj 2011, 15:03 ]
podbijam temat - jakieś inne komentarze ?
outpt
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dystans krótki i długi (spalanie) - Yaris II 1.3 vs Auris TS Hybrid
    Postanowiłem zrobić porównanie spalania na takim samym dystansie dla obu samochodów z zimnego startu rejestrując pierwszy wynik po 5,7km i kolejny po pokonaniu całej trasy czyli 29km. Samochody biorące udział ...
    Jakie paliwo wybrać, by auto odpaliło w każdych warunkach?
    Po polskich drogach jeździ ponad 19 milionów samochodów, co oznacza, że statystycznie co drugi Polak posiada auto. Mimo to, wiedza na temat tego, jakie paliwo jest najlepsze dla naszego auta w okresie zimowym, ...

•