Kombi dla rodziny 2+2 do 80 tys (segment D) - Hyundai iw40

22 Sty 2018, 21:36

witam,
planuję nowego/używanego samochodu. Hyundai wyjątkowo mi się spodobał, więc zacząłem poszukiwania od iw30 ale po przymiarkach w salonie żona stwierdziła, że za mały i podoba jej się bardziej iw40... byle biały :) cóż mi też się bardziej podoba od 30stki. No i jednak miejsca w środku bez porównania więcej. Zatem zacząłem przeglądać segment D i tak jak przy kompaktach tak tu najbardziej pasuje mi Hyundai.

Samochód z rocznika 2016; 2017 (dla bezpieczeństwa wolę aby był te 3-4 lata na gwarancji) z małym przebiegiem (max 30tys), aby był w środku "świeży".

Największy dylemat to silnik :( benzyn 2.0 praktycznie nie ma na rynku, jest za to 1.6. Trochę wydaje mi się to za mało do dość sporego kombi. W dodatku wersja Classic to też nie do końca to, więc na dzień dobry trochę złotówek trzeba dorzucić w doposażenie takiej wersji np. czujniki parkowania przód z odległością, aluminiowe felgi.
Z kolei przed dieslem 1.7 mam obawy takie, że samochód głównie będzie jeździł po mieście, dwa razy w roku na wakacje. A rocznie robimy max 10-12 tys.

Jakie macie przemyślenia w związku z taką zagwostką? :) Czy te 135 koni w benzynie starczy? Z dzieciakami, nawet na autostradzie, nie będę jeździł ponad 130 km/h.
SzymonJ
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 10 1998
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Fiesta
Silnik: 1.4 (96KM)
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

22 Sty 2018, 22:31

135ps spokojnie wystarczy na takie wypady.

Osobiście wolałbym jednak poszukać avensisa, octavii a jako faworyt mondeo
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Sty 2018, 15:14

przejechałem się w salonie benzyną 1.5 (160KM) Mondeo i powiem, że nic więcej mi nie potrzeba.
Teraz poszukam jakiejś ciekawej oferty na ogłoszeniach... jak np ten link powyżej
SzymonJ
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 10 1998
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Fiesta
Silnik: 1.4 (96KM)
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

24 Sty 2018, 18:12

Ciekawą ofertę masz właśnie w linku powyżej xd
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pogoń za najlepszymi czasami w symulatorze - Formuła E
    Dwaj kierowcy Audi: Daniel Abt i Lucas di Grassi, już 13 stycznia wystartują w trzeciej rundzie bieżącego sezonu Formuły E, która odbędzie się w Marakeszu, w Maroku. Jednak zanim zawodnicy staną na linii startu kolejnego ...