Kombi do 18 tyś

Kombi do 18 tyś

18 Maj 2015, 23:35

Witam, poszukuję samochodu do 18 tyś zł razem z wymianą podstawowych rzeczy zaraz po zakupie czyli ogólnie za około 14-16tyś. Auto ma być raczej niezawodne na około 20 tyś km rocznie, max 150km.

Zastanawiałem się nad:
-Fiat Croma
-Volvo V50
-Toyota Corolla
-Skoda Octavia
-Passat B5FL
-Audi A4
-Mazda 6

Które z tych opłaca się kupić w danej cenie i jakie silniki polecacie?
Pozdrawiam.
Sq3
Obserwowany

Auto: Stilo

Re: Kombi do 18 tyś

19 Maj 2015, 17:38

Croma z 1,9JTD. Tanio i praktycznie jak na tą wielkość auta. Technicznie to Opel Vectra C.
z Volvo może być problem w tej cenie
Corolla z benzynowym 1,6 tylko uwaga na hałasujące łożyska w skrzyni biegów (jak to w japońcu)
Octavia tylko z 1,9TDI, bo reszta silników to szmelc. Ogólnie mam styczność z tym autem i dla mnie nie warte swej ceny chyba, że ktoś chce praktyczne auto i nic więcej.
Passerati z 1,8T i 1,9TDI różnej mocy. Jak dla mnie ceny tych aut są przesadzone przez popyt. A popyt spowodował zalanie rynku złomami, w które łatwo się wpakować więc uwaga wskazana.
A4 j.w.
Mazda jak coś to z 2,0 ale jak się trafi ładne 1,8 to nie ma co gardzić. Uwaga na rdzewiejące nadkola tył i podłogę.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania? Jak bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania?
    Wyprzedzanie to niebezpieczny manewr, który polega na przejeżdżaniu obok pojazdu lub innego uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku. W Polsce związane jest to najczęściej z chwilową zmianą pasa ruchu ...
    Mille Miglia 2017 - najpiękniejszy rajd na świecie Mille Miglia 2017 - najpiękniejszy rajd na świecie
    Po 4 dniach i tysiącu mil kierowcy startujący w Mille Miglia dotarli do Brescii! Najpiękniejszy rajd na świecie dobiegł końca. Prawie pół tysiąca zabytkowych aut wyścigowych, co najmniej drugie tyle samochodów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      S2020005