Kombi do 80 tys. Octavia?

25 Paź 2021, 09:30

Cześć,
Szukamy z żoną samochodu- jedyne w czym się zgadzamy, to że ma to być automat. I teraz z racji wzrostu żona bardzo obstaje przy SUV'ie, ale staram się jej to wybić z głowy ze wzg. na spalanie, mało miejsca i generalnie większe koszty używania. Moje argumenty powoli ją przekonują, dlatego rozglądam się za kombi (dla mnie najlepsze auta). Proszę zatem o poradę za czym się rozglądać. Najbardziej przemawia do mnie Oktavia 2.0 bo i silnik dobry i DVG też znam (w służbowym Caddy dsg ma już zrobione ponad 360 tys.) Myślałem jeszcze o Mondeo, ale kompletnie nie wiem nic o silnikach i skrzyniach w nich montowanych. Polecicie coś? A możesz jeszcze na coś innego warto zwrócić uwagę? Help! :)
Adaho
Nowicjusz

25 Paź 2021, 09:33

Tak naprawdę jeśli ewentualne koszty eksploatacji dsg cię nie przerażają to możesz brać co tylko chcesz albo losować :mrgreen:
franccc
Zaawansowany

Przebieg/rok: >50tys. km

25 Paź 2021, 10:03

To co polecisz zamiast dsg? :)
Adaho
Nowicjusz

25 Paź 2021, 13:04

Octavia 2,0 czyli beznyna czy diesel?
Generalnie za 80k Octavia to praktycznie nowy samochód niemalże, więc raczej nie zaprzątałbym sobie głowy kosztami DSG, co innego Octavia mk2 z DSG 15-letnia za 20 tys..
demirbiras
Zaawansowany

Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

25 Paź 2021, 14:06

Miałem do czynienia tylko z 6 biegowym dsg + 2.0 tdi i polecam, jeśli chodzi o eksploatację to też nie ma problemów, zmieniać olej co 50/60 tys i jeździć. Przy zapuszczonej skrzyni trzeba liczyć się z naprawą 10-20 tys.

Czy benzyna, czy diesel, nowe silniki są bez większych wad..
quel
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.9 M-jet
Rok produkcji: 2008

25 Paź 2021, 17:57

Skoro żona chce SUV, a Tobie bardziej ku kombi, to spotkajcie się w pół drogi i kupcie auto ostateczne, czyli podwyższone kombi :ok: Octavia Scout, Golf / Passat Altrack, Volvo XC60/70 Cross Country, Subaru Outback (choć tutaj już wyższe koszta eksploatacji).
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II //Opel Astra
Silnik: 1.6TDCI109KM/1.6 115
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niewidzialny pieszy - kierowca na niego patrzy ale nie widzi
    To, co kierowca widzi na drodze, zawsze jest ściśle uzależnione od jego koncentracji uwagi. Kiedy podczas jazdy skupiamy się na przykład na prowadzeniu ważnej rozmowy, możemy przeoczyć coś o wiele ważniejszego, co dzieje ...
    Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi
    Audi osiągnęło kolejny etap na drodze do produkcji samochodów wolnej od wytwarzania nieczystości. W fabryce w Ingolstadt ruszyło właśnie nowe centrum zaopatrzenia zakładu w wodę przemysłową. Wykorzystując istniejącą ...

• 25 Paź 2021, 20:04

Słuchaj kobiecie się jedynie podoba lub nie, nie mają pojęcia o niczym więcej także miej jaja i kup to co jest słuszne i praktyczne a nie tylko ładne i modne, to nie torebka od Guci.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 95
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: e36, M3, C5 x7

30 Paź 2021, 11:24

Ok, okazja na Octavię pojawiła się sama. Czy jest ktoś w stanie rozkodować VIN? TMBAJ9NE5F0135803
    Adaho
    Nowicjusz