Kombi do jazdy miejskiej do 20k zł

19 Sty 2018, 18:11

Witam, proszę o podpowiedź jakie auto wybrać (kombi, hatchback, SUV) do jazdy miejskiej dla rodziny 2+2. Jazda głównie po mieście na krótkich odcinkach. Rocznie nie przekraczam 10k km, więc raczej Pb nie wykluczam zagazowania. Nie wykluczone, że jak zmienię pracę może być więcej. Samochód zostanie na ok. 5 lat. Jeśli chodzi o rocznik dobrze by było 2007 i młodsze. Cena max. 23k zł. Główne cechy jakie mnie interesują:

- mało awaryjne
- niskie zużycie paliwa
- czasem potrzebuję coś dłuższego przewieźć, więc składane fotele
- skrętne (ciekawy jestem co doradzicie?) :naughty:
- pojemne ale nie za duże :? (sprytne do miejskich warunków, ale nie mniej miejsca z przodu od mojej Carismy)
- nie za niskie zawieszenie

To co mi się podoba nie do końca spełnia moje wymagania:
- P 407
- C 5 III
- Lancer
- ostatnio zastanawiam się nad V50 ze wzg na gabaryty.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Jardel, 19 Sty 2018, 18:32, edytowano w sumie 1 raz
Jardel
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Carisma
Silnik: 1.8 GTI
Paliwo: Benzyna

19 Sty 2018, 18:22

1. Popatrz na długość przedniego zwisu w 407. To nie nadaje się do miejskiej jazdy
2. Sprawdź długość C5, nie nadaje się do miejskiej jazdy. Swoją drogą o co najmniej 5k za mały budżet
3. Lancer już lepiej pasuje do wymagań ale tak samo kwestia 25k
4. V50 spoko ale na pewno nie 2007 za taką kasę

Popatrz na focusa 2, technicznie to bliźniak volvo
astra h
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Sty 2018, 20:29

V50 w tym budżecie będzie spoko, możesz zerknąć też na Forda Focusa Mk2 (ta sama płyta podłogowa, silniki). Inne kombi - Corolla E12, Golf V, Opel Astra H, Mitsubishi Lancer. Z segmentu D: Citroen C5 II, Ford Mondeo Mk3.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pięciostopniowa skala autonomicznej jazdy
    Coraz śmielej do seryjnych modeli samochodów przedostają się rozwiązania, zwalniające kierowców z części ich dotychczasowych obowiązków. Klasyfikacje stopni jazdy autonomicznej umożliwia pięciostopniowa ...