Kombi/Minivan do 30 000 zł.

04 Maj 2019, 22:24

Dziękuję za opinie ale moja sytuacja nie jest taka prosta. Obecnie posiadam Nissana Qashqai J10 z 2008 roku 2.0 Benzyna 140 KM skrzynia CVT - sprowadzony z Niemiec. Mam go 6 lat i spisuje się super. Można powiedzieć że do mechanika jeżdżę może raz na rok/dwa lata z zawieszeniem (sworznie itp....) poza tym nic mu nigdy nie dolegało. Polecam każdemu ale nie o tym mowa...

Obecnie jak załaduje 4 osoby do Qashqaia + wózek dziecięcy + bagaże na wakacje to to jest dramat. Jedziemy jak w konserwie. Dlatego poszukuje drugiego nowszego i większego auta rodzinnego (rodzina 2+2) tak by się pomieścić. Z uwagi na to że do pracy mam 5 km to diesel odpada. Jeżdżę mało ok. 9000 - 10000 km rocznie. Wybór więc jest taki:
Budżet: max. 30 000 zł
Silnik: Koniecznie benzyna (może być z gazem ale niekoniecznie)
Typ: Kombi/Minivan
Rocznik: 2010 i młodsze
Awaryjność: Jak najmniejsza - tak jak mój Qashqai - praktycznie się nie psuje
Fajnie by było jak by te auto choć trochę mi się podobało dlatego moje typy to:
Kombi:
Opel Astra J, Opel Insignia, Renault Megane III po lifcie, Mazda 6 II, Chawrolet Cruze, Form Mondeo, Peugeot 508

Minivan:
Mazda 5, Peugeot 5008 ale po waszych opiniach benzyna odpada

Nie chcę Skody, Seata, Kia Ceed I, Dacia.

Ot i jak filtry zarzuce na otomoto to nie ma wiele fajnych aut w tym budżecie....

Nie ma lekko....
dobrychlop
Nowicjusz

04 Maj 2019, 22:31

dobrychlop napisał(a):Silnik: Koniecznie benzyna (może być z gazem ale niekoniecznie)

odpadają Ci auta koncernu PSA, w nowszych nie ma wartych uwagi benzyn, a Puretechy to nowsze wynalazki
maxon007
Nowicjusz

Zdjęcia: 1

04 Maj 2019, 22:38

Mazda 5 też jest kiepskim autem (problemy z korozją i to nie tylko "drobiazgi" typu nadkola, ale również okolice mechanizmu przesuwania drzwi).
W Kaszkaju jest Wam ciasno, a rozpatrujecie kompaktowe kombi? Odważnie, ale szczerze mówiąc nie jestem przekonany, czy będzie to mega odczuwalna różnica.
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

04 Maj 2019, 23:06

Wymyśliłem, że może warto zainwestować w Opla Insignie np:

[link do Otomoto wygasł]

Przekracza budżet ale może coś ponegocjuje a reszte wezmę na raty.
dobrychlop
Nowicjusz

06 Maj 2019, 08:45

Tamten samochód został sprzedany. Panowie a co myślicie o tym ogłoszeniu.....

[link do Olx wygasł]

Spprzedawca mówi że opony trzeba zmienić bo jest na zimowkach i wymienić olej. Tyle. Auto użytkowane cały czas. Kupił na handel.
dobrychlop
Nowicjusz

06 Maj 2019, 12:59

W sumie co tu pisać, to typowa handlarska igiełka och i ach.
mike
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda latem na zimówkach to zły pomysł
    Możesz nie być tego świadomy, ale pewnie w Twoim kręgu znajomych czy sąsiadów znajdzie się ktoś, kto jeździ na oponach zimowych. A może robisz to właśnie Ty? Czy warto tak ryzykować? Nie każda opona potrafi zapewnić ...
    Fiat 500C by Gucci wyróżniony nagrodą
    Fiat 500C by Gucci otrzymał nagrodę "Najlepszy mały kabriolet roku" w konkursie "Topless in Miami" zorganizowanym w czerwcu b.r. przez Southern Automotive Media Association (SAMA) − działające w USA stowarzyszenie dziennikarzy ...

• 08 Maj 2019, 21:34

Panowie znalazłem takie cudo.....

[link do Otomoto wygasł]

I teraz się zastanawiam nad: Audi A4 B8 benzyna czy Mazda 6 II 1,8 lub 2.0 benzyna.......

Nie ma ideału. O rdzy w Mazdach słyszałem ale jestem w stanie wyszukać zadbany egzemplarz i zrobić konserwacje. W Mazdach II już nie ma tragedii z rdzą....

Audi z kolei jak czytam o silnikach benzynowych to aż strach się bać. Dużo palą, biorą olej i jak się zepsują to serwis drogi.

Jakie wy macie opinie/doświadczenia? Co wybrać?
    dobrychlop
    Nowicjusz

08 Maj 2019, 22:07

Z autopsji jak szukasz ideału to zawsze skończysz z czymś co będzie od niego daleko odbiegało.

Ja na początku roku szukałem typowego kombi benzynie w tym budżecie i uważam że mazda 6 2 gen jest najlepszym możliwym wyborem.
    Każdy japończyk ma słaba blachę ale to kwestia dbania tzn zabezpieczenia i reagowania jak coś wychodzi a nie czekania aż pochłonie pół auta. W zamian za to od strony mechanicznej są to bardzo wdzięczne auta.

Podkresle jedynie iż to jest moje zdanie i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
    e0hater
    Początkujący

Prawo jazdy: 31 10 2010
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Honda Civic VIII
    Silnik: 1.8 I-VTEC
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2009

08 Maj 2019, 22:55

Wrzuciłeś Audi z najgorszym możliwym silnikiem, więc z automatu odpada.
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika

09 Maj 2019, 07:57

Tak widzę ze na sile chcesz cos kupić, bez przemyslenia. Musisz szukać cos więcej niż kompakt.
    Forda Mondeo, auto bardzo przestronne
    Toyota Avensis

Piszesz w pierwszym poście zeby nie gnilo a wrzucasz mazdy co jest sprzecznie z wymaganiami, co prawda fajnie tu wpasowuje sie Mazda 5 ale blacharsko mam niesmak do niej.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 55
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km

09 Maj 2019, 11:20

Tak wiem.... Porostu na zasadzie analizy, selekcji i błędów powoli zbliża się do celu. Mazda fakt opinie ma sprzeczne z tym co szukałem na początku ale coraz więcej wiem i obserwuje.... A obserwuje że Mazda 6 II po 2010 roku jeszcze nie widziałem zjedzonej przez rdzę. Być może takie są. Więc gdybym znalazł dobry zadbany egzemplarz poddał bym go porządnej konserwacji i myślę że było by na kilka lat spokój. Silniki są dobre. Tylko niewiem czy 1.8 warto kupić czy celowac w 2.0. Czy 1.8 na autostradzie nie będzie wył tak że mało nie wyskoczy z ramy.

A jeżeli chodzi o Audi A4 B8 w kombi w benzynie to jaki polecacie silnik najmniej awaryjny? Mówię o samochodzie od 2010 roku i młodsze....
    dobrychlop
    Nowicjusz

09 Maj 2019, 12:25

dobrychlop napisał(a):A obserwuje że Mazda 6 II po 2010 roku jeszcze nie widziałem zjedzonej przez rdzę
    ale gdzie byś miał to zaobserwować jako zwykły zjadacz chleba? Ja jako garażysta czesto mam przypadki Japończyków kilku letnich z zaawansowana rdzą podwozia.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 55
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km

09 Maj 2019, 13:36

dobrychlop napisał(a):A jeżeli chodzi o Audi A4 B8 w kombi w benzynie to jaki polecacie silnik najmniej awaryjny? Mówię o samochodzie od 2010 roku i młodsze....
    takie auta to kwestia 40k wzwyż, a silniki benzynowe zostały niby poprawione dopiero w 2011. Więc zabawa dużo poza budżetem.
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika

12 Maj 2019, 10:12

Panowie ktoś coś może powiedzieć o takim aucie?
    O tym ogłoszeniu?

[link do Otomoto wygasł]?

[link do Otomoto wygasł]?

Warte to coś?

Czy przebiegi w tych samochodach w benzynie po 200 000 km i więcej to zwiastun kłopotów czy można brać śmiało i cieszyć się jeszcze kilka lat....?
    dobrychlop
    Nowicjusz

12 Maj 2019, 15:34

W te super sztuki z Niemiec bym nie wierzył, poszukaj lepiej czegoś z salonu PL.
    200 tys.to nic dla takiego silnika. Tam masz łańcuch rozrządu, nic tylko zmieniać olej co 10-15 tys.km.
    Tylko nie oczekuj, że te 1.8 będzie jeździć nie wiadomo jak - to wolnossący silnik.
    Ossy
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002

• Warto przeczytać