Kombi używane do 90 tys. min 2017 rocznik

20 Cze 2021, 12:46

Dzień dobry Panowie i Panie :)

I tak jak w przypadku sprzętów komputerowych,mechanicznych budowlanych moge sam doradzać to tutaj jestem laikiem i potrzebuje WAS :D

Ogrom informacji troche mnie przytłoczył, zatem wy jesteście moją ostatnią deską ratunku w walce z żoną o wybór samochodu :P

Obecnie mamy 5 faworytów:

Ford Focus IV
Skoda Superb III
Honda Civic IX
Toyota Avensis Touring
Mazda 6 Kombi

Nie interesują nas bajery, dodatki, przed dłuugi czas mieliśmy seicento a potem Lacetti wiec to bedzie dla nas duzy przeskok, co najważniejsze to:

1.Niezawodność
2.Ekonomiczność
3.Pojemnosć bagażnika
4. Będzie mógł być zostawiony pod chmurką i ,ze po 2 miesiacach ruda go nie zje

Wygląd, Max moc, dodatkowe bajery nie są ważne

Nacjehętniej kupił bym czołg (ze względu na kulture jazdy żony) ehh gdyby nie spalanie ;)

Możecie mnie zjeść żywcem ale cóż to i tak lepsze niż to co mnie czeka dziś podczas rozmowy o ostatecznym modelu, wiec prosze doradzcie/odradzcie lub zaproponujcie jeżeli macie jakies doswiadczenie.

Np.
Mazda 6 - po 150 tyś zawsze odpada tylnie koło ale spokojnie jest na tyle stabilna ,że można jechać dalej :)
Skoda Superb III - tylko diesel bo inne to awaryjne
Forsam
Nowicjusz

02 Lip 2021, 16:07

Witam!
Sprawdź sobie samochody na master1.pl
Tam znajdziesz auta ze sprawdzonym przebiegiem serwisowane w niemal fabrycznym stanie.
Kupiłem tam samochód po leasingu i mogę polecić.
Auto można bez problemu sprawdzić, przejechać się . Doradza nawet najbardziej niezdecydowanej osobie.
cin3q25
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.2 16v 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

02 Lip 2021, 16:35

ale żeś Jaśnie Pan reklamę pocisnął, gdybyś dodał przynajmniej troche informacji wartościowej to może bym sie skusił...ale nie tak w reklame sie robi :P

Naszym faworytem stała sie skoda superb III + na horyzoncie VW passat b8 ale ponoć technicznie u nich słabo, ktoś ma jakieś info ?
Forsam
Nowicjusz

02 Lip 2021, 16:58

Reklama reklamą ale poleasingówki to na dzień dzisiejszy dość pewne źródło zakupu używki.

Pomiędzy np. civic'iem a superbem jest mega różnica w wielkości, lepiej by było gdybyś sprecyzował czego potrzebujesz
Jeśli ma być niezawodny to mazda albo toyota z benzyniakami pod maską.
franccc
Aktywny

02 Lip 2021, 17:09

zostałem obecnie przyszpilony i mam do wyboru tylko dwa samochody passat b8 i seat leon i tylko od jednego dilera w DE (nie pytaj dlaczego długa historia)
Wiem,że to nie po drodze Tobie jako,że polisingówki od was nie kupię ale jak byś na temat tych dwóch się wypowiedział, bym był wdzieczny :)

Słyszałem ,że passat dość awaryjny.

(oba Automat)
Forsam
Nowicjusz

02 Lip 2021, 20:17

Grupa vag to taki temat, że trzeba rozpatrywać konkretny model z konkretnego rocznika z konkretnym silnikiem i najlepiej żebyś jeszcze kod silnika znał. W ostatnich latach mają tyle wpadek jakościowych, że "passat w automacie" może oznaczać równocześnie totalny śmietnik jak i w miarę poprawne auto.
Nie ma sensu porównywać passata i leona bo te auta nie są dla siebie konkurencją. Passat to segment D a Leon C. Passat będzie większy, wygodniejszy, zwykle lepiej wyposażony za to leon młodszy za taką samą kasę i bardziej ekonomiczny. Kwestia co jest dla ciebie priorytetem i jakie masz potrzeby
franccc
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak sprawdzić auto przed zakupem?
    Kupno używanego samochodu to inwestycja, która wymaga szczególnej uwagi. Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie skontrolować wiele elementów. Zaniedbanie któregoś kroku może skończyć się przykrą ...
    MCA 600 Sport Spider
    MCA 600 Sport Spider to samochód, który powstał na bazie pojazdu seryjnego – polskiego Fiata 126p. Auto, choć powstało w Wielkiej Brytanii, zostało prawdopodobnie zaprojektowane przez Włocha Aurelio Bezziego. ...

• 02 Lip 2021, 21:28

Tyle wiem, a jutro jedziemy sprawdzić

[link do AutoScout24 wygasł]

[link do AutoScout24 wygasł]
    Forsam
    Nowicjusz

02 Lip 2021, 21:41

Forsam napisał(a):Słyszałem ,że passat dość awaryjny.

a Laguna III to królowa lawet :roll:

Passat B8 istnieje od 2014 roku, większość benzyn tsi (jeśli o nich mowa) ma po kilka lat i może max 90-100 tys przebiegu, to na jakiej podstawie ktoś określa awaryjność lub jej brak?

Z vagami jest problem bo benzyny to "tsi" gdzie dla ludzi którzy nie mają pojęcia nie ma różnic pomiędzy TSI z 2005 roku a TSI z 2017.... a jest ogromna
    i tacy będą opowiadać o awaryjności bo przecież Passat B6 też miał tsi i się sypał

poza tym widze że szukasz diesla no to Passat jest tak samo awaryjny jak Peugot 508 z hdi :)
    demirbiras
    Zaawansowany

Prawo jazdy: 14 08 2009
    Przebieg/rok: 12tys. km
    Auto: Astra H
    Silnik: 1,8
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback

03 Lip 2021, 14:17

demirbiras, a co jest tak awaryjnego w 508 hdi? 8)
    Tom88T
    Początkujący

Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: 508
    Silnik: 2.0 HDi 163KM
    Paliwo: Diesel
    Rok produkcji: 2014

04 Lip 2021, 12:03

Dziękuje bardzo za komentarze, przejechalismy się sprawdziliśmy parametry opinie etc. i padło na Pasata B8 2.0 TDI DSG, rzeczywiście jest bardzo przestronny w porównaniu choćby z Seatem Leonem, odczucie jak by o klase lepszy jakościowo ( porównalismy podstawowe jak i wersje biznes).

Szukalismy samochodu na dłuższe wyprawy pojemnego i wygodnego dla wysokich osób, i stąd nasz wybór, jedyna obawa to skrzynia biegów, ale tutaj wypowiem sie jak cos padnie :P obecnie ma 100k przebiegu więc trzymajcie kciuki :D
    Forsam
    Nowicjusz