Kombi za ~30tys pod LPG

Re: Kombi za ~30tys pod LPG

12 Paź 2017, 19:36

Masz rację, nie jest to typowy argument, bo powtarza go non stop jedynie trzech forumowiczów (wszyscy "stali" wiedzą o kogo chodzi), inni jednak podkreślają kwestię relacji osiągi/spalanie. Przeglądałem stare posty Crazy i nie zauważyłem, żeby hejtował wszystkie francuskie auta jak leci - pisze o wadach samochodów, które dla obiektywnej osoby interesującej się motoryzacją są zwykłymi bublami. A motywów działania nie znam - może to frustracja, a może chęć ostrzeżenia innych przed błędami, które sam popełnił. No i Ciebie od frustratów nie wyzywał, przecież nie jesteś hejterem VAG ;)
Jeśli uważasz, że Twoja praca jest bez sensu pomyśl o ludziach, którzy montują kierunkowskazy w BMW
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

12 Paź 2017, 19:55

Panowie - po raz kolejny, dyskusjami między sobą odchodzicie od właściwego tematu :!: Wiem, że kolega mike was znowu rozdrażnił, ale może warto przymknąć oko na jego posty i prowadzić dyskusję na temat, z pominięciem jego wypowiedzi? Czasami naprawdę lepiej zignorować czyjąś wypowiedż, niż się wykłócać i szarpać sobie nerwy. Wróćcie do tematu, bo autor z całą pewnością czeka na konkretne odpowiedzi.
Ja kupiłem niedawno Peugeota 406 SW z silnikiem 1,8, z 2008 roku, założyłem LPG i śmigam zadowolony. Każde auto ma jakieś zalety i wady. Nikt nigdy nie wie, co w danym aucie się zepsuje i kiedy to nastąpi. Być może mój peżocik też się kiedyś zepsuje. Ale Nubirka, mimo, że stara i dobra konstrukcja oplowska, tanie części itd a też się zaczęła psuć. Spójrzcie na Wasze opinie o autach bardziej trzeźwo i nie wytykajcie sobie nawzajem błędów, bo każdy ma troszkę racji opisując daną markę czy model :wink:
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Paź 2017, 16:52

MotoAlbercik napisał(a):Peugeota 406 SW z silnikiem 1,8, z 2008 roku

chyba Ci chodziło o 407?
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

15 Paź 2017, 17:50

dzida napisał(a):chyba Ci chodziło o 407?

Sorki - tak dokładnie - 407 SW :ok:
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna

15 Paź 2017, 18:38

CrazyHorse może się wtrące :D ale źle odbierasz pewne fakty które dotyczą silnika 1,6 z gOlfa :ok: .
Jego problemem nie jest to że jest stary tylko to że jest gówniany i jedyna jego zaletą jest nie psucie się do którego przyzwyczaiły nas fsi/tsi...
Więc znaczek 16V, pojemność silnika nie zmienia faktu że to auto nie jedzie. Według mnie przyczyn trzeba szukać troszku głębiej czyli w gównianych rozwiązaniach tech. chociażby głowicy bo raczej nie w pojemności... oczywiście porównując do podobnych jednostek n/a innych firm.
Wspominasz o latach 80tych ale już wtedy były silniki 16V które i tak biły na głowę to coś a biły nie dlatego że były lata 80te tylko dlatego że ten silnik jest taki a nie inny.
Oczywiście można go polecić do toczenia się z zaznaczeniem olania spalania ale nie mówmy że to jest normalny silnik a jego wada jest wiek bo tak nie jest.
A już tak ogólnie skoro tak wszyscy hejtujemy VAGi to może zastanówmy się które silniki benzynowe są godne polecenia i spełniają wymogi normalnego serwisu, jazdy, trwałości i ekonomi???
Bo osobiście mnie trochę śmieszy gdzie np> z palety audi a3 8p poleca się jedną benzynę i to jaką??? :no:
I to jest dla mnie obciach :ok:
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...
    Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczne Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczne
    Lusterko fotochromatyczne sterowane elektronicznie nazywamy też elektrochromatycznym. Takie lusterko przyciemnia się dzięki czujnikowi który sprawdza natężenie światła docierającego do powierzchni odbicia lusterka. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Ferrari 458 Spider, żółty kolor
      Wyścig żużlowy, J.Hampel
      22
      Jak podłączamy kable rozruchowe