Kombii do 40 tys ?

kombii do 40 tys ?

19 Mar 2018, 11:45

Witajcie !

Stoję przed wyborem samochodu do ok 40 tys zł.
Do czego potrzebuję ? do codziennej jazdy do pracy (ok,15 km + zawiezienie dziecka do przedszkola ok 10 km ). Do wyjazdów rekreacyjnych.
Obecnie posiadam Golfa mk6 z 2010r. z silnikiem 1.6 105 km. Chciałbym coś mocniejszego min. 120km.
Obecnie zastanawiam się nad modelami :

- Opel Astra J Sport Tourer - biorę pod uwagę silniki 1.4 Turbo 120km, 1.4 Turbo 140 km, 1.6 CDTI 136km - proszę Was o opinie dotyczące tego samochodu jak i silników. Słyszałem dużo złego o skrzyniach biegów w tym modelu tj. m32.

- Ford Focus kombii MK3 - biorę pod uwagę silniki 1,6 Diesel

- VW Passat B7 1.6 TDI 105 KM - jak ten silnik się spisuje ? czy jest awaryjny ?

Zależy mi jeśli chodzi o wyposażenie na : tempomacie, komputerze, 4 elektrycznych szybach, klimatroniku. Fajnie gdyby było : podgrzewane fotele, i nawigacja - ale nie jest to mus :-)

Może to wyda Wam się dziwne ale chciałbym aby samochód był dobrze spasowany / wykonany. Ostanie posiadałem również Renault Scenic z uważam fantastycznym silnikiem 1,4 TCE 130km (zrobiłem nim ok 150 tys km.) w którym niestety plastiki trzeszczały niemiłosiernie.

Proszę Was również o Wasze propozycje zakupu w tej kwocie i rekomendacje.
Pozdrawiam
adamuse
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 04 2004
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Golf MK6
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: kombii do 40 tys ?

26 Mar 2018, 10:26

nikt nie pomoże ? :-)

dopiszę tylko, że ostatnio zainteresowałem się kią ceed kombii z silnikiem 1,6 diesel - i to jest naprawdę fajne auto ale nic nie wiem o mechanice - czy ten silnik jest na łańcuchu ?
adamuse
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 04 2004
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Golf MK6
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: kombii do 40 tys ?

26 Mar 2018, 10:56

adamuse napisał(a):- Opel Astra J Sport Tourer
ten 1,6 to dobra opcja. Ogólnie Opel ostatnimi laty bardzo starał się i dokładał do swoich samochodów.
Jeśli chciałbyś coś podobnego ze strony azjatyckiej to polecam modele Hyundaia - podobna sprawa - mocno się dołożyli do ostatnich modeli żeby się przebić na rynku europejskim.
RomekT
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tychy
Prawo jazdy od: 14 05 2004
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Hyundai
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...
    Siedmiomiejscowy Lexus RX Siedmiomiejscowy Lexus RX
    Jak podaje japoński magazyn Mag-X, premiera wydłużonej wersji bestsellerowego crossovera Lexus RX z kabiną o trzech rzędach siedzeń ma nastąpić już na jesiennym Tokyo Motor Show, a do sprzedaży ruszy w styczniu 2018. Według ...

•