Komfort i ekonomia 220 tys. PLN

15 Paź 2022, 19:04

Volvo mnie kuszą opiniami. Odstrasza mnie wnętrze i miałem na próbne jazdy v60. Był niewiarygodnie sztywny. Gorzej resorowal nierówności niż pseudosprotowy IS.
A jak z usterkowoscia nowych Volvo?
Maciejko91
Nowicjusz

15 Paź 2022, 19:14

Maciejko91 napisał(a):A jak z usterkowoscia nowych Volvo?

Musisz pogrzebać w necie jest trochę użytkowników oraz opisów.
A do tego koniecznie musisz się przejechać jednym i drugim :ok:
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Paź 2022, 19:50

To może inaczej sformułuje pytanie. Skoro RX od Lexusa jest pod większością względów zadowalający (wykluczając charakterystyczne dla toyoty media i bajery) . Czy jest jakiś samochód który:
1) mniej traci an wartości
2) wymaga mniejszych nakładów finansowych podczas eksploatacji?
Lubię rozwiązania typu zapłać więcej na start, a potem masz spokój.
Chciałbym, żeby auto nie zatrzymało się na drodze i nie wymagało kosztownych napraw do przebiegu 200kkm. Stad na początku (na podstawie relacji znajomych) obawy przed VAG/BMW/Merc
Maciejko91
Nowicjusz

15 Paź 2022, 20:13

Maciejko91 napisał(a):1) mniej traci an wartości

Nic w obecnych czasach nie traci mniej niż hybryda.
Maciejko91 napisał(a):ubię rozwiązania typu zapłać więcej na start, a potem masz spokój.

Hybryda. Powiem Ci to co mówię wszystkim jest sporo techniki ale jest stabilna nawet bardzo stabilna.
Maciejko91 napisał(a):Chciałbym, żeby auto nie zatrzymało się na drodze i nie wymagało kosztownych napraw do przebiegu 200kkm. Stad na początku (na podstawie relacji znajomych) obawy przed VAG/BMW/Merc

Nie będę tego komentował bo byłbym posądzony o stronniczość w str.lexa (jak zawsze :D )
Niestety żeby to zrozumieć trzeba sporo pojeździć jakimś lexem (oby nie dieslem :D ) a potem użyć sobie technologii konkurencyjnych.
Maciejko91 napisał(a):To może inaczej sformułuje pytanie. Skoro RX od Lexusa jest pod większością względów zadowalający (wykluczając charakterystyczne dla toyoty media i bajery)

Więc jak Ci odpowiada to jakiś wielkich przeciwskazań nie ma.
Jazda próbna i tyle :ok:
szybki
Moderator - Tuning

15 Paź 2022, 21:35

Maciejko91 napisał(a):Chciałbym, żeby auto nie zatrzymało się na drodze i nie wymagało kosztownych napraw do przebiegu 200kkm. Stad na początku (na podstawie relacji znajomych) obawy przed VAG/BMW/Merc

Trochę tego nie rozumiem kupujesz auto za niemal ćwierć milion zł i boisz się że Ci stanie na drodze? :mrgreen: To będą nowe auta.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika

Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

15 Paź 2022, 22:15

Edquar napisał(a):Trochę tego nie rozumiem kupujesz auto za niemal ćwierć milion zł i boisz się że Ci stanie na drodze?

A co w tym dziwnego ?

Lubisz takie atrakcje ? Czekałeś kiedyś na lawetę na autostradzie ? A naprawiałeś auto za granicą ?
A wiesz ile lat trwa gwarancja w niektórych markach ?
A walczyłeś kiedyś z aso o uznanie np. wymiany turbin ?

Pytam bo już sobie użyłem jak w bmw nie mieli auta zastępczego (za nowe najmocniejsze x6) i po dzieciaki jechaliśmy 300km w jedną stronę a albo w tojocie nowy hilux był ściagany do aso a ja dostałem auto zastępcze gówniaczka sedanka fwd i co mogłem sobie nim zrobić jak potrzebowałem 4x4 bo jechałem wodować łódź.

Następny temat gdzie się udzielasz a kompletnie nic nie wiesz.
szybki
Moderator - Tuning

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opony mają moc – ratują życie, tylko daj im szansę
    Dawno, dawno temu wszyscy jeździli na jednych oponach i marzyli o Fiacie 125p. Rzeczywiście, historycznie opony na cały rok towarzyszyły motoryzacji przez wiele dziesięcioleci. Z czasem jednak, zwłaszcza od lat 80’, ...
    Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa
    Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa – Toyota Sports 800 – kwiecień 1965. Targa top. T-top. Targadach. Różne nazwy, lecz jedno rozwiązanie, które Toyota jako pierwsza firma ...

16 Paź 2022, 06:30

No właśnie w tym cały sęk.
Z mojego podwórka:
Merc GLE miesiąc po gwarancji przebieg 50kkm. Wadliwy czujnik położenia wału. Paraliż i 4800 naprawa
BMW x7 trzy miesiące po odbiorze alternator się spalił… paraliż
X5 po roku 80kkm coś grubszego w dieslu, akurat w trakcie drogi na urlop do Włoch.
A tak jak pisałem wcześniej, są takie czasy, ze może się nie udac za 5 lat wymienić na nowy jak dotychczas.
Maciejko91
Nowicjusz

16 Paź 2022, 06:37

Niestety żeby to zrozumieć trzeba sporo pojeździć jakimś lexem (oby nie dieslem ) a potem użyć sobie innych

Cztery lata Lexus IS200t. Jestem zachwycony. 250 Kunia i spała tyle samo co 1.5tsi w służbowym Q3.
Olej co 10kkm zmieniam i do tej pory tylko tarcze, klocki i świece. Podobno maja słabego dostawce w zakresie hamulców stad szybsze zużycie. Włożyłem Ate i zobaczymy jak będzie.
Tylko jak pisałem wyżej. Ograniczenia przewożenia plus partnerka nie lubi rwd zima na naszej wsi.
Maciejko91
Nowicjusz