Komfortowy samochód z automatem 15 000-25 000 2005+

20 Lut 2018, 01:38

Szukam samochodu dla siebie, będzie to mój pierwszy samochód choć prawo jazdy mam od ponad 10 lat... (nie miałem jakiejś większej potrzeby dotąd posiadania samochodu).

Moje wymagania:

- skrzynia automatyczna
- komfortowy, duża ilość miejsca z przodu dla kierowcy, i "przyzwoicie" z tyłu
- w miarę dynamiczny, aczkolwiek demonem prędkości być nie musi (myślę, że 10s do setki jest ok)
- rocznik 2005+
- SUV, sedan, duży hatchback
- możliwie bezproblemowy, moja wiedza na temat samochodów jest dość mała i miło byłoby nie wydać majątku w serwisie

Samochód będzie używany głównie w weekendy na trasach mających kilkadziesiąt - kilkaset kilometrów, czasami również kilka, kilkanaście kilometrów po Warszawie/okolicach. Myślę że roczny przebieg będzie w granicach 5000-10000 więc litr paliwa/gazu w tą czy wewte nie robi większej różnicy, mimo wszystko wolałbym nie przekraczać zbyt często 15 litrów LPG czy 10 litrów benzyny.

Do tej pory moją uwagę głównie przykuły: Nissan Murano (aczkolwiek mam pewne obawy co do kosztów utrzymania, dodatkowo dostępne właściwie niemal jedynie egzemplarze sprowadzane zza granicy - na ile dobrze działa CEPIK 2.0?) + LPG, Honda Accord, Toyota Avensis oraz w nieco mniejszym stopniu Opel Vectra. W przypadku spalania do ~10 litrów benzyny wydaje mi się, że nie ma sensu instalować LPG (jeżeli nie jest zainstalowany).

Dzisiaj dostałem również informacje o sprzedaży "zadbanej" Renault Laguny rocznik 2008 przez znajomego rodziny, cena nieco przekracza zakładany budżet, ale CHYBA jednak ryzyko nieco niższe niż przy zakupie od handlarza więc się zastanawiam.
Renault Laguna III rej. końcówka 2008 Hatchback przebieg 170 tys.km
Silnik 2.0 turbo benzyna 170KM Privilege 27 000
wolverine
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 17 02 1933
Auto: nie mam

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstawać
    W zestawieniu 10 modeli, które ich pierwsi właściciele posiadają najdłużej, znalazły się wyłącznie japońskie samochody. Zdecydowanie prym wiedzie Toyota z 5 modelami, w czołówce są też Subaru, Lexus i trzy Hondy. ...
    Toyota Yaris Hybrid-R concept
    Rok po rynkowej premierze Toyoty Yaris Hybrid, na targach we Frankfurcie 2013 zadebiutował 420-konny Yaris Hybrid-R concept z napędem 4x4. Był to kolejny po wyścigówce Toyota TS030 Hybrid samochód, który ...