Kompakt do 20 tys.

09 Paź 2018, 21:18

Witam,
zamierzam kupić w niedalekiej przyszłości samochód w segmencie c, najlepiej z małolitrażowym silnikiem benzynowym nadającym się pod LPG.
Samochód głównie będzie mi służył do jazdy w trasę, ok. 300 km podczas weekendów, dlatego dobrze by było gdyby był w miarę komfortowy, ale przede wszystkim ekonomiczny i tani w eksploatacji.
Pewnie kompakt i auto w trasę to nie zawsze da się dobrze połączyć, ale z racji iż jestem studentem to nie potrzebuję dużego bagażnika, wielkiej przestrzeni dla pasażerów itd.
Na oku mam na razie szczególnie dwa modele:
Seat Leon II 1.6 mpi,
Fiat Bravo II 1.4 T-Jet.
Trochę o tych samochodach poczytałem i zdaje się że mogłyby być dobrym wyborem, ale chciałbym zasięgnąć jeszcze jakichś opini, może doświadczeń związanych z tymi modelami, albo jeszcze lepszymi propozycjami aut z tego segmentu.

Pozdrawiam
anocynek123
Obserwowany
 
Posty: 1

09 Paź 2018, 21:49

Ani Leon ani Fiat to nie są wymarzone auta w trase to trzeba sobie szczerze powiedziec, ale 2x 150km to nie jest znowu az taka duza trasa.

Seat będzie najmniej awaryjny i najtanszy w eksploatacji, silnik klasyka pod LPG, minimalna ilsoc osprzetu i sam slupek pancerny, mało też traci na wartosci to auto.

Fiat ma zdecydowanie lepsze osiagi, rowniez trwaly i niezawodny silnik ale w perspektywie kilku lat eksploatacji koszty beda wieksze bo to silnik turbodoladowany z wieksza ilsocia osprzetu, szybciej tez traci na wartosci.
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna