Kompakt do około 25 tysięcy złotych

17 Lut 2018, 12:08

Cześć, przymierzam się zmiany samochodu. Mam odłożone w sumie 25 tysięcy(budżet rozciągliwy o około 5000zł). Obecnie jeźdzę kultowym Passatem b5 1.8(duże spalanie!!!). Chce go zmienić na kompakta (chyba że będzie coś ciekawego segment wyżej to się zastanowię), absolutnie nie auto segmentu B. Silnik na pewno benzynowy(moc około 100km), rocznik powyżej 2006.
Moje typy
Focus II 1.6.
Civic Ufo 1.4
Astra H 1.6
Bravo II 1.4 T Jet (ponoć silnik świetny tylko ta nieszczęsna skrzynia)
Mazda 3 1.6

Liczę na stosunkowo wysoką bezawaryjność oraz niskie koszty utrzymania. Na pewno nie będzie LPG
Robert91
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Passat b5

17 Lut 2018, 12:15

Robert91 napisał(a):Focus II 1.6.
Civic Ufo 1.4
Astra H 1.6
Bravo II 1.4 T Jet (ponoć silnik świetny tylko ta nieszczęsna skrzynia)
Mazda 3 1.6


Wszystkie typy spoko.
Dorzucisz te 5k i masz focusa 3.
Ufo raczej ciężko znaleźć z 1.4, zdecydowana przewaga 1.8 na rynku
Nie przesadzaj z tą skrzynią w bravo, jeśli naprawdę tak bardzo się sypały to już dawno każda jest zrobiona.
W mazdzie prawdopodobnie prędzej czy później pojawi się korozja.

Do zestawienia dorzuciłbym megane

Co to znaczy duże spalanie?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Lut 2018, 12:27

Spalanie z tym silnikiem to nawet 9-10 litrów, rzadko kiedy udaje się zejść poniżej 8. I nie to nie jest wynik na miasto tylko średnie spalanie :evil: :evil: :evil: . Generalnie jestem z niego zadowolony tylko źle wybrałem silnik.

Samochód na 100% będzie sprowadzany z Niemiec od prywatnego a tam auta zawsze są droższe. Sporo tam Hond z 1.4 pod maską dlatego uwzględniłem ten silnik
Robert91
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Passat b5

17 Lut 2018, 14:35

Robert91 napisał(a):Spalanie z tym silnikiem to nawet 9-10 litrów, rzadko kiedy udaje się zejść poniżej 8


A ile miałoby palić auto tej wielkości? Już bez jaj

W sumie to w żadnym z ww aut na wynik poniżej 8 bym nie liczył
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Lut 2018, 16:12

Ze średniego spalania również w takich autach nie liczyłbym na wynik poniżej 8-9 litrów. Z trasy owszem.
W korkach w dużym mieście to spalanie dla segmentu B z silnikiem benzynowym rzadko kiedy schodzi mi poniżej 9-10 litrów, a co dopiero segment C :)
solti
Początkujący
 
Posty: 76
Prawo jazdy: 17 12 1997
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Fiesta, BMW E46
Silnik: diesel + benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

17 Lut 2018, 17:27

Pomyśl tez o VAG-u np Golf V 1,6 albo nawet Golf VI ?
Audi A3 8P 1,6 - bije na głowę wykończeniem takiego Focusa czy Astrę

a silniki 1,6 nie dość że wieczne żywe to klasyka pod lpg
Ostatnio edytowany przez Pionek, 17 Lut 2018, 17:28, edytowano w sumie 1 raz
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Vision RS - model koncepcyjny
    Skoda Vision RS to wyraz wizji przyszłych samochodów kompaktowych marki, utrzymanych w sportowym duchu RS. Ten dynamiczny model swoją światową premierę będzie mieć podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Paryżu. ...
    Technika jazdy i nasze nowe drogowe postanowienia
    Technikę, umiejętności oraz kulturę jazdy można poznawać i doskonalić latami. Początek roku jest dobrym czasem, żeby zastanowić się, co jako kierowcy możemy zmienić, aby za kierownicą czuć się bezpieczniej, pewniej i jak ...

17 Lut 2018, 17:28

Zapomnij o 1.4 w Hondzie, to kiepsko jeździ.
Bierz 1.8 140 koni, który jest bardzo dobry, do tego fajne spalanie, w Maździe 6 (6-biegowa skrzynia) na trasie DK - PL mam średnie 8,6l/100km ... w Hondzie Civicu 1.8 (6-biegowa skrzynia) wyszło 6,6l/100km.
Co śmieszne ... w Maździe 3 1.6 105 koni średnie miałem na poziomie 8,5l/100km (5-biegowa skrzynia).
Wszystko przy tej samej prędkości autostradowej 140-145km/h realnie (według gps-a), chociaż komputer Hondy myślę, że o te 0,5l może zaniżać, ale i tak fajny wynik.
tomekdk
 

17 Lut 2018, 18:19

invi
Większe, cięższe Mondeo mk4 ojca z 2.0 benzynowcem pali średnio 8l a w trasie potrafi zejść nawet poniżej 7 litrów. Benzynowce montowane w Pasku są zwyczajnie przestarzałe i paliwożerne. Zresztą temat jest nie o spalaniu tylko o wyborze kolejnego auta.

solit
1.6 to również konstrukcja pamiętająca lata 90. W rocznikach które mnie interesują(2006-2010) VW nie miał sensownych silników benzynowych. Desla nie chce, LPG odpada.

tomekdk
Dziękuję za opinię :piwo: . Civica bardzo mocno biorę pod uwagę, jak wyglądają koszty utrzymania, dostęp do części? Co lubi się psuć?
Robert91
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Passat b5

17 Lut 2018, 19:00

Ja trzymam auto kilka miesięcy także może dlatego w Civicu nic się nie popsuło, no i przebieg był dobry, bo 106000km.
Szukaj polifta (od 2009 roku), ale do 30000zł może być ciężko (ze sprowadzeniem, zarejestrowaniem).

A tak w ogóle to jakie Ty rocznie robisz przebiegi? - bo jeśli nie są jakieś duże to nie powinieneś sobie tym spalaniem tak głowy zawracać, bo różnice to jakieś śmieszne kwoty.

A Civic to twarde auto, obecnie jeżdżę Mazdą 6 i jak 2 światy, Civic ma świetne właściwości jezdne jeśli chodzi o przyczepność, sportowe odczucia, ale twardy, Mazda 6 też się fajnie prowadzi, a do tego bardzo komfortowe auto. Civiciem mnie się świetnie jeździ, ale gdybym jeździł dłuższe trasy to wybrałbym coś bardziej komfortowego.

Popatrz na 6-tki z 2007-2008 (ostatni rok, kodowe oznaczenie GG), mają naprawdę bardzo dobrą opłacalność a auta są bogato wyposażone, za ok. 20000zł możesz kupić naprawdę świetne auto.
Polecałbym też popatrzeć na auta z Danii na otomoto (kraj pochodzenia: Dania), można je bardzo fajnie sprawdzić - stworzyłem darmowy poradnik do sprawdzania przebiegu i bezwypadkowości aut z Danii, na stronie www.samochodyzdanii.pl można sobie wszystko ładnie sprawdzić.
A też sporo aut z Danii ma profesjonalną konserwację podwozia - bardzo popularne w Danii.
tomekdk
 

17 Lut 2018, 22:26

Jak chcesz oszczędne auto benzynowe to możesz poszukać Avensisa II 1.8 (po 2006 roku, gdyż te egzemplarze nie mają problemu z podwyższonym zużyciem oleju). Spalanie średnie z tym silnikiem w Avensisie to ~7,5l/100km.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

18 Lut 2018, 09:55

Na twoim miejscu przyjrzalbym się jeszcze Bravo z T-jetem. Za 25 tyś powinieneś znajsc już fajnie wyposażony egemplarz, najlepiej w wersji Sport ze 150 KM (masz wtedy 2 mapy do normalnej i dynamicznijszej jazdy). Spalanie średnie to około 8 w zime i 9 latem z klimą, nie powinno być odstraszajace zważywszy że silnik jest bardzo elastyczny i ciągnie już od samego dołu prawie do samego końca obrotów. Skrzynie łatwo zdiagnozować już podczas oględzin czy łożyska są do wymiany. Koszt takiej operacji 1500 zł i teoretycznie nie powinieneś tam już zaglądać.
Bravo nie prowadzi się tak precyzyjnie jak Civic ale nie jest za to tak twarde, i przez to przyjemniejsze na co dzień ( przynajmniej ja tak uważam ).
Zawieszenie proste, trwałe i tanie w naprawach dodatkowo blacha w ocynku.
W zakładanym budżecie do 25 masz bardzo dobry stosunek ceny do rocznika i do tego co oferuje Bravo w tym segmencie.
ligus86
Początkujący
 
Posty: 105
Prawo jazdy: 14 02 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.4 T-Jet 150 KM