Kompakt w mocniejszym dieslu do 60 tys zł

23 Wrz 2021, 22:25

Cześć wszystkim! Od 3 lat jestem w miarę szczęśliwym użytkownikiem Hyundaia i30 kombi 1.6 CRDI 110KM, ale chciałbym na przełomie październik/listopad zmienić auto i tutaj zwracam się do Was forumowicze o pomoc :yes:

1. Budżet
- 60tys zł (lub 14k Euro)
2. Rejon
- mieszkam na stałe w Niemczech w Brandenburgi, zakup auta w PL lub DE, bez różnicy
3. Użytkowanie
- codzienne dojazdy do pracy (autobahn/droga szybkiego ruchu): prawie 100km w obie strony, prawie 500km tygodniowo
- max 1x w miesiącu wypad do Polski (600km w obie strony)
- weekendowe wypady itp
- roczny przebieg 30-35tys km głównie trasa
4. Preferencje i własne propozycję. Auto ma być przede wszystkim:
- niezawodne
- dobrze wygłuszone lub przynajmniej lepiej wygłuszone jak Hyundai i30 II generacji (według mnie dramat)
- coś mocniejszego jak 1.6 CRDI 110 KM w Hyundaiu
- pozwalać na przyjemną jazdę autostradą z prędkością 150 km/h przy rozsądnym spalaniu
- raczej hatchback ewentualnie jakieś mniejsze kombi, bo obecnie głównie wożę powietrze

Na ten moment poza Peugeotem 308 w hatchbacku brakuje pomysłów. Dochodzi do tego kwestia że 308 w tym typie nadwozia jest ich zdecydowanie mniej, a co dopiero gdybym jeszcze chciał jakiś egzemplarz z silnikiem 2.0 HDI :/ Silniki 1.5 HDI których jest zdecydowanie więcej mają 130KM i lepszy moment od 1.6 CRDI 110KM w Hyundaiu, ale czy to nie będzie tylko różnica na papierze?

Jestem otwarty na wszystkie propozycję i prawie wszystkie marki. Z góry dzięki za pomoc.
kornjed
Nowicjusz

Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Hyndai i30
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

24 Wrz 2021, 08:19

Różnica jest zauważalna a twój typ jest jak najbardziej dobry.
Jeździłem 1.6 HDI 120km w kombi i dynamika była dobra, niecałe 10 sec do 1-100, niskie obroty przy wysokich prędkościach, dobry komfort podróży.
Polecam.
hoderi145
Początkujący

Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8 140km
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2010

24 Wrz 2021, 20:40

Dzięki za odpowiedź kolego :ok:
Ma ktoś doświadczenia z silnikami Renaulta 1,6 dCi czy 2,0 dCi? Jak wypada ich trwałość i bezawaryjność w porównaniu do HDI. Dzisiaj widziałem na żywo Renault Megane w hatchbacku i również mi się spodobał ten model.
kornjed
Nowicjusz

Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Hyndai i30
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna

24 Wrz 2021, 20:53

Trwałość i bezawaryjność spoko, gorzej ze spalaniem. 2.0 z oszczędności nie słynie, 1.6 to już nowsza konstrukcja więc bardziej konkurencyjnie to wygląda
franccc
Aktywny

Przebieg/rok: >50tys. km

25 Wrz 2021, 06:41

Wczoraj na grupie megane 3 lub 4 kolega chwalił się przebiegiem 500 tys w silniku 1.6dci. Podobno jeszcze wtryski nie ruszane, do niedawna oryginalne sprzęgło i turbo.

Bardzo dobry silnik, a 2.0 dci jak wyżej napisane - dobry ale pali zauważalnie więcej od 2.0 hdi.
hoderi145
Początkujący

Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8 140km
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak sprawdzić / obliczyć szerokość felgi? - instrukcja
    Większość felg myślę, że jakieś 90% będzie miało specjalne oznaczenia co do rozmiaru i wystarczy tylko je odczytać. Jednak zdarzają się też takie które ich nie posiadają i wtedy pozostanie nam obliczyć szerokość felgi ...
    Najlepszy Samochód Elektryczny w plebiscycie 2018 What Car?
    Nowy Nissan LEAF został nagrodzony tytułem "Najlepszy Samochód Elektryczny" w plebiscycie 2018 What Car? Awards. Przyznanie nagrody zbiegło się w czasie z europejską prezentacją nowej generacji najlepiej sprzedającego ...

•