Koniec ze zdjęciami z fotoradaru

Re: koniec ze zdjęciami z fotoradaru

19 Paź 2010, 14:16

to nie jest tak, że nikt nie dostanie mandatu. Pojazd jest, udokumentowane zostało, że samochodem tym złamało się przepisy to ktoś za to musi odpowiadać.
Wiem tylko tyle: jeśli pojazd posiada 2 właścicieli to już łatwa droga do niezapłacenia mandatu bez żadnych konsekwencji - przykład:
Jedziesz autem, straż miejska zrobiła ci zdjęcie fotoradarem, ale nie widać dobrze twojej twarzy (lub tak jak mi sfotografowali tył pojazdu) to po kilku dniach dostajesz list polecony ze zdjęciem i dokumentami do wypełnienia. Olewasz to i niczego im nie wysyłasz lub jeden z właścicieli dzwoni i mówi, że otrzymał zdjęcie, ale nie jest w stanie stwierdzić, kto prowadził w danym dniu pojazd ponieważ kluczyki leżą w ogólnodostępnym miejscu i każdy z domowników korzysta z tego samochodu kiedy chce. Być może byłą to córka lub syn, ale nie wiem.
Sprawa trafia do sądu.
na rozprawie właściciel mówi to co wyżej i odmawia zeznań (bo ma taką możliwość w przypadku członków rodzin)
Sprawa zostaje uznana za zakończoną
mass221
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 Paź 2010, 09:18
Miejscowość: Lublin

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie
  W designie zewnętrznym Nowej Dacii Duster pojawiają się zmiany podkreślające jej terenowy charakter. Zmienia się również wnętrze, w którym zobaczymy nową deskę rozdzielczą, nowe tapicerki, nowy zespół ...
  Autobus Mercedes-Benz Travego dla klubu Legia Warszawa Autobus Mercedes-Benz Travego dla klubu Legia Warszawa
  Legendarny klub warszawski – Legia Warszawa otrzymał luksusowy autobus turystyczny Mercedes-Benz Travego. Piłkarzom został on po raz pierwszy zaprezentowany 28 stycznia rano, odbierając na lotnisku legionistów ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   S2020005
   GTP Light