Konkretne auto które dobrze "jedzie"

12 Sty 2023, 11:25

Witam,
poszukuje autka do 80 tys zł, ale warunek że ma konkretnie zasuwać.
Nie musi to być klasyczny hothatch ale max klasa średnia raczej
Myślałem nad:
A6 C7 3,0 TDI albo 3,0 TFSI - tutaj po programie może być nieźle
BMW F30 335i albo 335d
Volvo S60 T6 (tu chyba nikt softu nie zrobi bo mało rozpracowany sterownik zdaje się)
ewentualnie Golf R?
Olivier
Nowicjusz
 
Posty: 9

12 Sty 2023, 23:35

Chcesz klasę średnią a wrzucasz A6... ja bym pomyślał o fajnej S4...
Swoją drogą 3,0 TFSI dobrze podaje, fajny silnik.
Czy warto iść w diesle? no nie wiem 400-500 Nm zrobi robotę ale to jednak ropa, to trzeba lubić po prostu, benzyna da lepszą frajdę.

Golf R to już typowy hothatch, r4 turbo które da się dobrze zrobić ale to jednak zwykły kompakt.
Może pomyśl jaka klasa tak na prawdę i wtedy poszukasz konkretnego modelu z silnikiem.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 663
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

13 Sty 2023, 14:20

Olivier napisał(a):ale warunek że ma konkretnie zasuwać
Hm... może podaj jakieś minimalne wymagania co do mocy. Rozumiem, że tu liczy się najbardziej przyspieszenie...?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9721
Zdjęcia: 34

13 Sty 2023, 15:44

Powiem tak, jeździłem wieloma autami moc 180-220 koni więc coś co pojedzie lepiej, zauważalnie nie chodzi mi tutaj o cyferki w sensie o 250 koni..bo czasem przez np. beznadziejny automat może jechać gorzej niż coś co ma 200 koni
tak żeby był progres z mocą i odczuciami, coś co pojedzie konkretnie a nie że mam 3 litry czy jakieś V6 a 1,9 tdi zaczipowane niewiele gorzej pojedzie :mrgreen:
Olivier
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Deska windsurfingowa na dachu
    Jak przewieźć deskę windsurfingową lub kajak? Sprzęt pływający jest szczególnie trudny do przewożenia. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie go na dachu i odpowiednie przymocowanie do belek mocujących. ...