Konkretne zmiany w Jakie Auto Kupić.

Który wariant rozwiązania wybierasz?

Ankieta zakończyła się 11 Wrz 2018, 17:13

I WARIANT
9
75%
II WARIANT
3
25%
Razem głosów : 12

Konkretne zmiany w Jakie Auto Kupić.

04 Wrz 2018, 17:13

Witam stałych forumowiczów :piwo: . Na wstępie proszę Was o przeczytanie wszystkiego dokładnie i podjęcie decyzji o której mowa na końcu.

Na forum jestem od prawie 7 lat. Pamiętam czasy kiedy na forum urzędowała stara gwardia i która dawno się już w większości nie udziela. Kto tu jest dłużej to pamięta. Przez ten czas napisałem 14 600 postów lepszej i gorszej jakości głównie w dziale „Jakie auto kupić”. Mam pewne przywileje administracyjne, o których nie wiedzą nawet zieloni admini. Założyłem ok. 100 tematów głównie w charakterze pomocy merytorycznych oraz poradników lepszych i gorszych. Nigdy nie starałem zbierać się „okejek”, które zostały wprowadzone chyba (?) w 2015 roku. Toczyłem tez wiele offtopowych dyskusji jak każdy z nas. Dostałem 1 ostrzeżenie w ciągu tej kariery. Rzucałem sugestiami o poprawianiu ilości treści na forum lepszymi (wspomniane zestawienia kosztów z dziesiątkami tysiącami wyświetleń) i gorszymi (tematy o premierach aut). Oczywiście na wszystko musiałem poświęcać swój czas. Ostatnio zrodził mi się nowy pomysł, bo idzie zima i będę mieć trochę czasu.
Od forum odpoczywałem 2 razy. Raz jak robiłem magisterkę w 2014 roku i drugi w te wakacje.

W związku z tym, że pewne rzeczy mają swoje granice tak skończyła się moja cierpliwość do respektowania pewnych zachowań na forum i postanowiłem założyć ten temat. Czarę goryczy przelały wieczne docinki ze strony niektórych forumowiczów. Odkąd kupiłem Lexusa nie mogłem polecić tego modelu, bo pewnie kłamię (teraz jest tak z Hondą). Auto jak było polecane to i tak mi to przypisywano, że robimy to na zmianę z szybkim. Za każdym razem były do mnie pretensje i miałem swego rodzaju cenzurę na wypowiadanie się nt. tego auta, bo zaraz pojawiał się offtop. Głównym prowokatorem jest użytkownik 959, który przyszedł tu z zamiarem zbierania lajków (później 959rn, bo poprzednik dostał bana na zawsze). Żeby nie być gołosłownym proszę kilka postów:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Teraz historia się powtarza i po przerwie wakacyjnej czytam takie teksty, bez odzewu administracji na prowokacje:

1. W tym temacie nie było ani słowa o Hondzie Civic:

2. W tym temacie nie było ani słowa oraz polecania Lexusa:

3. I żeby nie było, że takie docinki idą tylko od 959. W tym temacie autor pytał o Civica ale przecież ja kupiłem i nie mogę już polecać:

I TAK JEST NON STOP.

Administracja nic nie może zrobić, bo niby regulamin ale prawda jest taka, że zamiast mówić „ostrzegam, bo zaraz polecą warny” takie rzeczy dusi się w zarodku. Siedzę tu tyle lat i wiem od razu kto tu chce prowokować (wcześniej miałem też docinki o – a jakże - Accenta).
Płynnie przeszedłem do administracji, bo wracam z przerwy i widzę, że Kao jest zielony. Myślę sobie fajnie, często przesiaduje to będzie mieć oko na to. Szkoda, tylko, że jak proszę o usunięcie prowokacji to „ja nie widzę problemu”. Potem zaraz i tak jest offtop i prośba o spokój. Ostatni temat to była czysta kpina. Prowokator dał taki wpis na polecenie Lexusa IS 200:

Temat nie dotyczył w żadnym wypadku GS 300, o którym rozpisuje się 959. Kao stwierdził, że posprząta i ZOSTAWIŁ TEN WPIS, a odpowiedź i zarazem dowód na brak wiedzy prowokatora została posprzątana:

To teraz pytam – czy admin ma usuwać wszystkie posty, czy tylko te, które zmieniają kompletnie kontekst tematu jakby to była prawda? ALBO USUWAMY WSZYSTKO ALBO NIC. Ostatnio jedynym kryterium do wyboru administratorów jest to, że albo ktoś dużo przebywa na forum albo… no właśnie co? Osobiście odrzuciłem propozycję zostanie adminem i proszę nie traktować tego tematu jako chęć kandydowania. Wg mnie najlepszym adminem byłby łysy ale on zapewne nie ma na to czasu. Zaznaczam, że często z nim się kłóciłem i wcale nam to nie przeszkadza.

I teraz co następuje:

I WARIANT:
959rn jako prowokator, wyśmiewacz (przejrzyjcie jego posty) i osoba, która nie przedstawia żadnej kompetentnej wiedzy, co kilka razy udowodnił, dostaje bana na zawsze. Jakim cudem ta sama osoba może mieć bana (959) i nie mieć?
Kao zmienia podejście do czyszczenia tematów albo przestaje być administratorem. Nie pamiętacie już co robił krikus?
dzida zapomina o docinkach jakby ich wcześniej nie było i dalej nie wrzuca Lexa/Hondy do każdego tematu.
Administratorzy powinni być wyczuleni na każdą zaczepkę (nie tylko mnie ale innych użytkowników) i sypać ostrzeżeniami, bo po to one są. Inaczej ciągle będą offtopy.

II WARIANT:
959 zostaje zniesiony ban, bo skoro jest 959rn, który jest tym samym użytkownikiem to po co?
Kao administruje jak mu wygodnie.
dzida zawiesza/kończy swoją działalność na forum. Przestaję się udzielać. Temat Civic’a i IS200 zostaje zamknięty. Dział o kosztach utrzymania pojazdów, oraz poradniki zostają usunięte, ponieważ nie znam się na samochodach i wprowadzam ludzi nimi w błąd. Zostały stworzone po to aby zamknąć dyskusje nt pochodzenia aut, ich kosztów serwisowania oraz dostępności cześci. Jest to moja wiedza/praca, więc o nich decyduję i proszę to uszanować jak znikną. Skoro tylu osobom nie pasuje moja obecność to nie mam zamiaru tutaj się denerwować.

NIE ROBIMY ŻADNYCH ANKIET CZY ADMIN ZOSTAJE ALBO CZY JA NIM BĘDĘ. Albo jedno albo drugie, bo za długo tu jestem aby szczypać się i bawić. Jak ktoś ma coś do powiedzenia to się wypowiada, a nie lajkuje.

Czasu na dyskusję nie ograniczam ale chciałbym ten temat wyjaśnić do końca tygodnia.

Pozdrawiam. :ok:
Ostatnio edytowany przez dzida 16 Wrz 2018, 10:24, edytowano w sumie 2 razy
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 453
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

Re: Konkretne zmiany w Jakie Auto Kupić.

04 Wrz 2018, 19:04

dzida napisał(a):Dostałem 1 ostrzeżenie
przyznaję, moja sprawka, ale wiesz jak było :wink:

Osobiście też bardzo zdziwił mnie awans Kao, który wg mnie nie do końca był słuszny. Zawsze też odbywały się dyskusje w dziale moderatorów nad każdą z kandydatur, w tym przypadku takowej nie było (wiem Artku nie było czasu, zgłosił się etc, no ale wg mnie to trochę nie fair wobec reszty załogi). Czy coś się zmieniło po tym awansie, oprócz koloru nicku? Wg mnie nie. Wg mnie warto poważnie rozważyć degradację moderatora Kao, bo jest po prostu osobą z zielonym nickiem - nie jest przydatny (w.w przykład wybiórczego czyszczenia tematu, lepiej było go po prostu zamknąć, co też zrobiłem), a obecni moderatorzy dają sobie radę.
dzida napisał(a):Administracja nic nie może zrobić, bo niby regulamin a
można go banować, ale on jest jak mityczna Hydra - utniesz głowę, a za moment wyrośnie kolejna. Można banować IP, ale czy to w rzeczywistości coś daje? (jestem noobem, żyjącym jeszcze w czasach Neostrady i zmiennego IP, proszę o uświadomienie mnie w tej kwestii).

Dzida kilka słów wprost do Ciebie :) Twoja nieobecność byłaby sporą stratą dla forum. Powiem szczerze, że sam często zaglądam do Twoich publikacji na temat kosztów części danych modeli, przy których musiałeś wykonać tak gargantuiczną pracę (i to za free!). To właśnie dla takich jak Ty ludzie przychodzą na nasze forum - szukają ludzi z dużą wiedzą, zaangażowaniem, potrafiących sklecić dwa zdania w poprawnej polszczyźnie. Pamiętaj - haters gonna hate i tego nie zmienisz. Moja rada jest taka, abyś po prostu nie reagował na te zaczepki. Wiem, że męska duma i honor (mam podobnie, ale u mnie to kwestia dziedziczna :mrgreen: ale po prostu nie reaguj na te zaczepki. Wtedy jednemu czy drugiemu się znudzi i po prostu da sobie spokój.
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
0

04 Wrz 2018, 19:10

dzida napisał(a):959rn jako prowokator, wyśmiewacz (przejrzyjcie jego posty) i osoba, która nie przedstawia żadnej kompetentnej wiedzy, co kilka razy udowodnił, dostaje bana na zawsze. Jakim cudem ta sama osoba może mieć bana (959) i nie mieć?
Sprawdzę czy to ta sama osoba.

dzida napisał(a):dzida zapomina o docinkach jakby ich wcześniej nie było i dalej nie wrzuca Lexa/Hondy do każdego tematu.
Wrzucasz ta gdzie to jest słuszne i to jest ok. Nie ma czegoś takiego że nie możemy polecać samochodu którym jeździmy lub który mieliśmy wcześniej.

Jeżeli chodzi o prowokatorów na forum to zdarzają się będą się na pewno tacy pojawiać ważne jest aby zgłaszać zaobserwowane takie przypadki do moderatorów lub do mnie. Wtedy zostaną podjęte odpowiednie kroki.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 11301
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
0

04 Wrz 2018, 19:28

Miałem się wypowiedzieć pierwszy ale poczekałem. Nie znam i nie wnikam w waszą przeszłość jakie macie dymy z 959rn, dlatego też traktuje wszystkich na równo, w tym temacie zachowałem się jakbym widział go pierwszy raz. Nie zamknąłem go bo widziałem że są tam inni moderatorzy np Mike który też tego nie zrobił, a powiem więcej sam robił delikatny offtop ( no moim zdaniem tak nie powinno być) Mike to Ty pownieneś zrobić tam porządek ale nie bo obowiązuje według Ciebie ''koleżeńska lojalność''. Kolejna sprawa to wasze wyzwiska i obrażanie się nawzajem, no sory ale postawcie się na miejscu autora tematu, założył temat że chce kupić coś tam a tu same hejty obrazy i ja kupiłem to moj kolega tamto mi spala tyle w tym miescie, kłutnie na temat ceny części itd. Zgosiłem się na moda bo brakowało rąk do pracy, dziale jakie auto kupić jakoś to jeszcze funkcjonowało ale reszta nie ruszona. Dzida osobiście nic do Ciebie nie mam a wręcz odwrotnie, mam wielki szacun za to co włożyłeś w forum ale nikt nie będzie traktowany ulgowo ze względu na znajomość czy staż na forum, nie biorę pod uwagę kto jest fascynatem jakiej marki, każdy ma prawo do wypowiedzi ale obelgom wielkie STOP. Tak jak powiedział mike jeżeli ktoś jest dla Ciebie prowokatorem to poprostu go zignoruj, to działa najlepiej.
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7
0

04 Wrz 2018, 19:47

Kao napisał(a):Mike to Ty pownieneś zrobić tam porządek ale nie bo obowiązuje według Ciebie ''koleżeńska lojalność''
zadam tylko pytanie retoryczne - jak miałem to zrobić, będąc w pracy i nie mając dostępu do komputera? Po drugie, taka to "koleżeńska lojalność", że dzida dostał już kiedyś warna za off top.
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
0

04 Wrz 2018, 20:05

mike napisał(a):zadam tylko pytanie retoryczne - jak miałem to zrobić, będąc w pracy i nie mając dostępu do komputera?
Może Cię to zaskoczy ale ja też pracuję.... 8 godzin, ale jakoś mam czas choćby na telefonie zobaczyć co się dzieje lub udzielić komuś pomocy. Na robienie offtopu czas masz ale na zrobienie pożądku już nie, no sory ale tak to nigdy to nie będzie funkcjonowało. Moim zdaniem Moderator powinien czuwać jak najcześciej a nie jak mu się chce. Ja wiążę z tym awansem pewne zobowiązania, nie jest to dla mnie tylko zielony kolor, nie wywyższam się i nie nadużywam ''stołka''
a i żeby nie było nie jest to kierowane w żadną z osób, czysty ogół
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Unikalny system składania tylnych siedzeń – 1999 rok Unikalny system składania tylnych siedzeń – 1999 rok
    W jaki sposób w samochodzie typu minivan szybko uzyskać płaską podłogę? Przez lata odpowiedź brzmiała zwykle – wymontować tylne siedzenia. Toyota była prekursorem licznych i popularnych dziś rozwiązań typu „smart ...
    Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe
    Wielu kierowców odkłada na ostatnią chwilę zmianę opon na zimowe. Oznacza to, że kiedy wystąpią przymrozki albo spadnie pierwszy śnieg, bardzo łatwo o stłuczkę, a dodatkowo w warsztatach tworzą się kolejki. Podpowiadamy ...

• Re: Konkretne zmiany w Jakie Auto Kupić.

04 Wrz 2018, 21:34

Stara gwardia...ty już zapomniałeś dzida jaki wiatrak z tobą i twoimi wypocinami robił jigsaw. Byłeś jak dziecko we mgle. Nieważne. Ja wnosiłem pisałem wiele razy prośbę o odbanowanie mojego pierwszego konta, które zostało zbanowane w akcie zemsty przez wtedy świeżo upieczonego admina mikecyferki. Nie potrafił się zgodzić z moim punktem widzenia, mimo ze doskonale argumentowałem każda swoją opinie co do kupna danego auta. I teraz tak - kółko wzajemnej adoracji ma tu swoje przywileje bo działa na rzecz forum fajnie. Ale to chyba nie znaczy ze zwykły użytkownik może być traktowany gorzej. Dzida żyje tym forum dla mnie to trochę przykre. Ja się staram pokazać ze niemieckie wcale nie jest złe jak ma tu większość osób w zwyczaju. Jest sporo silników bubli które polecają jako godne uwagi. Nie rozumiem tez dlaczego każdy głos odwrotny do lexus toyota franca the best był tu zawsze banowany???
    959rn
    Początkujący

Auto: Dieselek
    0

04 Wrz 2018, 21:45

Rzadko tu zaglądam ale jak już wejdę to staram się prostować wasze niekonsekwentne podejście do oceny danego samochodu. Tak szybki, naprawa vanosow w silniku m52 to jest serwis. I awarie zmiennych faz rozrządu zdarzają się tez w lexusach. Ale o tym nie słychać bo lexus ma zamknięte forum na które trzeba się rejestrować żeby mieć dostęp. Jest to tez samochód o ktoych awariach nieslychac nie dlatego ze się nie psuje a dlatego ze mało tego jezdzi.
    959rn
    Początkujący

Auto: Dieselek
    1

04 Wrz 2018, 22:14

Dzida jedyne sensowne rozwiązanie to nieprzejmowanie się docinkami i prowokacjami. Mnie też nazywano "fanatykiem VAG", "wielbicielem jedynego słusznego koncernu" czy "VAGowcem" tylko z tego powodu, że broniłem niektórych modeli tego koncernu (a miałem do tego prawo choćby z tego powodu, że je kiedyś użytkowałem i wiedziałem o czym piszę) przed niesprawiedliwymi ocenami hejterów, żaden moderator nie reagował na moje zgłoszenia (były one regularnie usuwane), też mnie to dotykało (nawet w pewnym momencie zaprzestałem pisania na forum), ale po jakimś czasie stwierdziłem "a niech sobie bluzgają" i teraz kompletnie mnie to nie rusza - dalej piszę to co uważam nawet, jeśli w ogóle się z tym nie zgadzacie :)
    Domyślam się, że 959rn może Cię irytować swoimi docinkami, ale JESTEM PRZEKONANY, że przestanie to robić w momencie, kiedy nie będziesz na to reagował :ok: Zachowując się tak samo jak on tylko go nakręcasz, uwierz mi. A przecież dobrze wiesz, że potrafi czasem napisać coś z sensem, będąc merytorycznie o wiele lepszy niż niektórzy stali forumowicze. Niestety przykrywa to jego styl bycia.
    Ja nie głosuję nad żadnym z tych wariantów, uważam jednak, że Twoja rezygnacja z życia forum byłaby dla niego wielką stratą. I piszę to pomimo tego, że często się w przeszłości nie zgadzaliśmy.

dzida napisał(a):Wg mnie najlepszym adminem byłby łysy ale on zapewne nie ma na to czasu. Zaznaczam, że często z nim się kłóciłem i wcale nam to nie przeszkadza.

Myślałem o tym i chętnie podjąłbym to wyzwanie, jeśli ArteK i reszta modów nie mają nic przeciwko - w gruncie rzeczy chodzi tu przecież o pilnowanie przestrzegania regulaminu :) Znajdę na to czas, bo i tak pracuję przed kompem.
    łysy
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
    Prawo jazdy: 12 09 2001
    Auto: VW Golf VII
    Silnik: 1.4 TSI 150KM
    0

05 Wrz 2018, 06:48

Ja nie będę nawiązywał do żadnej wypowiedzi. Każdy ma tutaj wolność słowa i może mnie obsmarować jak chce. Ktoś kto mnie nie lubi ma niepowtarzalną okazję się mnie pozbyć. :)
    Myślę, że w niedziele wszystko będzie jasne, kto odchodzi i czy będzie łatwiej złapać bana niż dotychczas.

P.S. Jak łysy masz czas to na admina idealnie, bo jesteś obiektywną osobą.
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

0

05 Wrz 2018, 09:31

dzida napisał(a): Jak łysy masz czas to na admina idealnie, bo jesteś obiektywną osobą.

Napisałem w tej sprawie do ArtKa.
    Grono moderatorów działu "Jakie auto kupić" jest duże, ale tak naprawdę poza Kao aktywni są jedynie Barol i Mike, reszta albo wchodzi tu od święta albo wcale. No i kontrowersji nie budzi i nie budził jedynie Barol, bo do Mike'a przecież też były swego czasu zastrzeżenia (chociaż zauważyłem, że po ostatniej próbie jego odwołania mocno zluzował :ok: ).
    łysy
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

0

05 Wrz 2018, 12:42

Czyli o jakie zmiany tu się rozchodzi? Bo ja w tym temacie nie widzę żadnych pomysłów, tylko prywatne rozterki...

Konkretne zmiany są potrzebne w "jakie auto kupić', ale faktycznie konkretne zmiany, a nie przepychanki osobowe.

Aktualnie bywam tutaj rzadko, bywa że wchodziłem raz na kilka tygodni, ale da się zauważyć pewny nurt. Obecnie większość wypowiadających nie ma konkretnie żadnej wiedzy, podążają tylko utartą ścieżką i wypowiadają się głównie w oparciu o swoje subiektywne odczucia i osobiste niechęci do pewnych marek.
    Francuskie samochodu z tego co widzę, dziwnym trafem otrzymały właściwości francuskiego wina- czyli im starsze tym lepsze... Jakiś cudem fatalnie rozplanowana i wykonana elektronika przestała poważnie się psuć, a i konstrukcję tych samochodów nagle stały się dopracowane, mimo że były schrzanione już na etapie projektowania. No naprawdę ciekawe zjawisko... Dla odmiany regularnie słyszę o odmie w silnikach 1.4 16v, wadliwych nitach skrzyni biegów w Golfach i pokrewnych autach, a ostatnio nawet powrócił temat słynnych panewek w 1.9TDI. Z kolei skrzynia biegów w Bravo 1.4t-Jet to na "sile" szukana wada, wręcz można odnieść wrażenie, że nie warto się tym przejmować, bo to wada wymyślona przez fanatyków VAGa...Brak słów na wiedzę i logikę osób, które to piszą. Osoba mająca chodź minimalne pojęcie o skrzyniach M32, wiedzą, ze to totalny bubel GM i na rynku auta z tą skrzynią dzielą się na zrobione i te do zrobienia. Żeby było śmieszniej, wymiana słynnych panewek w 1.9TDi jest dużo tańsza od grzebania w skrzyni i zamyka problem całkowicie, no ale 1.9TDi to lipa, a skrzynie M32 to żaden problem.
    Długo można by też dyskutować o samym Bravo, czy jest tak dobry jak o nim mówią, czy też nie. Generalnie z moich obserwacji, to model o mocno zróżnicowanej jakości(jak to w Fiacie często bywa), a ich trwałość zależy od tego czy został złożony przed czy po sjeście. Oczywiście końcówka jest z przymrużeniem oka, ale sugeruję, że o pewnych autach mówi się po prostu ogólnikowo i powtarza ogólnie utarte schematy.

Wracając do tych nieszczęsnych francuzów, mało komu chcę się poświęcić chodź odrobinę czasu, aby sprawdzić o co tak na prawdę chodzi z tą elektroniką. Zamiast tego w postach pojawiają się ogólnikowe kwestie, które często publikują różne portale dla osób totalnie nie zainteresowanych motoryzacją. Obecnie tak na prawdę tylko Kao otwarcie piszę o jakości starszych francuzów(pomijam łysego, bo ostatnio udzielał się rzadko), a reszcie się wydaję, że ta nieszczęsna elektronika to tylko pierdoły, a wręcz to tylko mit wymyślony przez Januszu z grupy VAG...

Na forum widać też inny trend, który ostatnio jest popularny w internecie, a mianowicie wszyscy się znają na wszystkim. Niektóre osoby to dosłownie w każdym temacie widać, mimo że doświadczenia w temacie nie mają żadnego, ale swoje trzy grosze wyczytane na jakimś mniej lub bardziej rzetelnym portalu lub wyciągnięte z jakiegoś ogólnikowe filmiku na youtube muszą wygłosić... W tym miejscu pozytywnie wyróżnia się Barol, mimo że też ulega nurtowi forum i aktualnie panującym trendom co do aut, to nie dodaję swoich trzech groszy do każdego tematu. Tam gdzie zaczynają się samochody powyżej 15-20tyś.zł tam kończą się posty Barola. Wiele osób mogło by się od niego nauczyć, że nie muszą się wypowiadać w tematach, w których są zieloni...
    Pisać można by jeszcze wiele, ale co bardziej poważne osoby na forum wiedzą jakie są problemy na tym forum, a inni tak czy siak będą uważać, ze nie ma żadnych problemów.

Co do jednego zgadzam się w 100%, łysy to świetny kandydat na moderatora. Nawet jeśli z kimś się nie zgadza, to potrafi kulturalnie prowadzić z taką osobą dyskusję, bez zbędnych docinek i aluzji. Jak dla mnie łysy to gwarancja rzetelnej analizy sytuacji i uczciwego rozstrzygania sporów. :ok:
    pkc
    Zaawansowany

Prawo jazdy: 10 08 2004
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: BMW E36 Audi A4 B8
    Silnik: 328i 2.0TFSI
    3

05 Wrz 2018, 14:16

pkc napisał(a):Czyli o jakie zmiany tu się rozchodzi? Bo ja w tym temacie nie widzę żadnych pomysłów, tylko prywatne rozterki...

Konkretna zmiana polega na tym aby uzdrowić to o czym napisałeś:

- usuwamy słabe ogniwa tego forum (działu) tj. w tym przypadku albo mnie albo 959, bo ktoś tu jest nieprofesjonalny

- usuwamy zbiory, które stworzyłem jeżeli są one skierowane na dyskryminację niemieckich aut w mniemaniu forumowiczów

- uzupełniamy informacje razem, a nie przeciwko sobie
    To ma nie działać na zasadzie Ty wymieniłeś problem z nitami to ja za to wytknę problem z M32 aby komuś tylko dopiec, co właśnie uczyniłeś (i czyni 959). Chyba lepiej potwierdzić, że taka wada wystąpiła albo stwierdzić, że to kłamstwo i dodać kilka zalet od siebie dla równowagi? (przyp. Killaz mnie uzupełniał w M32 w przypadku zestawienia, bo nie jestem nieomylny)

- nikt nie broni polecania żadnego auta czy to Citroen, VW czy Toyota. Warto dodać wyjaśnienia "skąd ten typ" i jak się ma do typów autora.

- kończymy zabawę z docinkami (nie tylko do mnie), które w 99% powodują offtopy. W szczególności dotyczy to osób, które mają konto tylko po to aby wrzucać sporadycznie posty bez jakiejkolwiek pomocy merytorycznej w dyskusji. Administratorzy nie żałują takim ostrzeżeń i banów.

Traktuje ten temat jako wstęp do zrobienia porządku i dyscypliny albo dania sobie spokój z tym forum.
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

2

05 Wrz 2018, 15:05

pkc chodzi o sytuację, w której jakiś forumowicz wskazuje, że dane auto to niegodny polecenia złom, bo psują się w nim skrzynie biegów, po czym poleca inne auto, w którym też się te skrzynie biegów psują (a on o tym dobrze wie, bo się często udziela na forum), tyle, że ten fakt jest już przez niego przemilczany. To przecież zwykła manipulacja, a nie pomaganie.
    Usterka, której usunięcie w sposób trwały kosztuje 500 zł nie powinna w ogóle wykluczać zakupu danego auta, a zgodnie z obecnym trendem panującym na forum tak właśnie jest w przypadku 1.9 TDI 105KM - jednego z tańszych w utrzymaniu silników diesla.
    Nie chodzi tu o Ciebie dzida, bo przez te kilka lat mocno zmieniłeś swoje podejście (też uważałem Cię kiedyś za hejtera niemieckich aut), ale dobrze wiesz, że niektórzy z obrzucania błotem niemieckich samochodów uczynili tu sobie jakieś hobby.
    Żeby była jasność - absolutnie tego nikomu nie zabraniam. I mi się zdarza jechać po BMW, Audi czy VW. Chodzi o to, żeby to zrównoważyć - jak najbardziej należy podkreślać słabe strony danego auta tam, gdzie one są, bo każdy nowy forumowicz jest tym zainteresowany, ale nie oszczędzać też jego konkurencji. Dobrze wiemy, że nie ma aut bez wad, a czytając czasem to forum wydaje się, że wszystkie są idealne oprócz niemieckich :D
    Sam czasami przeglądam Twoje zbiory - uważam, że są wartością na tym forum, chociaż też się niekiedy wtrącałem jak opisywałeś usterki Lexusów :D
    Docinki jak najbardziej należy z pełną stanowczością eliminować, niezależnie od tego, kto jest ich autorem.
    łysy
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

0

05 Wrz 2018, 15:24

Chciałbym wprowadzić jakieś standardy wypowiedzi / pomagania, które będą dotyczyć głównie doświadczonych użytkowników ale najpierw zaczynam od siebie i poddaję ocenie społeczności.
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika