Kontrola drogowa i obowiązkowe sprawdzenie stanu licznika

06 Lis 2019, 09:07

Od 7 listopada wchodzą w życie zmiany dla Policjantów z drogówki którzy podczas kontroli drogowej mają sprawdzać obowiązkowo stan licznika w samochodzie.

Przypuszczam, że wpis z takiej kontroli pojawi się w systemie CEPiK i będzie widoczny podczas sprawdzania historii pojazdu podobnie jak wpis z przeglądu na którym również jest sprawdzany stan przebiegu samochodu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

06 Lis 2019, 10:28

Jestem zwolennikiem, może dzięki temu usunie się ten patologiczny zwyczaj kręcenia liczników.
tomczak78
Początkujący
 
Posty: 176
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 04 04 1986
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

06 Lis 2019, 11:26

To tylko pokazuje jak niewydolne są i niekompatybilne systemy.Stan licznika widoczny jest od dawna zarówno z badań technicznych a więc i w CEPiK a także wersji internetowej w historii pojazdu https://historiapojazdu.gov.pl/ CEPiK jest niewydolny,miał być poprawiony,unowocześniony i dostosowany także dla potrzeb innych służb.Tymczasem tworzy się "podzbiory" i bazy tylko na swój użytek z ograniczonym dostępem dla innych służb czy uprawnionych podmiotów do pobierania tych danych.
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 188
Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: 2.0.20VT-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997

06 Lis 2019, 22:34

I dobrze :ok:
Znafca2930
Nowicjusz
 
Posty: 4

07 Lis 2019, 09:30

Dzisiaj wchodzą w życie zmiany o których każdy kierowca powinien wiedzieć.

Policjanci mają nowe uprawnienia, a kierowcy obowiązki. Wszystkie zmiany zostały zawarte w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego.

  1. Podczas szybkich testów trzeźwości Policjant nie będzie musiał się legitymować.
  2. Samochody Policji które będą nas kontrolowany będą mogły zatrzymywać się praktycznie we wszystkich miejscach (zebra, zakazy itp.) o ile oczywiście nie będzie to zagrażało bezpieczeństwu innych użytkowników na drodze.
  3. Kierowca może zostać poproszony o przejście do radiowozu celem np. zapłacenia grzywny kartą (wcześniej taka sytuacja nie była uregulowana odpowiednimi przepisami).
  4. Kierowca nie może opuszczać samochodu po zatrzymaniu bez pozwolenia kontrolującego nas policjanta.
  5. Nie możemy odpinać pasów, a dłonie powinny znajdować się na kierownicy (w widocznym miejscu), uchylamy szybę w celu komunikacji z osobą nas kontrolującą.
  6. Podczas kontroli drogowej Policjant powinien sprawdzić stan licznika w samochodzie.
  7. W przypadku przewożenia samochodu na lawecie na prośbę Policjanta musimy umożliwić sprawdzenie stanu przebiegu.

Dodatkowo nie stosując się do zaleceń i utrudniając przebieg kontroli możemy otrzymać mandat karny.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

07 Lis 2019, 11:20

Wydaje mi się że zmiany na + :ok:
grzegorek22
Początkujący
 
Posty: 96