Kontrolka ładowania i Alternat. Content!

Kontrolka ładowania i Alternat. Content!

15 Sie 2014, 14:36

Może tutaj ktoś mi udzieli odpowiedzi co to może byc, bo nigdzie nie mogę znaleźc takiego błędu...

Błąd to Alternat Content! Wczoraj troche pojeździłem i znowu wywaliło z tym, że teraz świeci sie ciągle kontrolka aku... nie mierzyłem nic, ani nie sprawdzałem, bo nie mam dostępnego sprzętu pod ręką. Ujechałem jakieś 4-5km, aby dotrzec do domu z świecącą się kontrolką aku. Czy dojade jeszcze jakiś kilometr do elektryka plus zapalenie silnika rzecz jasna bez ładowania?
Aha... oprócz tych 4-5km jazdy, raz zgasiłem i zapaliłem silnik, więc troche mocy też uciekło. Auto to golf IV 1.6 16v.

Kilka dni temu, też się pojawił ten komunikat, ale bez świecącej się kontrolki ładowania i zniknęło po 10 sekundach, więc to zignorowałem i jeździłem spokojnie jakieś 3-4 dni.
Saibo
Nowicjusz

Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Kontrolka ładowania i Alternat. Content!

16 Sie 2014, 13:16

Saibo napisał(a):Błąd to Alternat Content!

Wygląda na to że to będą diody.

Warto jednak podłączyć pod komputer i sprawdzić dokładnie kody błędów. Prawdopodobie i tak nie obędzie się bez regeneracji alternatora.

Saibo napisał(a):Czy dojade jeszcze jakiś kilometr do elektryka plus zapalenie silnika rzecz jasna bez ładowania?

Myślę że tak ale wyłącz wszystkie niepotrzebne odbiorniki prądu w samochodzie, a najlepiej przed taką podróżą podładuj akumulator prostownikiem (o ile go masz).
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10603
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2008

Re: Kontrolka ładowania i Alternat. Content!

19 Sie 2014, 18:06

Właśnie odebrałem auto od elektryka.
Po pierwsze błąd jaki wyskakiwał to Alternat Officina! Po włosku (auto z Włoch), nie wiem skąd mi się ubzdurało Alternat. Content... heh

Przyczyną okazały się szczotki, a w zasadzie jednej praktycznie nie było, bo na komutatorze zrobiło się jakieś wgłębienie.
Wymienione zostały szczotki, komutator i pierścienie na zamienniki. Elektryk twierdzi, że teraz powinno byc OK, sprawdził ładowanie i mówi, że jest idealnie.

Myślicie, że taka naprawa na długo wydłuży życie alternatora?
Saibo
Nowicjusz

Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6 16v
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

ADAM Rally R2 - ADAM w wersji rajdowej ADAM Rally R2 - ADAM w wersji rajdowej
    Opel powrócił do sportu motorowego w listopadzie 2012 roku, dzięki Modelowi ADAM "Cup". Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie to okazja do zaprezentowania kolejnego osiągnięcia firmy - nowej studyjnej wersji powstałej ...
    Mazda CX-5 samochodem roku w Japonii Mazda CX-5 samochodem roku w Japonii
    Mazda CX-5 otrzymała tytuł Samochód Roku 2012-2013 w Japonii. 29 listopada br. Japoński Komitet Samochodu Roku ogłosił wyniki głosowania. CX-5 to pierwszy model Mazdy wyposażony w pełną gamę technologii SKYACTIV, w ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      GTP Light