Kontrolka srs volvo v70 2.5tdi

02 Mar 2013, 20:24

witam,nie wiem czy w odpowiednim dziale pisze ale,,,
w w/w aucie od wczoraj swieci sie kontrolka srs,zawsze to wygladalo tak,przekrecalem kluczyk w stacyjce,zapalaly sie wszystkie kontrolki,po chwili srs gasl a reszta kontrolek gasla po uruchomieniu silnika,a teraz jest tak,przekrecam kluczyk,kontrolki swieca,srs gasnie i po doslownie chwili zapala sie ponownie i juz tak swieci,czytalem cos na temat siedzen ze pod nimi sa jakies przewody i moze tam cos,dodam ze wczoraj dosc dlugo jezdzilem z butelka pod siedzeniem pasazera,butelka napelniona winem:)ktore moze nie przeciekalo ale korek i szyjka byl troche wilgotny,moze odrobina wyciekla ale max 25ml,i czesto slyszalem ze ta butelka obija sie pod siedzeniem,czy to moze miec cos wspolnego?wiem ze musze sie udac na diagnostyke ale troche mnie to niepokoi,czy poduszki moga wywalic??prosze o pomoc
darek8286
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: volvo V70
Silnik: 2.5 TDI
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

03 Mar 2013, 11:32

darek8286 napisał(a):...dodam ze wczoraj dosc dlugo jezdzilem z butelka pod siedzeniem pasazera,butelka napelniona winem:)


Ja mam nadzieję, że nie korzystałeś z tej butelki przed i w czasie jazdy? :)

A co do problemu - srs to poduchy i z tym raczej ostrożnie. Tak jak wspomniałeś, pod fotelem kierowcy i pasażera są złącza - sprawdz, czy nie są wilgotne, zaśniedziałe itp. Kolejna rzecz, to często się zdarza, że winna jest taśma airbagu kierowcy. Równie dobrze może to być np. uszkodzony napinacz pasa. Najlepiej to zacząć od podłączenia się pod kompa.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Scala z jakim silnikiem?
    Zupełnie nowy, kompaktowy model w portfolio ŠKODY dostosowuje swoją moc i charakter do indywidualnych potrzeb kierowców. SCALA dostępna będzie w czterech wariantach silnikowych: trzech benzynowych i jednym wysokoprężnym. ...
    Roomster i Fabia odświeżone modele SKODY
    Wprowadzając Nową Octavię, SKODA nie zapomina także o Roomsterze i Fabii. Te dwa modele otrzymały właśnie nowe logo marki oraz kilka dodatkowych modyfikacji. Wraz z wprowadzaniem innowacyjnego języka stylistycznego, SKODA ...