Kontrolki gazu - kupno samochodu

Kontrolki gazu - kupno samochodu

18 Lip 2017, 11:51

Cześć. Wczoraj byłem oglądać przed zakupem Fiata Grande Punto 1.2 65KM w gazie. Niestety nie wiem czy zaraz po uruchomieniu silnika zielona kontrolka migała, ale po jakimś czasie zielona kontrolka świeciła się na stałę, a obok świeciła się czerwona. Wydaje mi się, że czerwona kontrolka oznacza niski poziom gazu, natomiast sprzedawca mówił, że butla jest prawie pełna. Po jakimś czasie jazdy samochodem czerwona kontrolka zniknęła i zapaliła się zielona, gdzieś w połowie "paska". Z tego co czytałem to może to być usterka jakiejś części instalacji lub nieprawidłowa konfiguracja. Ile taka naprawa/konfiguracja może kosztować? Samochód mam zamiar jeszcze dzisiaj oglądać w serwisie.
taquito
Początkujący
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy od: 07 02 2012
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Fiat Grande Punto
Silnik: 1.2 8v 65KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

Re: Kontrolki gazu - kupno samochodu

18 Lip 2017, 22:40

Jak auto ma tylko taką usterkę to bierz je w ciemno. Nie jest to wielki problem czy duży koszt w naprawie, może być to sama regulacja w programie albo wymiana samego sensora przy zbiorniku co nie jest dużym kosztem.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda przedstawia wizję rozwoju chińskiego rynku motoryzacyjnego Skoda przedstawia wizję rozwoju chińskiego rynku motoryzacyjnego
    Na targach Auto Shanghai 2019 ŠKODA zaprezentuje się pod hasłem elektryfikacji, innowacji i zrównoważonego rozwoju. Marka pokaże swoje flagowe modele realizujące wizję e-mobilności: VISION iV i elektryczny pojazd ...
    Światowy rekord SKODY Citigo CNG! Światowy rekord SKODY Citigo CNG!
    SKODA Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył SKODĄ na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, ...

•