Kontrolki panelu zgasły

Kontrolki panelu zgasły

05 Paź 2010, 20:42

witam , kupiłem dwa dni temu astrę 92' 1.7Diesel , wszystko było ok. dziś przychodzę , pale auto a przysłowiowy"ogonek" od świec się nie świeci , ładowanie i olej też. w trakcie jazdy kontrolka ładowania się lekko jarzy a jak zaciągnę ręczny to świeci normalnie (P) tez normalnie) . czy to bezpiecznik? czy alternator? Wszystkie pozostałe kontrolki działają prawidłowo.

ed: dodam że kilka minut temu padł mi akumulator , odpaliłem na kable , ale czy rozładowany akumulator ma coś wspólnego z kontrolkami?
typical1991
Nowicjusz

Miejscowość: Oświecim

Re: Kontrolki panelu zgasły

06 Paź 2010, 11:12

Po odpaleniu silnika te kontroli świecić nie powinny...
A co się dzieje po przekręceniu stacyjki do poziomu kontrolek ( przed uruchomieniem silnika) ? I jak kręci rozrusznik - normalnie, czy słabo?
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Paź 2010, 15:18

no nic nie ma na poziomie kontrolek , w tym rzecz. Dziś założyłem akumulator naładowany i jest to samo..:/ tyle że ładowanie się nie świeci podczas jazdy , rozrusznik kręci normalnie , kontrolki kierunków i świateł też działają , lecz nie świeci się klawiatura od nagrzewania itd , nie wiem sam czy powinno tam by jakieś podświetlanie.
typical1991
Nowicjusz

Miejscowość: Oświecim

06 Paź 2010, 17:37

Jeżeli kontrolki się nie świecą po przekręceniu stacyjki, to wina leżt po stronie samej stacyjki. rozepnij złącze stacyjki i połącz ze sobą wszystkie przewody - nie wiem jakie masz tam kolory przewodów i ile ich jest, ale po połaczeniu wszystkich razem, kontrolki powinny ci się zaświecić. Podczas łączenia z pewnością zaskoczy ci rozrusznik - jest od niego jeden przewód, to tego łączyć nie musisz. Ważne tylko, żeby ci sie kontrolki zaświeciły. Oczywiście póxniej możęsz połaczyć ten przewód od rozrusznika - wtedy silnik powinien ci zaskoaczyć.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Paź 2010, 06:47

sprawdź ładowanie jeżeli masz mniej niż 13.7V (na światłach) to padł alternator jeżeli jest ok to znaczy że sprzedający wrzycił aku na sztukę sprawdzić akumulator.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...
    Centrum testowania silników Skody Centrum testowania silników Skody
    SKODA zainwestowała blisko 34 mln euro w nowe centrum testowania jednostek napędowych. To kamień milowy na ścieżce rozwoju Producenta. Nowa inwestycja marki polega na rozbudowie istniejącego już od 2008 roku Centrum Technologii ...

•