RVM (Rear Vehicle Monitoring) - system monitorowania martwego pola

 • Zdjęcia i opisy kontrolek występujących w pojazdach
 • Kolor
  Kategoria
  Marki
 • RVM (Rear Vehicle Monitoring) - system monitorowania martwego pola

  RVM (Rear Vehicle Monitoring) - system monitorowania martwego pola


  System monitorowania martwego pola pomaga kierowcy w wykryciu samochodów które w nim się znajdują. Najcześciej takie zdarzenie jest sygnalizowane poprzez zaświecenie się kontrolki w lusterku po stronie w której samochód jadący obok nas znajduje się w martwym polu i kierowca patrząc w lusterko go poprostu nie widzi.

  W sytuacji kiedy w martwym polu znajduje się jakiś samochód, a kierowca zdecyduje się wówczas zmienić pas ruchu i włączy kierunkowskaz zaczynając manewr, kontrolka ostrzegawcza zacznie migać i zostanie uruchomiony dźwiękowy sygnał ostrzegawczy.

  Dzięki takiemu systemowi jesteśmy bardziej bezpieczni na drodze i możemy uniknąć niezamieżonego zajechania komuś drogi zmieniając pas ruchu na inny.

  Czujniki monitorujące pole z tyłu samochodzu najdzęściej znajdują się w tylnym zderzaku po jednej i drugiej stronie samochodu. System RVM staje się aktywny po osiągnięciu prędkości 60 km/h.

  System RVM nazywany też jest czasem jako asystem zmiany pasa.

   


  Ocena: 5.0/5 (8 głosów)
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Groźne parkowanie na chodniku
  Gdy znalezienie miejsca do parkowania w danej okolicy jest wyzwaniem, pomysłowość kierowców w zastawianiu chodników bywa zaskakująca. Tymczasem takie zachowanie kierujących może być bardzo groźne dla dzieci, ...
  Przelicznik jednostek ciśnienia - psi ile to bar?
  Psi to jednostka używana do pomiaru ciśnienia, zwłaszcza w kontekście nauk fizycznych i inżynieryjnych. Jest to skrót od pascal (Pa), który jest miarą jednostkową dla układu SI (Międzynarodowego Systemu Jednostek) ...