RVM (Rear Vehicle Monitoring) - system monitorowania martwego pola

 • Zdjęcia i opisy kontrolek występujących w pojazdach
 • Kolor
  Kategoria
  Marki
 • RVM (Rear Vehicle Monitoring) - system monitorowania martwego pola

  RVM (Rear Vehicle Monitoring) - system monitorowania martwego pola


  System monitorowania martwego pola pomaga kierowcy w wykryciu samochodów które w nim się znajdują. Najcześciej takie zdarzenie jest sygnalizowane poprzez zaświecenie się kontrolki w lusterku po stronie w której samochód jadący obok nas znajduje się w martwym polu i kierowca patrząc w lusterko go poprostu nie widzi.

  W sytuacji kiedy w martwym polu znajduje się jakiś samochód, a kierowca zdecyduje się wówczas zmienić pas ruchu i włączy kierunkowskaz zaczynając manewr, kontrolka ostrzegawcza zacznie migać i zostanie uruchomiony dźwiękowy sygnał ostrzegawczy.

  Dzięki takiemu systemowi jesteśmy bardziej bezpieczni na drodze i możemy uniknąć niezamieżonego zajechania komuś drogi zmieniając pas ruchu na inny.

  Czujniki monitorujące pole z tyłu samochodzu najdzęściej znajdują się w tylnym zderzaku po jednej i drugiej stronie samochodu. System RVM staje się aktywny po osiągnięciu prędkości 60 km/h.

  System RVM nazywany też jest czasem jako asystem zmiany pasa.

   


  Ocena: 5.0/5 (7 głosów)
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Pojazdy wojskowe MAN i STAR
  MAN Nutzfahrzeuge często przewija się w kontekście rozmów o pojazdach wojskowych. Powodem jest to, że od dawna samochody ciężarowe tej marki znajdują się w ofercie dla naszej armii, a niektóre modele są w eksploatacji. ...
  Seat Leon III - oszałamiający design
  "Dzięki swojemu dynamicznemu i pewnemu charakterowi, nowy SEAT Leon odnajduje należne mu miejsce. Ma zdecydowany wygląd”, mówi Alejandro Mesenero-Ramanos, szef zespołu projektantów SEAT-a. "Swoim wyglądem ...