Kopiowanie samochodów

Re: Kopiowanie samochodów

18 Lis 2011, 16:27

nie trzeba do francji i austrii jechać. Słyszałem, że złodzieje mogą kupić budę z papierami, albo same papiery, następnie ukraść auto i sprzedać je komuś, czy nie tak?
Robus
Początkujący
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 0.8i
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

24 Lis 2012, 06:28

Niestety w naszym kraju takie sytuacje zdarzają się nade często . Lepiej dmuchać na zimne i zawsze sprawdzać. :D
poco
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 02 1990
Auto: A4
Silnik: 1,9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2006

17 Mar 2013, 15:36

To jest śmieszne i bez sensu, skoro mam papier na auto to zamiast przebijać numery i kombinować kradne to auto, nie ma to znaczenia, przy kontroli nie masz jakich kolwiek problemów a przy ewentualnej drodze sądowej wykładasz akt własności i co ci zrobią ?

Jeżeli rzeczywiście były by 2 teczki dokumentów to dlaczego auta miały by być tylko 2 ? równie dobrze mógłbym kopiować dokumenty i bić te same auta do końca życia prawda ? Myśle że to tak nie działa a tym bardziej gdybyśmy trafili na takie auto to co z tego ? czy auto traci na mocy lub podwyższa sie jego spalanie ? Mam tutaj oczywiście na myśli auta z niższej pułki, bo w momencie kiedy kupujemy auto 100 tyś. + do tego używane to podstawą jest wezwanie kogoś kto stwierdzi czy numery były bite.
CośTamWiem
Początkujący

Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Zipp Vapor >50
Silnik: coś koło 0,3 2KM :)
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Lut 2014, 09:43

Fakt jest faktem że przy zakupie należy bardzo uważać i wszystko sprawdzać. Gdzieś to czytałem że starsze małżeństwo kupiło samochód. Wszystko było piękne, wybrali się na wycieczkę i zostali rutynowo zatrzymani. Przy kontroli okazało się że auto jest kradzione. I tu już mieli problemy a pieniędzy i tak nie odzyskali.
SSolo
Początkujący

Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy od: 31 03 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

19 Mar 2014, 17:12

Mogę dać namiary do znajomego, który kupił auto w komisie a było kradzione.
Złodziej sprzedał auto do komisu a komis znajomemu, pieniądze otrzymał od komisu gdy policja wykazała, że auto kradzione. Do dziś szukają złodzieja !
dreamer
Początkujący

Zdjęcia: 36
Prawo jazdy od: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2005

20 Kwi 2014, 16:15

woah :D powiem tyle, w polsce nie ma rzeczy niemożliwych i tutaj pewnie tak kombinują, że Wy o tym nie wiecie.Słyszałem od znajomego który mieszka w Anglii jak to u niego w serwisie Audi koleś coś odwalił :twisted: przyjechała do nich RS5 nówka, właściciel gdzieś poszedł, koleś zakombinował i zakodował sobie drugi kluczyk do tego Audi, w samochodzie były dokumenty i wyhaczył gdzie mieszka, tydzień potem bach, budzi sie a rano nie ma samochodu pod domem :twisted: przez miesiąc nieźle kombinowali, żeby znaleźć to auto, ale wpadło, przez ten Angielski system kamer co namierza kradzione auta.

A co do tych komisów i typowych panów Mirków co to zapewniajo że auto nie bite, przebieg oridżynal, full opcja, prima sort, że niemiec do granicy gonił to jest na nich sposób :D raz z koleżanką byłem, bo chciała sobie auto kupić, podeszliśmy do takiego speca i po tym jak mu zagroziłem, że żeby dowieść czy ten przebieg to autentyk jak i to, że jest nie bite rozbiore to auto do najmniejszej części to sie speszył i odszedł udająć, że musi wykonać ważny telefon :D a jeszcze lepszą zabawą jest badanie auta miernikiem grubości lakieru, część mówiła, że pomyłka w opisie, że niby bezwypadek, część kręciła że poprostu wzieli takie auto w jakim było stanie i o tym nie wiedzieli, heh, a raz sprawdzajac pewne BMW po VIN'ie które było w nawet nawet cenie się załamałem, auto było tak rozjechane że tylko skończony kretyn by chciał to naprawiać :cry:
by kupić dobre uzywane auto trzeba takiemu handlarzowi wejść na głowe, sprawdzić w ASO
Entuzjasta
Nowicjusz

Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Mercedes-Benz C63 AMG
Silnik: 6.2 V8 457KM
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kamery wykrywają kierowców którzy używają telefonu w czasie jazdy Kamery wykrywają kierowców którzy używają telefonu w czasie jazdy
    Używanie telefonu komórkowego w czasie prowadzenia samochodu może skończyć się wypadkiem drogowym. Wciąż jednak bardzo wielu kierowców podczas jazdy pisze SMS-y lub rozmawia, trzymając telefon w ręce. Odpowiedzią ...
    Chcesz zmienić pas? Pamiętaj o pięciu ważnych zasadach! Chcesz zmienić pas? Pamiętaj o pięciu ważnych zasadach!
    Bardzo często przy wzmożonym ruchu na autostradzie czy na innej wielopasmowej drodze kierowcom wydaje się, że warto zjechać na sąsiedni pas, bo samochody poruszają się po nim szybciej. Dlaczego czasami nie warto tego robić? ...

• Re: Kopiowanie samochodów

30 Maj 2014, 19:20

No co wy kradzieże samochodów były są i będą a to kopiowanie tablic to na swój sposób dobry sposób na legalizację samochodów kradzionych, ostatnio nawet taka sprawa była w magazynie ekspresu reporterów o złodziejach którzy kradli auta w Niemczech i podjeżdżali do punktu wyrabiającego tablice rejestracyjne i kupowali niemieckie blachy z innymi przypadkowymi numerami i sprzedawali w PL jako legalnie sprowadzone do kraju po niskich cenach i niby z załatwionymi sprawami rejestracyjnymi i ludzie je kupowali, a potem dopiero zdziwieni że auta były kradzione a wyglądały na legalne.
    Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
    fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
    Krzychu
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Auto: VW POLO 6R
    Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2010

06 Cze 2014, 19:47

Jak robiłem prawko to moi rodzice kupili FORDA FIESTĘ a po jakimś czasie okazało się że jeżdzą dwa identyczne po Polsce . Na szczęście nie byl kradziony tylko nie opłacony (cło i takie tam ) po prostu zdublowali papiery. A były to lata 90-te
    marcpinio
    Początkujący

Auto: mitsubishi carisma

14 Sty 2015, 11:37

nie do wiary to jest....kto by pomyślał....
    RallyMan666
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 8-2002
    Auto: Audi A3

13 Lip 2015, 11:37

Wszędzie bandyci oszuści i złodziej, jak nie samochód zespawany z dwóch to licznik cofnięty o 500 tys. km, każdy element malowany włącznie z kierownicą i skórą w środku to teraz jeszcze dublowanie aut paranoja jakaś, strach coś kupić drobne przeoczenie i lipa ciągnąca się długi czas . :(
    roziom3388
    Początkujący

Zdjęcia: 39
    Auto: Honda Prelude
    Typ: Sport/Coupe

24 Lip 2015, 21:18

Jak przy zakupie auta na miejscu przy samochodzie sprawdzić czy auto nie jest kradzione ?
    Wooze
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 02 2010

22 Lis 2015, 21:07

Ja używanych mam po kokardy dlatego teraz nad nowym się zastanawiam. Hybrydowe za mną chodzi, bo naczytałem się sporo raz newet kolega dał mi się przejechać i szał jest. Teraz w salonie chodzen przy czerniakowskiej umówiłem się na próbną jazdę więc oby do środy!
    AlekAle
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 03 05 1983