Korzystanie z usług agenta ubezpieczeniowego

Korzystanie z usług agenta ubezpieczeniowego

18 Gru 2017, 09:19

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na forum jednak szukam konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Zawsze korzystałem z usług agentów ubezpieczeniowych, aktualnie będę zmieniał ubezpieczalnie i pojawia się pytanie czy tak jak zawsze szukać dobrego agenta czy ubezpieczyć auto przez internet samodzielnie? Jakie są plusy i minusy korzystania z pomocy agenta?
boryna164
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 02 1990
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

Re: Korzystanie z usług agenta ubezpieczeniowego

18 Gru 2017, 09:36

Nie można się ograniczać do jednej opcji, trzeba sprawdzać i tu i tu.
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2014

18 Gru 2017, 20:37

Przez agenta zawsze jest drożej - agent ma prowizję od każdego zawartego ubezpieczenia. To samo jest jak się dzwoni na cll center. Najtaniej jest kupując polisę przez internet. Ale niektórzy ubezpieczyciele juz się wycwanili i po wpisaniu wszystkich danych zawsze czegoś braknie, albo nie bęzie i wyskoczy komunikta, żeby się skontakotwać z ubezpieczycielem telefonicznie.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Gru 2017, 23:44

Jak masz czas i ogarniasz to możesz szukać samemu przez internet, ale ostatnio sprawdzałem i wybrałem najlepszą dla mnie opcję, po czym poszedłem do agenta dla porównania. Co ciekawe znalazł mi tą samą firmę w dokładnie tej samej cenie co ja przez internet, w dodatku zajęło mu to dużo mniej czasu i nie musiałem się martwić czy mam tusze i papier do drukarki itp.
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia

19 Gru 2017, 18:02

Ano widzisz - okazuje się, że jednak czasy się chyba zmieniają, a być może że jest teraz tak, że prowizje dla agentów są wypłacane od samego ubezpieczyciela, a nie tak jak było i jak ja pisałem, że prowizja jest przerzucana na klienta. No to jest akurat na plus dla danej ubezpiecalni. Kwestia tylko tego, czy każdy ubezpieczyciel tak robi.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Gru 2017, 13:57

Dziękuję wszystkim za odpowiedź dzisiaj jestem umówiony z agentem PZU i dam wam znać czy skorzystałem z jego oferty. Zapoznałem się już z tym jakie ceny są w innych ubezpieczalniach i kiedy nie korzystamy z oferty agenta. Zobaczymy czy oferta będzie chociaż zbliżona do tej oferowanej przez internet jak będzie tak jak napisał Bodziokardasz to zdecyduje się na agenta bo jednak cenię sobie rozmowę twarzą w twarz.
boryna164
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 02 1990
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 1.6
Typ: SUV
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ekojazda dobra dla środowiska są też plusy dla kierowcy Ekojazda dobra dla środowiska są też plusy dla kierowcy
    Szacuje się, że źródłem 60% zanieczyszczeń powietrza w centrach dużych miast jest transport[sup(1)[/sup]. Do zmniejszenia tego problemu może przyczynić się ekojazda, przynosząca wymierne korzyści nie tylko w postaci ...
    SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana
    SKODA wprowadziła na rynek limitowaną wersję modelu Yeti – Adventure. Samochód bazuje na wariancie Ambition i dostępny jest ze wszystkimi silnikami. Model Yeti Adventure to kontynuacja oferty wersji specjalnych, ...

• Re: Korzystanie z usług agenta ubezpieczeniowego

21 Gru 2017, 14:30

Ja myślę, że u agenta może być nawet taniej(po negocjacjach :mrgreen: ). Ubezpieczyciel jako taka hurtownia, nie może sprzedawać produktów do dalszej sprzedaży(agentowi) po tyle, za ile sprzedaje w detalu. Więc zawsze pozostaje pole do negocjacji.
    yeti65
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
    Prawo jazdy od: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
    Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2014