Koszty naprawy układu klimatyzacji

22 Sie 2022, 15:03

Oddałem miesiąc temu samochód do mechanika, ponieważ klimatyzacja zaczęła słabiej chłodzić i słychać było kompresor. Mechanik nabił instalacje azotem z odczynnikiem aby sprawdzić czy nie ma wycieku ponieważ w układzie pozostało niewiele freonu. Nie znalazł wycieku dobił odczynnika i skasował za całość trochę ponad 500 zł. Po czasie problem wystąpił ponownie. Lecz teraz wyciek się znalazł. Wymiana chłodnicy klimatyzacji (mondeo mk4 - dobrej jakości zamiennik to koszt ok. 350 zł) z całym serwisem - 1300 zł. Proszę o informację jak można do tego tematu podejść bo nie uśmiecha mi się płacić podwójnie. Z kim ewentualnie się kontaktować w takiej sytuacji - ubezpieczalnia?
juicy27
Nowicjusz

22 Sie 2022, 16:27

Wykonywał próżnię na urządzeniu? Jaki był jej czas?
juicy27 napisał(a):Po czasie problem wystąpił ponownie. Lecz teraz wyciek się znalazł.
O jakim czasie mówimy?
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 23

22 Sie 2022, 16:48

juicy27 napisał(a):Oddałem miesiąc temu samochód do mechanika
około miesiąca, może niewiele więcej
juicy27
Nowicjusz

22 Sie 2022, 17:16

juicy27 napisał(a):około miesiąca, może niewiele więcej
No to krótki czas i raczej przy próżni około 30 min. powinno wyjść że klima jest nieszczelna. Nie chcę tu nikogo oceniać ale mogło być zrobione na sztukę aby szybciej :wink: Spróbuj się dogadać jakoś to zawsze najlepsze wyjście.
Rokiko
Forumowicz VIP

22 Sie 2022, 17:25

Sprawdzane było przy pomocy środka fluorescencyjnego. Auto stało w warsztacie po kilka dni.
juicy27
Nowicjusz

23 Sie 2022, 10:36

No to jak by było coś nie tak to powinni to wykryć. Być może jakiś zbieg okoliczności.

A wcześniej przez rok było ok czy dłużej jeżeli chodzi o serwis klimatyzacji i uzupełnianie czynnika. Jeździsz cały czas na klimatyzacji?
Rokiko
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opony letnie, czyli ogumienie, którego potrzebujesz
    Mechanicy zalecają, aby w momencie gdy średnia dobowa temperatura powietrza osiąga więcej niż 7 stopni Celsjusza, zakładać w pojazdach opony letnie. Sprawdźmy, jakie cechy opon letnich sprawiają, że warto to robić i czemu ...
    Do wypadku drogowego wystarczy jeden pojazd!
    Większy wakacyjny ruch na drogach oznacza, że ryzyko wypadku jest większe. Często w niebezpiecznym zdarzeniu bierze udział tylko jeden pojazd. W takich okolicznościach zginęła co trzecia ofiara wypadków drogowych w ...

• 23 Sie 2022, 17:29

Poprzednim razem była robiona rok wcześniej u tego samego mechanika. W między czasie uruchamiałem klimatyzację również zimą, żeby kompresor miał smarowanie. Po roku jak zrobiło się cieplej zauważyłem, że klimatyzacja strasznie słabo chłodzi i słychać lekkie rzężenie. Mechanik sprawdził układ - nie wykrył żadnej nieszczelności gdzie ubył mi prawie CAŁY odczynnik! Powiedział, że jest ok - po miesiącu problem powrócił. Teraz koszt serwisu jest podwójny.
    juicy27
    Nowicjusz

23 Sie 2022, 21:46

warto poprostu zmienić mechanika skoro ten o robocie ma małą wiedzę lub nieodpowiedni sprzęt.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4