Kradli luksusowe auta i wpadli - katowice

21 Gru 2008, 02:02

Śląscy policjanci zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej kradnącej drogie samochody w województwach śląskim, dolnośląskim i opolskim. Jednego z podejrzanych, który od pewnego czasu ukrywał się przed policjantami, zatrzymali policyjni antyterroryści, po szturmie na budynek, w którym się zabarykadował. Zatrzymani mają na koncie kilkadziesiąt kradzieży aut - policjanci odzyskali sześć skradzionych samochodów. Sprawcy w więzieniu mogą spędzić nawet 12 lat.

Policjanci z Katowic, Sosnowca, Bielska-Białej, współpracując ze śledczymi z Prokuratury Rejonowej w Sosnowcu, prowadzą sprawę przeciwko grupie przestępczej, kradnącej drogie samochody. Stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli volkswagena passata, a następnie próbowali ukraść seata alhambrę w Katowicach. W listopadzie tego roku funkcjonariusze po pościgu odzyskali skradzionego kilka godzin wcześniej w Opolu renaulta espace wartego 120 tys. zł. Podczas zatrzymania mężczyźni jechali audi A-8, skradzionym na początku grudnia we Wrocławiu.

Trzeci mężczyzna został zatrzymany w Będzinie, gdzie ukrył się przed policyjnym pościgiem, po tym jak próbował ukraść w Dąbrowie Górniczej wartego 30 tys. złotych volkswagena passata. Sosnowiczanin zabarykadował się w budynku i nie chciał go opuścić. Wtedy do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści, którzy pokonali przeszkodę i zatrzymali złodzieja.

Jak wynika policyjnych ustaleń 29-latek współpracował z zatrzymanymi wcześniej dwoma mężczyznami. Nadal ścigani są pozostali członkowie grupy przestępczej, którzy na Śląsku ukradli kilkadziesiąt aut. Dotąd policjanci odzyskali sześć samochodów wartych łącznie ponad 250 tys. złotych. Przy zatrzymanych stróże prawa znaleźli sprzęt elektroniczny służący do pokonywania zabezpieczeń pojazdów. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze – 2 tys. złotych.
Decyzją sądu i prokuratury sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

źródło: KGP
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

02 Sty 2009, 14:23

Hahaha. Nie to nie do Ciebie Kacper bo nie ty to pisałeś, ale ten co to zrobił to jakiś kretyn. Luksusowe auta xD. Warte 30tys złotych. ahahahaha.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

03 Sty 2009, 00:00

Endrju napisał(a):Hahaha. Nie to nie do Ciebie Kacper bo nie ty to pisałeś, ale ten co to zrobił to jakiś kretyn. Luksusowe auta xD. Warte 30tys złotych. ahahahaha.


Za 30tys. zł kupisz Mercedes-a S-klasę W140 w wersji LONG. Dla Ciebie to nie luksusowe auto? Bo dla mnie jak najbardziej tak i uważam, że jest to wzór prawdziwej limuzyny.

Po drugie czy tu pisze, że ten Passat za 30tys. zł był luksusowy? Nie widzę nic takiego w tym artykule. To, że taki jest temat, to nie znaczy, że chodziło konkretnie o te auto, mowa jest o kilku autach...dla Ciebie może taki Passat nie jest luksusowy, a może był bardzo dobrze wyposażony? hę?
Ostatnio edytowany przez Piter, 03 Sty 2009, 00:03, edytowano w sumie 1 raz
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Sty 2009, 00:02

a dla mnie to coś na wzór słowa -KLASYKA;)
bykuu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 194
Miejscowość: z nienacka

03 Sty 2009, 03:13

bykuu napisał(a):a dla mnie to coś na wzór słowa -KLASYKA;)


Każdy ma swoje zdanie :)
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Sty 2009, 19:15

Kacper napisał(a):
Trzeci mężczyzna został zatrzymany w Będzinie, gdzie ukrył się przed policyjnym pościgiem, po tym jak próbował ukraść w Dąbrowie Górniczej wartego 30 tys. złotych volkswagena passata.

źródło: KGP


Owszem pisze. Był to jeden z tych co kradli luksusowe wozy więc niby on też jest nim . a czy jest tutaj mowa o Merolu? Bo ja niezauważyłem
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Radykalne coupe o czterech obliczach - Lexus RC
    Od oszczędnego, luksusowego coupé, przez sportowe auto z legendarną V-ósemką, po torowego potwora – żaden inny samochód w ofercie Lexusa nie ma tyle twarzy, co Radical Coupé, czyli RC. Sprawdzamy, ...

04 Sty 2009, 01:01

Endrju napisał(a):
Kacper napisał(a):
Trzeci mężczyzna został zatrzymany w Będzinie, gdzie ukrył się przed policyjnym pościgiem, po tym jak próbował ukraść w Dąbrowie Górniczej wartego 30 tys. złotych volkswagena passata.

źródło: KGP


Owszem pisze. Był to jeden z tych co kradli luksusowe wozy więc niby on też jest nim . a czy jest tutaj mowa o Merolu? Bo ja niezauważyłem


Po pierwsze "jest napisane", a nie "pisze". Po drugie...nie ma mowy o Mercedesie, lecz warto było zaznaczyć, że 30tys. zł to bardzo duża kwota i za nią również można kupić Mercedes klasy S (W140) w dość przyzwoitym stanie. Kolego ten Mercedes był przykładem, że za 30tys. zł kupisz limuzynę i wg mnie nie ma się z czego śmiać. Przeczytaj dwa razy to co napisałem. Pozdrawiam.
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001