Krok po kroku podczas zakupu auta sprowadzonego

Krok po kroku podczas zakupu auta sprowadzonego

04 Lip 2010, 13:23

Nie wiem czy dobrze trafilem, aczkolwiek temat jak najbardziej podobny. Jesli juz wybralem auto sprowadzone z niemiec (planuje zakup we wtorek). Co musze najpierw wykonac aby w pelni legalnie poruszac sie po polskich drogach? moze ktos przechodzil niedawno podobna sytuacje? ja jestem w tym kompletnie zielony a rozne informacje znalezione w internecie czesto sa z poprzednich lat gdzie przepisy przez ten czas zdazyly sie juz zmienic. Z tego co wiem sprzedajacy posiada maly i duzy brief oraz umowe, to wystarczy?
Mattias
Nowicjusz

Miejscowość: Poznań

Re: Krok po kroku podczas zakupu auta sprowadzonego

04 Lip 2010, 14:12

Mattias napisał(a): maly

Mały to nie jest brief ale w myśl naszych przepisów DR....
Tak jezeli posiadasz te dokumenty to masz wszystko...
Jezeli samochód nie ma waznego BT w Niemczech a chcesz jechac na kołach to musisz
wykupić tab.czasowe oraz ubezpieczenie...
Jezeli ma BT wazne to oczywiscie tylko same ubezpieczenie.../pod warunkiem ze nie
jest wymeldowane.. :!: :!: /....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

04 Lip 2010, 14:15

Znalazłem Coś takiego w internecie odnośnie zakupu auta w Niemczech i późniejszej rejestracji w Polsce. Powinno Ci się przydać bo ostatnia aktualizacja tekstu była w 2010 r.

http://auto.wieszjak.pl/zakup-rejestrac ... emiec.html
Bez ognia, bez treści, bez idei, bez polotu wszystko stanie się tylko rutyną i szablonem.
Kostucha Drang
Nowicjusz

Miejscowość: ???

04 Lip 2010, 18:43

Zgodnie z art. 71 ust. 7 Prawa o ruchu drogowym właściciel pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium RP w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.
a co w przypadku kiedy sprzedajacy nie zarejestrował auta w ciagu 30dni?
Mattias
Nowicjusz

04 Lip 2010, 18:55

Mattias napisał(a): co w przypadku kiedy sprzedajacy nie zarejestrował auta w ciagu 30dni?

Najwazniejsze to musisz oplacic w terminie UC i US...Tam nie ma ze boli,przekroczysz
terminy i od razu odczujesz to w portfelu.... :!: :!: :grin:
Nie bardzo rozumiem czy chodzi Ci o sprzedajacego czy o kupującego... :?: :?:
Bo niby co ma rejestrowac sprzedający... :?: :?:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

04 Lip 2010, 21:30

Chodzi o taka sytuacje w ktorej ja chce zakupic auto od polaka ktory sprowadza samochody, a podejrzewam ze te sprowadzone auto ktore stoi juz dluzej w PL niz 30dni niezarejestrowane

EDIT: Wyczytałem tez ze trzeba zaplacic akcyze w urzedzie celnym w ciagu 5 dni od daty zakupu. Co w przypadku jesli ten polak sprowadzil samochod ponad miesiac temu i wciaz nie oplacił akcyzy ?
Mattias
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[E] Audi A6 C5 2,8 / BMW e39 528i / Lexus GS 300 mk2 / Merc E280 w210 [E] Audi A6 C5 2,8 / BMW e39 528i / Lexus GS 300 mk2 / Merc E280 w210
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu E - wolnossący silnik benzynowy o mocy ok. 200KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A6 C5 2,8 V6 - 193KM ...
    Master Truck 2009 / relacja Master Truck 2009 / relacja
    Już po raz piąty w Opolu odbył się Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowych Master Truck. Zlot Master Truck, czyli święto podrasowanych ciężarówek, to impreza znana w całej Europie. Rokrocznie pojawiają ...

• Re: Krok po kroku podczas zakupu auta sprowadzonego

04 Lip 2010, 22:09

Mattias napisał(a): a podejrzewam ze te sprowadzone auto ktore stoi juz dluzej w PL niz 30dni niezarejestrowane

Piszesz umowę z datą zakupu a reszta to jego broszka...Nawet jezeli Ty nie zarejestrujesz auta w ciagu 30 dni to i tak WK nie ma zadnych mozliwości zeby cokolwiek zrobic...Co najwyzej pani urzędniczka moze sobie pomruczec pod nosem..
    Mattias napisał(a):Co w przypadku jesli ten polak sprowadzil samochod ponad miesiac temu i wciaz nie oplacił akcyzy ?

Wszystko jw.Ciebie obowiazuje termin od dnia zakupu... :!: :!:
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

• Warto przeczytać