Krzwa opona - drgania

03 Kwi 2016, 19:35

Witam. Pisze o problemie który już mnie nurtuje od ok trzech tygodni.

właśnie od 3 tygodni gdy jeżdżę mam wrażenie, że auto mi lekko podskakuje gdy jadę... myślałem, że to złudzenie, a dziś przypadkiem patrze na oponę i jest krzywa z jednej strony, powtarzam, krzywa tylko z jednej strony. wklejam zdjęcia.

Na zdjęciach tak tego nie widać, ale opony na wprost z jeden strony jest krzywa gdy się patrzy, tylko małe jej fragment taki się wydaje z punktu widzenia, gdy auto dam pare centymetrów do przodu lub w tył to juz opona wydaje się być równa...

Czy będzie to spowodowane tylko zniszczoną oponą, czy może być coś z zawieszeniem koła, lub krzywą felga? Jutro pojadę do mechnika zmienić opony na letnie i powiem żeby mi te koło sprawdził. Co o tym myślicie?
Eskimos91
Początkujący
 
Posty: 66
Auto: Fiat
  • 03 Kwi 2016, 21:14

    Eskimos91 napisał(a): Co o tym myślicie?
    A co tu mozna dumać..Tak jak wcześniej napisałełś:krzywa moze byc opona lub felga.Myślę ze na wulkanizie dowiesz się konkretnie.Tak to mozemy jedynie gdybać...
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6171
    Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy: 10 07 1979
    Auto: OPEL CORSA
    Silnik: 60KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2014

    04 Kwi 2016, 22:09

    Przecież ta opona nie nadaje się do jazdy! Jest tak popękana i ma takie dziury że widać stalowe opasanie. Ona nawet nie nadaje się żeby jechać do wulkanizatora.

    Oponę zostaw do wyrzucenia i niech wulkanizator sprawdzi pozostałe czy czasem nie mają już tego samego problemu.

    Daj znać jak już będziesz po wizycie u wulkanizatora.
    Kacper
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6842
    Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

    07 Kwi 2016, 07:11

    Nie ryzykowałbym każdy na takiej oponie,faktycznie to duży strach i czym prędzej podjedź na wulkanizację aby zobaczymy czy to kwestia krzywej felgi czy jednak sama opona,moim zdaniem ta obecna którą masz jest do wyrzucenia.
    Salko
    Aktywny
     
    Posty: 278
    Auto: Seat Leon
    Silnik: 1.8
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2001

    07 Kwi 2016, 12:25

    Opona jest krzywa, ponieważ ma pękniętą gumę i wychodzą z niej druty - jak zauważył kolega wyżej. Jazda z taką oponą może się skończyć tragicznie - może peknąć w każdej chwili. Przed kolejnym wyjazdem gdziekolwiek załóż zapasówkę.
    Jak auto będzie podniesione do góry u wulkanizatora, to sprawdz od razu, czy łożysko jest dobre, bo przy takiej oponie mogło się uszkodzić i może być luz.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    07 Kwi 2016, 17:15

    Witam, problem dotyczył opony w beznadziejnym stanie, wymieniłem opony na letnie i jest ok, tylne opony poszły do piachu.
    Eskimos91
    Początkujący
     
    Posty: 66
    Auto: Fiat

    07 Kwi 2016, 17:21

    Eskimos91 napisał(a):tylne opony poszły do piachu

    A przednie mają ile lat? Są z tego samego kompletu? Jeżeli tak to myślę, że mogą nie przetrwać kolejnej zimy. Jeżeli chcesz jeździć bezpiecznie to kup nawet niskobudżetowe opony które będą lepsze jak stare z wyższej półki.
    Ostatnio edytowany przez Kacper, 06 Cze 2016, 12:03, edytowano w sumie 1 raz
    Kacper
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6842
    Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

    07 Kwi 2016, 19:16

    Nie, z innego, rok temu kupiłem auto i przednie były w komplecie, tylną mi szlag trafił jedną gdy złapałem gumę i znajomy wulkanizator sprzedał mi dwie całoroczne za 80zł (wykorzystał chyba moją zupełna nie wiedze) dokładnie rok temu w lutym... przednie to typowe zimówki, tylne były całoroczne.
    Eskimos91
    Początkujący
     
    Posty: 66
    Auto: Fiat

    15 Kwi 2016, 12:52

    Eskimos91 napisał(a):znajomy wulkanizator sprzedał mi dwie całoroczne za 80zł (wykorzystał chyba moją zupełna nie wiedze)
    To już musiały wtedy być kiepskie i nie powinno ich się zakładać. Opona tak nie pęka sama z siebie w ciągu kilku miesięcy. Trzeba było mu pokazać te opony.
    Kacper
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6842
    Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999