Kto był sprawcą ?

Kto był sprawcą ?

30 Maj 2017, 16:43

Wczoraj wjechał we mnie skuter 125cm. Skręcałem na zielonym świetle w prawo, a skuter jechał poboczem, po zebrach z dużą prędkością. W momencie zderzenia byłem już na środku skrzyżowania. Nie było możliwości go zobaczyć. Ubezpieczyciel sugeruje, że to moja wina.

Jak uważacie? Zdjęcie z miejsca zdarzenia: http://img25.otofotki.pl/obrazki/ep693_passat.jpg
passatb2
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 02 1988
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: vw passat
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1985

Re: Kto był sprawcą ?

30 Maj 2017, 22:18

Ten kawałek jest wyłączony z ruchu więc skuter nie mógł się na niej znajdować. Ale też Ty masz bardzo dobre pole widzenie. Policja była? Spisaliscie jakieś oświadczenie? Ogólnie moim zdaniem to nie Twoja wina a kierującego skuterem
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz

Miejscowość: Francja
Prawo jazdy od: 05 04 2008
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: BMW i Jeep Grand Cherokee WJ
Silnik: 530i, 520i, 4.0 R6
Paliwo: Benzyna

31 Maj 2017, 23:09

Oczywiście, ze to wina tego skutera i nie wiem jak ubezpieczyciel mógł stwierdzić co innego. Skuter popełnił co najmniej kilka wykroczeń, które doprowadziły do tego zdarzenia. Nawet jeśli nie miał byś włączonego kierunkowskazu, to trudno było by zepchnąć winę na Ciebie.
pkc
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36/E39, Audi A4 B8/80 B4
Silnik: 328i/530d/2.0TFSi

06 Cze 2017, 22:16

A co w tym przypadku ma do gadania ubezpieczyciel? Czyż ubezpieczyciele przejęli już pracę policji ? Jak było spisane oświadczenie, sprawca się przyznał, to ubezpieczyciel nie ma prawa kombinować. Niestety tak robią. Dlatego zawsze nalezy wezwać policję. nawet do byle jakiej pierdoły. Bo to, że ubezpieczyciele kombinuja jak tylko mogą, żeby nie wypłacić odszkodowania to nic. Bardzo często osoba ewidentnie winna spisuje oświadczenie, a za dwa dni się rozmysla i twierdzi, że to jednak wina tego drugiego. Dlatego ja zawsze powtarzam - nawet do byle jakiej pierdołki nalezy wezwać policję.
Wracając do tematu - skoro ubezpieczyciel kombinuje, to nie ma na co czekać - zainteresuj się jakąś firmą, która wyciąga pieniądze na odszkodowania od firm ubezpieczeniowych, uchylających się od odpowiedzi ubezpieczeniowych. Takich firm jest pełno i w necie znajdziesz bezproblemowo. A z ubezpieczalnią nawet już się nie kontaktuj, bo to bez sensu.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Odświeżone Audi RS 3 Sportback Odświeżone Audi RS 3 Sportback
    Nowe Audi RS 3 Sportback zajmuje poczesne miejsce wśród sportowych modeli segmentu samochodów kompaktowych oferowanych przez producenta z Ingolstadt. Po światowej premierze Audi RS 3 Limousine na wystawie Paris ...
    Mazda MX-5 SUMMER EDITION - Tylko 10 egzemplarzy w Polsce! Mazda MX-5 SUMMER EDITION - Tylko 10 egzemplarzy w Polsce!
    Mazda Motor Poland wprowadza specjalną wersję modelu MX-5 – Summer Edition, która pojawi się w salonach sprzedaży w lipcu br. Oferta obejmuje 10 egzemplarzy MX-5. Wersję Summer wyposażono w silnik 2.0 MZR o mocy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Porsche Cayenne GTS Turbo
      Car audio, video 2007
      PitStop z modelami RC
      Summer Cars Party 2010