Które auto za 20-25 tys zł?

24 Sie 2015, 18:54

Temat standard, ale interesuję mnie opinia co do zestawienia konkretnych modeli.
Bazując na opiniach w całych Internetach udało mi się wybrać parę egzemplarzy w przedziale cenowym do 20-25 tys. zł, które spełniają moje wymagania, tj.
- sedan/ew. duży hatchback
- benzyniak z przyzwoitą tolerancją na gaz
- przemyślane wnętrze (materiały, ilość funkcji, wyposażenie, komfort podróży)
- całkiem znośne koszty eksploatacji
- swoisty charakter/unikalność - wiem, dosyć mocno dyskusyjne :)

Lista samochodów:
- Audi A4 B6
- Opel Vectra C (GTS)
- Peugot 407
- Mazda 6
- Honda Accord VII
(- VW Passat B6/Jetta A5 - trochę nie ten budżet, mam rację?)

Najbardziej faworyzowane jest Audi. Odpadają raczej Skody (Octavie w tej cenie przypominają Passaty B5, które mnie nie pociągają, a inne modele jakoś tez nie powalają), Volvo (ze względu na drogi serwis) oraz BMW (jakoś mi nie podchodzą, zresztą raczej mocno zajechane przez poprzednich właścicieli). Co do reszty nie mam zdania, więc jestem otwarty na propozycję, jeśli rzeczywiście będą one lepsze niż wyżej wymienione.

Z góry dzięki za odpowiedź, a jeśli podobne zestawienie się już pojawiało i nie umiem używać opcji szukaj, to proszę o link :) .
kr3cik
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

24 Sie 2015, 19:04

BMW (jakoś mi nie podchodzą, zresztą raczej mocno zajechane przez poprzednich właścicieli). - A myślisz ,że Audi takie nie będzie?

swoisty charakter/unikalność - a wrzucasz same "populasy" :ok:

Ode mnie może być lex IS 200/300
Kia Magentis
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Hyundai Sonata
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

24 Sie 2015, 19:20

Dlatego napisałem "(...) wiem, dosyć mocno dyskusyjne" :) . Nie chodzi mi o ilość egzemplarzy na drogach, tylko o unikalność stylistyczną bryły/sposób prowadzenia itp. Jak dla mnie one mają to coś.

Co do tego z linka, to nie znam się na Kia'ch, ale mam wrażenie, że samochód z tego rocznika powinien więcej kosztować :) .

Ale dzięki za propozycje, ta Magnetis w sumie ciekawa.
kr3cik
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

24 Sie 2015, 19:22

kr3cik napisał(a):Co do tego z linka, to nie znam się na Kia'ch, ale mam wrażenie, że samochód z tego rocznika powinien więcej kosztować :) .

Ale dzięki za propozycje, ta Magnetis w sumie ciekawa.

Kia po prostu traci przez znaczek ale to udane auto i jak szukasz komfortu to się sprawdzi. Prowadzenie tylko takie sobie ale jak nie szukasz sportowca to ujdzie. Sonata to samo.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...