Które z tych opon zimowych wybrać?

02 Paź 2019, 08:58

Dobra, zostaje przy fabrycznych rozmiarach. Opony wybrałem bridgestone blizzak 005, szukam jeszcze drugiego kompletu felg alu na zimie. O czujniki pytałem w serwisach wulkanizacyjnych i je sie przekłada na nowe felgi. Akurat grupa vag (moja skoda) ma jakieś tam inne czujniki i po zmianie opon zeruje się z poziomu komputera wskaźnik ciśnienia. Jeśli to nie wystarczy to jakiś tam klon robią w serwisie i kosztuje to normalnie 120 zł za całą wymiane kół, więc dosyć spoko.
Felgi to obojętnie jakie, czy te stopu alu też są różne? Czy alu to alu i tylko kwestia estetyki w wyborze?
Norbertw89
Nowicjusz
 
Posty: 29

02 Paź 2019, 15:15

Norbertw89 napisał(a):Felgi to obojętnie jakie, czy te stopu alu też są różne? Czy alu to alu i tylko kwestia estetyki w wyborze?

Nie powiedziałbym, by to była jedynie kwestia estetyki. Felgi OEM są o wiele lepszej jakości, niż te ogólnie dostępne z niskiej, czy średniej półki.
Jeżeli nie wyrwie to dziury w Twojej kieszeni, to radziłbym kupić oryginalne felgi Skody.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

04 Paź 2019, 08:59

Fakty są takie, że nie ma co przesadnie oszczędzać na oponach. Opony, to jest akurat ten element który w dosyć dużym stopniu wpływa na bezpieczeństwo. W końcu chodzi tutaj o przyczepność.
Z budżetowych opon dobrym pomysłem wydają się tacy producenci jak np Dębica - np Dębica Frigo 2. Proponuję sprawdzić jeszcze pod poniższym linkiem: http://aps.net.pl/modele-opon/opony-debica-frigo-2/
Witryna na której znajdziesz trochę więcej informacji z tego zakresu.
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra

04 Paź 2019, 09:25

Opony już wybrane, Bridgestone blizzak lm005 :) Dziś odbieram.
Norbertw89
Nowicjusz
 
Posty: 29