Który model lepszy?

Który model lepszy?

07 Sie 2018, 20:32

Witam
Zastanawiam się nad kupnem samochodu w przedziale cenowym do 10 tyś. zł.
Wybrałem 3 modele które mnie interesują a mianowicie:
audi a3
skoda fabia 1
golf 4
Potrzebuje Auto na wyjazd do Szwecji. Biorąc pod uwagę to że w Szwecji jest chłodniej celuję w silnik benzynowy. Z tego co się orientuje to te silniki są mniej awaryjne ( dokładniej silniki 1,6 ) , jeśli nie mam racji to niech mnie ktoś poprawi
Zależy mi na większym bagażniku bo zabieram ze sobą psa ( rasy owczarek niemiecki) więc musi się zmieścić klatka. Myślałem bardziej nad wersją kombi ale jeśli klatka zmieści się do hatchback (na rozłożone siedzenia) to jak najbardziej mi odpowiada.
Chciałbym się dowiedzieć który z wymienionych przeze mnie modeli jest mniej awaryjne. Moc dla mnie nie ma znaczenia, ważne żeby się wygodnie prowadziło oraz żeby naprawy nie były bardzo kosztowne.
Będzie to mój drugi samochód - pierwszym jest skoda Felicja którym jeżdżę od roku
Dziękuję za każdą pomoc
Zalera
Nowicjusz

Re: Który model lepszy?

07 Sie 2018, 20:41

Zalera napisał(a):Biorąc pod uwagę to że w Szwecji jest chłodniej celuję w silnik benzynowy.

Yyy a co to ma do rzeczy? :) uważasz że 1,9 tdi sie przegrzewają a benzynowe nie?
No akurat w VW w tamtych czasach benzynowe 1,8T czy VR5 często mają problemy z układami chłodzenia a i takie 1,6 czy 1,8 także.

Fabię bym odrzucił, bo to miejskie auto, natomiast na taką wycieczkę nie lepiej iść w coś większego - szczególnie z uwagi na transport psa?
Jak ma być VAG to może Passat B5 albo Audi A4 B5?
z silników to 1,9 tdi lub 1,8T (tutaj warto pomyśleć o lpg)
1,6 bym odpuścił - bo troszeczkę słaby

Z innych opcji to taka Honda jak u mnie Accord VI 1,8? albo Mondeo mk3

Lepiej chyba coś większego segment D

A jeśli chodzi o Golf 4 czy A3 to w sumie jeden pies, to jest to samo, Golf 4 zdaje się był od początku produkowane w 5drzwiach bo zawsze jest praktyczniejsze, a tak to szukaj to co jeszcze nadaje się do czegkolwiek, tych aut łatwo się nie szuka bo mają gigantycznie przebiegi realne.
Na zegarze 180.000 ale w rzeczywistości 480 ;)
Pionek
Zaawansowany

Auto: Honda Accord
Paliwo: Benzyna

07 Sie 2018, 20:43

Golf i a3 to ten sam samochód, różni się tylko opakowaniem, Fabia to model o segment niżej, konkurencyjna wobec dwóch pierwszych będzie Octavia (swoją drogą też ta sama płyta).

W zasadzie nie ma większej różnicy co kupisz, statystycznie najłatwiej będzie kupić chyba Octavię, która to ma też największy bagażnik
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

07 Sie 2018, 20:52

Słyszałem że z ropą mogą być problemy przy ujemnych temperaturach , może po prostu zamarznąć. Kolejna sprawa doradzono mi że silniki benzynowe w razie awarii są mniej kosztowne w naprawie.
Jestem całkiem zielony w tych sprawach i nie mam pojęcia na ten moment co wybrać
Zalera
Nowicjusz

07 Sie 2018, 20:56

Tak, zamarza paliwo przejściowe albo z niemarkowej stacji. Nie ma problemu by olej napędowy wytrzymał i minus 30 stopni.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Sie 2018, 20:59

Niby tak ale no to muszą być na prawdę ostre zimy żeby w ogóle się martwić, tzn zamarznięcie to chyba jakaś paranoja, ja bym bardziej stawiał na to że świece zagrzanie i te sprawy, aku ma większą robotę do wykonania, ale to jakbyś na Syberię jechał to jeszcze rozumiem.
Czy naprawy PB są tańsze niż ON? te auta mają po 20 lat prawie że albo już, więc zależy jak kupisz zajechaną benzynę to też trochę ponaprawiasz.
takie 1,9 tdi 90 konne aż tak kłopotliwe i kosztowne w serwisie nie jest..chyba że myślisz o czymś pokroju 1,9 tdi ARL 150 konne w Golfie tutaj już nieco gorzej.

Może po prostu skup się na znalezieniu dobrego auta a zapomnij o tych teoriach co lepsze, gorsze co by było gdyby.
Pionek
Zaawansowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wirtualny salon Audi w Warszawie Wirtualny salon Audi w Warszawie
    Londyn, Paryż, Berlin, Pekin, Istambuł, Moskwa, a teraz Warszawa. Wczoraj, 8 października, przy stołecznym Placu Trzech Krzyży, ruszył pierwszy w naszym kraju ekskluzywny salon Audi City. Audi City wyznacza kierunek, jak ...
    Warsaw Moto Show 2015 Warsaw Moto Show 2015
    Po oficjalnym otwarciu targów przez organizatorów, odbyła się konferencja prasowa Arrinery, a następnie konferencje i warsztaty. Wieczorem podczas uroczystej gali miał miejsce finał siódmej edycji plebiscytu "Złotej Kierownicy". ...

• Re: Który model lepszy?

07 Sie 2018, 21:12

Chętnie, tylko jak poznać to dobre auto? Nie mam zaprzyjaźnionego mechanika, który pojedzie ze mną i spojrzy na samochód. Jak więc wybrać mając tak ogromny wybór i nie trafić na złom opakowany w ładną wstążkę? W związku z tym, czy mógłbym prosić o pomoc żeby spojrzeć np na otomoto czy olx i wstawić linki do samochodów, które chociaż wydają się warte uwagi? Oczywiście wiem, że każdy reklamuje się jak potrafi, ale widziałem już wcześniej, że nieraz potrafiliście zauważyć np podejrzanie mały przebieg w stosunku do rocznika samochodu. Ja takich rzeczy wyłapać nie potrafię. Jestem ze śląska więc te okolice byłyby najmilej widziane.
    Zalera
    Nowicjusz

07 Sie 2018, 21:19

1. Mając 10k nie spojrzałbym na 1.6 MPI (chyba że naprawdę musi to być ekonomiczny samochód). Po prostu to się nie nadaje w dłuższe trasy.
    2. Rozważyłbym jednak prostego diesla. Benzyny są mniej awaryjne ale śmiem wątpić czy będą w o niebo lepszym stanie. Poza tym taki 1.6 lubi pić olej dla przykładu.
    3. Jeśli nie masz mechanika, ani nikogo znajomego kto się zna na autach i wie gdzie jest silnik, to będziesz mieć problem.
    4. Nikt nie jest w stanie wskazać w ogłoszeniu czy auto jest dobre i godne polecenia. Jedyne co możemy to zagwarantować, że dane auto jest trupem.
    galakty
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy od: 23 08 2012
    Auto: Megane I PHII
    Silnik: 1.6 16V 110
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

07 Sie 2018, 22:32

Szukaj auta w jak najlepszym stanie z 1.9 TDI 90/110KM np.
    Audi A3 8L, VW Golf IV, VW Bora, Seat Toledo II, Skoda Octavia I, segment B chyba trochę za mały.
    Ossy
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy od: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002

07 Sie 2018, 22:38

Nie wiem czy przy takich autach się opłaca ale są firmy które oceniają stan aut, ja ogólnie nie jestem zwolennikiem ale lepsze to niż ktoś jako laik miałby kupić auto które ładniej się błyszczy np.
    W takiej firmach też sprawdzają auta na zasadzie, że jedzie, skręca hamuje to już ok, no ale zawsze coś, tylko że wydasz ileś kasy na ekspertyzy i odrzucisz po kolei każde auto i nie długo byś już dołożył z 2 tys, bo przy takich budżetach tak to wygląda.

Jak masz zamiar takimi dziadkami jechać w takie trasy, to obowiązkowo poza typowymi rzeczami przy kupnie auta - stan układu elektrycznego, ładowanie, alternator, rozrusznik a do tego chłodzenie, bo to już wiekowe autka i różnie to może być.
    Pionek
    Zaawansowany