Który model silnika

Który model silnika

08 Gru 2010, 23:32

Witam wszystkich.

Poszukuję auta do pracy. Generalnie będę woził w nim skrzynie z narzędziami, wiertarki itp. do pracy i z pracy.
Dodatkowo 3-4 razy w roku będzie użyty w trasie 1000km w tą i z powrotem.

W zasadzie interesuje mnie Citroen Berlingo w wersji 5 osobowej, gdyż nie potrzebuję całej przestrzeni bagażowej na moje narzędzia, a czasem przewiozę więcej niż 2 osoby.

Czy jest ktoś, kto może doradzić, który silnik berlingo będzie najodpowiedniejszy dla mnie.
Muszę kupić używkę, gdyż moje zasoby to ok. 15tyś na ten cel, gdyby było naprawdę potrzeba mogę wysupłać do 20tyś.

1) Samochód musi być w dobry stanie, aby mógł ew. przejść przegląd techniczny za granicą (nie może być gratem, ani powypadkowym).
Ma ktoś jakieś sugestie odnośnie silnika i rocznika, a może coś podobnego, ale z innej firmy ?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
mangusta28
Nowicjusz

Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

Re: Który model silnika

08 Gru 2010, 23:37

Jeśli nie zależy Ci na osiągach, a stawiasz na bezawaryjnośc to z czystym sumieniem polecam Ci silnik Diesla 1.9 (bez turbiny) Samochodem z takim silnikiem przejechałem szmat drogi i nigdy mnie nie zawiódł. Choiaż na dalsze trasy może okazać się za mułowaty(wyprzedzanie).
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

09 Gru 2010, 00:37

pinio124 napisał(a):Jeśli nie zależy Ci na osiągach, a stawiasz na bezawaryjnośc to z czystym sumieniem polecam Ci silnik Diesla 1.9 (bez turbiny) Samochodem z takim silnikiem przejechałem szmat drogi i nigdy mnie nie zawiódł. Choiaż na dalsze trasy może okazać się za mułowaty(wyprzedzanie).

Niezawodność to priorytet dla mnie, oraz to, żeby auto dało radę przejść ewentualny przegląd za granicą.
mangusta28
Nowicjusz

09 Gru 2010, 10:21

Mysle, że Berlingo bez problemu przejdzie przegląd za granicą:

[link wygasł]

Tak jak wspomniałem- moc silnika nie jest powalająca, bo ma 75KM, ale niezawodność i niskie zużycie paliwa gwarantowane
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

09 Gru 2010, 17:37

A co sądzicie o Fiacie Doblo ?
Słyszałem, że to też nienajgorsze autko. Nawet mógłbym za podobną cenę co cytrynkę kupić Doblo, ale młodsze. Czy waszym zdaniem warto młodsze Doblo, czy jednak skupić się na berlingo ?
mangusta28
Nowicjusz

09 Gru 2010, 18:13

Różnicą pomiędzy Citroenem Berlingo/Peugeotem Partnerem a Fiatem Doblo jest taka, że w Berlingo nie czujesz się, jakbyś jechał bądź, co bądź samochodem ciężarowym. Siedząc w Doblo cały czas o tym pamiętasz. Przejechałem sie kiedys Doblo i byłem bardzo rozczarowany. Tandetne plastiki, do tego 30% blach w kabinie jest odkryte. Jedyne co jest w nim dobre, to silniki.
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę
    Nowy Golf otrzymał od europejskiej organizacji ochrony konsumentów – Euro NCAP – najwyższą notę pięciu gwiazdek. Ponadto został wyróżniony prestiżową "Euro NCAP Advanced Awards " za innowacje w dziedzinie ...
    5 parametrów o których warto wiedzieć przy zakupie wideorejestratora 5 parametrów o których warto wiedzieć przy zakupie wideorejestratora
    Wideorejestrator to urządzenie coraz częściej spotykane w samochodach i to nie tylko w firmowych. Montowane w pojazdach mają w razie wypadku zabezpieczyć kierowcę przed np. fałszywymi oskarżeniami. A co jeśli zdarzenie miało ...

• Re: Który model silnika

09 Gru 2010, 19:41

Dzięki za wszystkie informacje. Bardzo mi pomogły. Szkoda tylko, że samochód na który dałeś mi linka jest tak daleko ode mnie. Ja mieszkam na południu przy samej granicy czeskiej.

Co myślisz o tych autach ? Któremu powinienem się przyjrzeć ?
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]

Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego auta ? Czy wygląd części bagażowej może być odwzorowaniem jak samochód był traktowany ?
    mangusta28
    Nowicjusz

09 Gru 2010, 20:02

Trudno powiedziec, który z tych trzech warto obejrzeć.

Berlingo z linku nr.1 wygląda bardzo dobrze... wręcz za dobrze. Silnik jest czysty tak, jakby wczoraj wyjechał z fabryki. Dodatkowo nie ma podanego przebiegu, więc pewnie powyżej 200 tys. km.

Najbardziej skłaniałbym się ku egzemplarzowi nr.2:
    [link wygasł]

Przebieg ma korzystny, wyposażenie całikiem bogate.

Jeśli będziesz oglądac wersje z silnikami HDi to przede wszystkim sprawdzać trzeba stan turbiny.
    Osobiście uważam, że po stanie bagaznika nie można zbyt wiele wywnioskować. Stan gumowej maty może nam za dużo nie ukazać, zwłaszcza, gdy np. sprzedawca wymieni ją na nową.

Jeśli będziesz jednak szukać zwykłęgo Diesla 1.9, to wystarczy podjechać na Stację Kontroli Pojazdów i sprawdzic kondycję silnika. Konstrukcja ta jest tak prosta, że mechanik bez problemu odnajdzie ewentualne wady bądź defekty
    Ignorance is bliss...
    pinio124
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

09 Gru 2010, 20:14

Ja dodam jeszcze jedną alternatywę. Opel Combo. Będzie z podobnych lat, a silnik 1.7 Isuzu jest nie do zajechania :wink:
    Gdybyś miał jakieś pytania to pisz bo posiadam Opla Combo i złego słowa nie mogę powiedzieć, choć z drugiej strony auto użytkują pracownicy, a ja go sporadycznie.
    Ale ze względu,że nie dochodzą do mnie głosy, że zepsuło się to albo to, to mogę polecić to auto. Niedawno kupiłem Fiata Doblo. Jeżdze nim od 1.5 tygodnia. Kupiłem go okazyjnie. Pasek rozrządu był urwany. Został zrobiony i teraz nim śmigam specjalnie ja, żeby go dotrzeć :wink:
    Faktycznie w aucie czuć się jak byś jechał ciężarówką. Tego uczucia nie ma w combie. Klika lat temu miałem Berlinogo i tego uczucia też nie zaznałem. Podsumowując moim faworytem jest Opel Combo.
    Sprzedam Audi A6, 03', 2.5 TDI, Prywatnie, Od 4 lat w PL.
    Bart258
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Krakowa

09 Gru 2010, 20:53

Też myślałem o tym HDI 2.0 - swoją drogą jeździłem ładnych parę lat temu takim i bardzo dobrze go wspominam.

Jak sprawdzę turbinę w nim ? Czy wystarczy podjechać na stację do salonu Citroena ?

Dodałem 4 link - myślisz, że warto dopłacić by mieć tzw. samochód używany z gwarancją - i czy jest jak wyegzekwować ew. gwarancję ???
    mangusta28
    Nowicjusz

09 Gru 2010, 21:19

W 4 linku sprzedawca nie raczył nawet poinformować potencjalnego kupca o przebiegu samochodu, więc domyślam się, że jest on dość wysoki(powyżej 200 tys. km)

Uważam, że nie warto dopłacać ponad 5 tys. zł na 12- miesięczna gwarancję.

Stan turbiny jak i całego silnika bez problemu sprawdzą w serwisie Citroena.

Możliwość otrzymania gwarancji jest dostępna w nielicznych komisach. Wiem, że w większości komisów przysalonowych istnieje taka opcja, ale tam juz ceny samochodów są lekko zawyżone.

Jeśli orientujesz się, gdzie w Twojej okolicy znajduje sie taki przysalonowy komis, powinieneś podejść i zobaczyć ich ofertę. A nóż coś sie przytrafi...
    Ignorance is bliss...
    pinio124
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

09 Gru 2010, 21:53

Pinio124 Wielki dzięki. :grin:
    Twoja wiedza jest nieoceniona.
    Jestem Ci winny browara :razz:
    Cieszy mnie, że miałem szczęscie na Ciebie trafić :mrgreen:

W przyszłym tygodni obejrzę opcję 2 z linku i dam znać co i jak.
    Mam nadzieję, że wszystko będzie OK.

Dzięki wielkie jeszcze raz.
    mangusta28
    Nowicjusz

09 Gru 2010, 22:00

Nie ma sprawy, służę pomocą :wink: Śledź oferty w internecie, może w międzyczasie ktoś jeszcze doda jakiś egzemplarz. Czekam więc na sprawozdanie po oględzinach Berlingo :wink:
    Ignorance is bliss...
    pinio124
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

02 Sty 2011, 23:22

pinio124 napisał(a):Nie ma sprawy, służę pomocą :wink: Śledź oferty w internecie, może w międzyczasie ktoś jeszcze doda jakiś egzemplarz. Czekam więc na sprawozdanie po oględzinach Berlingo :wink:

No i kiszka.
    Nie kupiłem, bo gość nie zamierzał nawet odpisać na maile.
    mangusta28
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50