Który silnik lepszy?

Który silnik lepszy?

21 Sie 2007, 16:43

Zastanawiam sie nad kupnem auta. Upatrzyłem sobie juz model bedzie to BMW serii 3 e36 zastanawiam sie jednak z jakim silnikeim je kupic czy ma byc to 325 czy 328. Który jest latwiejszy w tuning?lub ktory polecacie. :?:
Zioms
Nowicjusz

Re: Który silnik lepszy?

21 Sie 2007, 17:48

Który rocznik auta ?
ja bardziej przychylałbym się kupna e-36 z motorkiem 2.8 silnik ten ma juz aluminiowy blok a także mniej pali od 2.5l ze względu że posiada Vanosa...Spalanie srednie okolo 11-14/100km a ile może spalić max. dowiesz sie jak kupisz i wyciszniesz z niego siodme poty...20l jest realne po miescie. Lecz generalnie silnik 2.8 jest najbardziej wdzięczną jednostką jeśłi chodzi o spalanie/osiągi. Acha i nie zawracaj sobie głowy instalowaniem gazu do tego, a jeśłi trafisz na egzeplarz dojechany silnik może brać sporo oleju nawet 2,5l na 1000 (tysiąc) kilometrów.
Pekińczyk
Początkujący

25 Sie 2007, 14:34

Witam!

Oczywiście przedmówca myli się.
Istnieją silniki z VANOS (czyli zmienne fazy rozrządu) również w wersjach 2.5 jak i 2.0 litry.
Dlatego jak będziesz kupować to sprawdź czy kupujesz wersję z czy bez.
(jak kupowałem swojego to klient który jeździł nim 12 lat nie wiedział czy to ma ! )

A generalna zasada jeśli chodzi o spalanie: 2.0 < 2.5 < 2.8 .

Jeśli chodzi o tuning to ci nie pomogę bo się nie znam ;)

Pozdrawiam
Daniel
BMW 325i Coupe [e36]
cdsangel
Nowicjusz

26 Sie 2007, 19:26

cdsangel napisał(a):Witam!
Oczywiście przedmówca myli się.
Istnieją silniki z VANOS (czyli zmienne fazy rozrządu) również w wersjach 2.5 jak i 2.0 litry.

Tak instnieje silnik 2.5 z Vanosem ale co z tego ? skoro motor 2.8 jest nie dość że mocniejszy to pali mniej i to jest opinia użytkownika który miał i to i to. A co do Vanosa to początkowo silnik 2.5 go nie miał...generalnie chodziło mi o to ze lepszy jest motor 2.8
Pekińczyk
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Alfa Romeo Giulia GTA 1965 rok Alfa Romeo Giulia GTA 1965 rok
    Pośród Alf Romeo z lat 60., które najbardziej zapadły w pamięć jej miłośników, pierwszoplanową rolę zajmuje Giulia Sprint GTA, niezaprzeczalna gwiazda wyścigów. Jej kształt jest prawie taki, jak ...
    Wyższe opłaty za badania techniczne od maja 2018 roku Wyższe opłaty za badania techniczne od maja 2018 roku
    W przyszłym roku czekają nas zmiany opłat w stawkach za przeglądy na stacjach kontroli pojazdów. Od maja 2018 roku przewidywane są spore podwyżki i o nich napisze poniżej, a w związku z uwolnieniem cen będą one mogły ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda