Który wybrać ?? za około 13-16tys.zł.

19 Lut 2010, 13:36

Witam to mój pierwszy post:)),

Jestem na kupnie samochodu za około 13-max 16tys zł.
Przeglądam od dłuższego czasu allegro.
Doszedłem do wniosku, że musi to być diesel,(w ostateczności lpg), samochodem będe robił około 10-15tys.km. rocznie, głownie bedzie to jazda po mieście. Szukam samochodu raczej hatchback. Sedan w ostateczności.
Chciałbym, żeby samochód nie miał wiecej niż 200tys.przebiegu.
Musi mieć Klimatyzację.
Pojemność do 2.0.

Jeśli macie jakieś propozycję to ważne żeby były z województw Południowej Polski (Małopolska, Podkarpacie, Sląskie, Świętokrzyskie)

Ja znalażlem cos takiego :

Peugeot 307 2.0 HDI
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

Toyota Avensis 2.0 TD
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Alfa Romeo 1.9 JTD
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Audi A3 1.9 TDI
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ford Focus 1.9 TDDI
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Renault Laguna 1.9 DCI
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Volkswagen Golf IV 1.9 TDI
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Seat Ibiza III 1.4 TDI
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Duzo samochodów podałem, ale tak naprawde jeszcze nie zdecydowałem i wsumie chciałem usłyszeć wasze opinie, czy lepiej Niemca, Francuza, Japończyka czy może Włocha,

Co sądzicie o tych ofertach co podałem?? Proszę o każde spostrzeżenie i opinię na temat tych samochodów. Wiadomo, że jako kupujący chciałbym żeby samochód się nie psuł i posłużył mi około 5lat.

Czekam na Posty,

Pozdrawiam,
niccccccccc
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Tarnów

19 Lut 2010, 14:04

Duże masz spektrum poszukiwań...
Dla mnie auto które ma Tobie posłużyc 5 lat,to przede wszystkim musi byc niezajechane i niecofane z masakrycznego przebiegu na 170tys a ponadto solidne.
Kupno golfa do tej kwoty w TDi w stanie bardzo dobrym będzie dosyc trudne. Podobnie może byc z Audi ale warto szukac jakiejś okazji,bo to bardzo dobre samochody.
Co do 307,to nie jestem przekonany do tego modelu.Kilka razy już na tym forum pisaliśmy o tym ,a nawet o wypadkach samozapłonu auta.
Ibizka jest jak najbardziej ok z tym że 1,4 tdi niekoniecznie jest dla nie najlepszym napędem.
Focus powinien się niezle sprawowac z tym prostszym i starszym dieslem.

A co byś powiedział na takie rozwiązania:
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

19 Lut 2010, 14:12

Kolego u Ciebie w Tarnowie stoi przecież niebrzydki Golf IV TDI i nie tylko on.
Poszukaj dobrze najpierw bliżej. ;)

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 14:13 ]
A ten w Żyrakowie jest zarezerwowany dla mnie póki co mam go ugadanego z facetem dokładnie co i jak ;)
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

19 Lut 2010, 15:02

kolego jesli chcesz jezdzic wygodnie kup francuza jesli chcesz byc zaóważany kup włocha jesli chcesz auto z pod siekiery kup niemca . a ja polecam alfe 147 brat ma i jest bardzo zadowolony
arteksaxo
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: kraków

19 Lut 2010, 17:09

--> do artur73, zgadza się, że jak na około 5lat,to samochód musi być w dobrym stanie, ale z drugiej strony ja w przeciągu 5 lat zrobię 60tys.km. to tez nie dużo. Golf myśle że odpada, za bardzo już opatrzony ten model, ale silnik TDI jak najbardziej odpowiada, szczególnie te pierwsze 90 i 110KM. Dlatego Audi A3 było by idealne, aczkolwiek ciężko bedzie znaleźć "nie zajechany" silnik z roku 97-99.
Co do Peugeotów, Renówek to fakt faktem słyszałem złe opinie odnośnie drogich części, problemy z elektryką, ale też, że zależne jest to na jaki egzemplarz się trafi. Napewno są ładniejsze i nowsze od Niemców.... ale....
Seat jak najbardziej pozytywny, ale III generacji cenowo zaczyna się raczej od 17tys.....
Co do focusa to nie znam za dużo opinii, co się psuje na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Wygląd na tak, ale... "ford główno wort"???

Co do Twoich propozycji to również patrzyłem na fiata stilo ale jakoś nie wzbudził mojego zainteresowania, tak samo z nissanem. Co do corolli wygląd zdecydowanie na Nie.

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 17:12 ]
--> do arteksaxo dobrze napisane. Mam pytanie odnośnie alfy Twojego brata. Jak długo posiada ten samochód, czy miał jakieś usterki poważniejsze i jak z kosztami części ?? Wymiany olejów filtrów, rozrząd, zawieszenie??

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 20:47 ]
Macie jeszcze jakieś propozycję ?

Albo uwagi odnośnie tych samochodów?
niccccccccc
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Tarnów

20 Lut 2010, 01:22

Ta Toyka z silnikiem D-4D to dobry wozik, ale jak z wyglądu odpada to nie ma co dalej dyskutować. A może coś takiego? [link do oferty na Allegro wygasł]
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

20 Lut 2010, 09:37

VW mógł byś sprawdzić wygląda na dobre autko i z silnikiem 1,9TDI. :)
vw
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 354
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Octavia RS
Skrzynia biegów: Manualna

20 Lut 2010, 09:48

Co do Toyoty to faktycznie jak dla młodego to troche wygląd razi... Ale samochód podobno bardzo dobry o ile był produkowany w Japoni a nie w UK.

Ta Mazda okey z przodu, ale ten tył wygląda jak KOMBI...;/ Dzieki za propozycjię.

Golf jak Golf:)))


Moim faworytem chyba jest AUDI A3, ALFA 147, PEUGEOT 307. Co o tym myślicie?



( najchętniej wybrałbym jakiegoś seata --> Leona bądź IBizkę III ale trzeba dać od 17 w górę ;//)
niccccccccc
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Tarnów

20 Lut 2010, 17:09

No Leon byłby świetnym wyborem. Audi A3 w tych pieniądzach ciężko będzie dostać. Chyba, że jakiś stary rocznik. Niedawno przewijał się wątek o A3. Możesz sobie poczytać, że to praktycznie Golf 4 i jak na Audi to za bardzo udane nie jest.
Peugot 307 - nie pchaj się w tego francuza. Historie o jego samozapłonie są wystarczająco odstraszające.
Alfa jak to Alfa :D Fajny wygląd. Od niedawna Alfa próbuje polepszyć swój wizerunek i stara się robić porządne samochody. Nawet im to wychodzi, ale 147 ma już parę lat, a Alfy z tamtego okresu cechowały się oryginalnym wyglądem, a nie super jakością i wytrzymałością. Nawet znaczki się ścierały w zawrotnym tempie (głupota, ale znak rozpoznawczy słabej jakości wykonania). Ostatecznie można spróbować, ale uważnie poczytaj opinie o tych autach, aby wiedzieć na co się ewentualnie przygotować. Wiele osób jest zadowolonych, trochę taka loteria, ale czasami warto zaryzykować.
Toyota i Mazda to bardzo dobre samochody w tej cenie, ale wygląd Ci się nie podoba, a więc musisz zdecydować czy wygląd czy jakość i bezawaryjność. Chyba, że dołożysz i poszukasz Leona to byłoby najlepiej. Zdecydowałeś się na silnik Diesla tak?
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

20 Lut 2010, 18:03

brat jeszce nic nie dokladał do alfy
arteksaxo
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: kraków

20 Lut 2010, 18:27

alfy nie polecam bierz sobie a3 albo leona :mrgreen:
[link do oferty na Allegro wygasł]
podoba mi się ta audi wiec wysyłam :cry:
niech zdecydują fachowcy :twisted: :mrgreen:
janow4
Początkujący
 
Posty: 120
Miejscowość: mława

20 Lut 2010, 18:57

Pokusiłbym się o stwierdzenie że ta A3 była wyrżnięta w tył -> patrz spasowanie zderzaka.
Głowy za to nie daję ale podejrzane mi to się wydaje.
Do tego fotel kierowcy też trochę "wyruchany" że tak powiem a jako że to skóra - bynajmniej tak pisze, powinien lepiej wyglądać jak na ten przebieg.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

20 Lut 2010, 19:22

na pewno przebieg kombinowany :mrgreen:
janow4
Początkujący
 
Posty: 120
Miejscowość: mława

21 Lut 2010, 18:17

Dzieki za Posty.

No tak Leonik byłby super, musze przemyśleć czy bedzie mnie stać na niego....

Peugeot faktycznie raczej odpada,

Ale Afla mnie kręci, zgadza się ze to zalezne od egzemplarza czy sie sypie wszytsko czy nie ale to juz tak z kazdym autem, choc wiadomo ze wieksze prawdopodobienstwo ze to sie bedzie dzialo w Alfie niz np w Toyocie. Wiem ze w Alfie sypie sie dość szybko zawieszenie, ale ceny części są raczej standardowe.

Spójrzcie [link do oferty na Allegro wygasł]
--->>>???

Co do Audi to ta benzynka nie w chodzi w jakąkolwiek opcje :)))) Zdecydowałem ze tylko dieselek.
niccccccccc
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Tarnów

21 Lut 2010, 18:26

Coś się sprzedający wstydzi lewej strony jej alfy, chyba wiem dlaczego ;) Przód koślawo spasowany = bum :(
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013