Kultowy model Renault 4 świętuje 60-lecie

11 Lut 2021, 15:43

W 2021 roku mija 60 lat od wprowadzenia Renault 4. Historia tego modelu to prawdziwe succes story. Na przestrzeni trzydziestu kilku lat sprzedano łącznie ponad 8 milionów sztuk Renault 4 w ponad 100 krajach. Renault 4 to więcej niż samochód – to prawdziwa ikona.

Pomimo niepewnej sytuacji pandemicznej tegoroczne obchody obejmą liczne wydarzenia, które odbiją się szerokim echem w mediach społecznościowych. Oficjalny program obchodów 60-lecia obejmie wydarzenia, które będą odbywały się każdego 4. i 14. dnia miesiąca w sieciach społecznościowych. Pojawią się niepublikowane dotychczas materiały przygotowane przez fanów dla fanów, m.in. wspomnienia kolekcjonerów i znanych osobistości. Pozwolą nam odkryć na nowo historię samochodu, który odcisnął wyraźne piętno na swojej epoce.
Kultowy model Renault 4 świętuje 60-lecie Model, który stał się symbolem francuskiej popkultury, jest nie tylko samochodem przeszłości. To samochód, który nadal jest "aktualny" i może być samochodem przyszłości. Oficjalny kalendarz obchodów będzie się zmieniał w zależności od aktualności. Uzupełnią go wydarzenia organizowane z inicjatywy fanów – będzie to coś w stylu "offowego" festiwalu!

LUTY – Z okazji 60-lecia Renault zwróciło się do znanego grafika i ilustratora wydarzeń sportowych, Grega. Greg przygotował kilkanaście niepowtarzalnych Renault 4 w scenerii typowej dla różnych epok, w których funkcjonował ten kultowy samochód Renault.

Rocznica będzie również dla fanów okazją do wyrażenia swojej fascynacji i przywiązania do Renault 4, a także odkrycia wielu pięknych historii, które wydarzyły się za kierownicą legendarnego modelu (od 8 lutego w sieciach społecznościowych).

W witrynie Atelier Renault, flagowego miejsca spotkań marki na Polach Elizejskich w Paryżu, pojawi się Renault 4 w wersji Parisienne. Wersję można rozpoznać już na pierwszy rzut oka po oryginalnym wzorze plecionki na nadwoziu.

MARZEC – Kolekcja Renault Classic, która dba o dziedzictwo marki, zaprezentuje 30 modeli Renault 4. Dwanaście kultowych wersji wybranych spośród nich zostanie zaprezentowanych w unikatowej scenerii przygotowanej specjalnie na tę okazję.

KWIECIEŃ – Renault 4 to ponadczasowy samochód, który zawsze pojawiał się w zabawach dzieci... Dorośli influencerzy opowiedzą nam, jak w ich wspomnieniach wygląda ten model w serii zabawnych filmików wykonanych techniką poklatkową. W animacjach zostaną wykorzystane miniaturowe modele Renault.

MAJ – Cała kolekcja starannie wyselekcjonowanych przedmiotów z logo Renault 4, zaprojektowanych specjalnie z okazji 60-lecia, będzie dostępna w butiku w Atelier Renault pod numerem 53 na Polach Elizejskich oraz na stronie internetowej.

W maju Renault zaprezentuje serię filmów wideo, w których zostaną pokazane sekrety tego modelu na przykładzie różnych wersji. Będzie to także okazja do zgromadzenia opinii i wspomnień wszystkich, którzy dorastali w cieniu Renault 4, kolekcjonerów, a także ludzi, którzy przyczynili się do powstania tego kultowego modelu marki.

LIPIEC – Jak prawdziwa gwiazda kina, która zyskała sławę występami na ekranie, Renault 4 pojawi się na czerwonym dywanie podczas 74. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

W lecie w Atelier Renault na najpiękniejszej alei świata będzie można obejrzeć wystawę "Renault 4 – ikona popkultury". Na odwiedzających czeka unikatowe Renault 4 i wiele innych niespodzianek.

WRZESIEŃ – W ofercie Zity, paryskiej sieci car-sharingu, pojawi się Renault 4. Będzie to okazja do przejażdżki elektryczną wersją kultowego modelu.

LISTOPAD – Czas na kolejną niespodziankę, tym razem z udziałem furgonetki Renault 4, która również "rządziła" na rynku.

POLECAMY 1961: Renault 4L - samochód zapewniający pełnię życia

Kolejne wydarzenia zostaną podane do publicznej wiadomości w ciągu roku.

źródło: Renault | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3466
Zdjęcia: 12551
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

11 Lut 2021, 17:18

Pamiętam Renault 4 Alpine! To było auto każdy chciał je mieć, małe szybkie i zwinne. U Nas niestety było ciężko dostać taki model używany, praktycznie graniczyło to z cudem.

Dzisiaj nie ma takich aut które zapadną tak w pamięć. Raz to to że jest ich za dużo i za bardzo podobnych do siebie a dwa to to że już te samochody jakoś są takie bezpłciowe i nie mają duszy jak dawniej. Poskładane często z części z różnych koncernów.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 4373
Zdjęcia: 12

12 Lut 2021, 10:36

Mam taki u siebie na placu, zrobiliśmy sobie jako maskotkę firmy
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 13279
Zdjęcia: 95
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7

15 Lut 2021, 18:12

Stare samochody przebijają nowe pod względem designu. To renault 4 wygląda niesamowicie... Z chęcią bym takim pojeździł.
malmon3
Aktywny
 
Posty: 302
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Porównanie żarówek PY21W chrome do kierunkowskazów - Philips vs Osram
    Kierunkowskazy muszą świecić światłem pomarańczowym ale nie zawsze podoba nam się pomarańczowa poświata w lampie od takiej żarówki i co wtedy możemy zrobić? Wyjściem i rozwiązaniem tego są żarówki tzw. chrome ...
    Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji
    W sierpniu 1990 roku linię montażową zakładu w Kvasinach opuściła ostatnia seryjna ŠKODA z silnikiem umieszczonym z tyłu. Był to egzemplarz modelu Rapid (Š747) – stanowiącego atrakcyjną odmianę coupe niezwykle ...

  •