Kupiłem auto, mam problem - proszę o pomoc

Kupiłem auto, mam problem - proszę o pomoc

11 Lut 2015, 09:44

Witam serdecznie,
nie wiedziałem gdzie założyć temat, wybrałem dział serwisowy.

Otóż, kupiłem auto, Opel Insignia 2.0 Turbo, z polecenia dobrego kolegi, mówił że jego wujek prowadzi komis i słyszał że ma insignię, a że zawsze mi się podobały, postanowiłem pojechać, sprawdzić i kupiłem.
Po 3 miesiącach auto ktoś mi zarysował i uciekł z miejsca zdarzenia. O tyle miałem szczęście, że ściągnąłem chłopaka z kamery z zewnątrz, zwyczajnie spanikował, podpisał oświadczenie i tyle. Auto oddałem do warsztatu, dostałem auto zastępcze.
Po przyjedzie po odbiór auta, właściciel warsztatu mówi, że auto podobno miało być bezwypadkowe, a okazuje się że ma całkiem obszerną historię szkód. Dwie spore wypłaty, jak na auto z 2010 roku z przebiegiem 32 tysięcy. Okazuje się również, że miał kręcony przebieg itp.
Niestety nie mogli przedstawić mi dowodów na to, a teraz to nie daje mi spokoju.
Czy macie jakiegoś znawcę, który jest w stanie za darmo lub odpłatnie sprawdzić i ściągnąć zdjęcia i opisy szkód auta?

Odzywałem się w tej sprawie do UFG oraz ubezpieczalni ale oni mogą podać tylko historię szkód poszczególnej osoby, w tym wypadku właściciela czyli mnie.

Mając dowody można wiele, ale nie mając ich niestety jestem z ręką w nocniku.
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Poradzić co w takiej sytuacji należy zrobić?
W umowie zawarte jest, że auto jest bezwypadkowe.
Dodam, że sprawdzałem już po VINie i niestety wykrywa aktualny przebieg i bez wypadków.

Pozdrawiam
makzmakz
Obserwowany

Auto: Opel Insignia
Silnik: 2.0 TURBO
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samodzielna wymiana oleju silnikowego Samodzielna wymiana oleju silnikowego
    Dla osób lubiących samodzielnie naprawiać samochody, wymiana oleju silnikowego nie jest żadnym problemem. Jednak coraz więcej osób wybiera profesjonalne warsztaty takie jak Euromaster. Nic dziwnego, standardy ...
    SEAT Toledo - nowy, elegancki i nowoczesny SEAT Toledo - nowy, elegancki i nowoczesny
    Nadchodzi nowy SEAT Toledo. Dynamiczny i elegancki na zewnątrz, nowoczesny wewnątrz, napędzany wydajnymi i oszczędnymi jednostkami TSI i TDI i wyjątkowo praktyczny sedan o sportowej aparycji. Czyli potwierdzona za sprawą ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Show
      Alfa Romeo Stelvio
      Helikopter - loty wycieczkowe
      Nissan 350Z