Kupno auta a ubezpieczenie

Kupno auta a ubezpieczenie

02 Mar 2012, 17:35

Witam, będę kupował pierwsze autko na dniach i mam kilka pytań, dla nie których mogą wydać się prozaiczne ale dopiero wdrażam się w temat i czasu mam mało. Jestem młodym kierowcą i kupuję autko oczywiście jako współwłaściciel (wiadomo zniżki). Czy mogę kupić (na umowie) sam jako jedyny właściciel, a później przy rejestracji i ubezpieczeniu umieścić drugą osobę z którą będę dzielił zniżki?
Vattras
Początkujący

Prawo jazdy od: 19 03 2009

Re: Kupno auta a ubezpieczenie

02 Mar 2012, 18:06

Najlepiej od razu spisać umowę na siebie i współwłaściciela. Później trzeba kombinować z umową darowizny i dopisywaniem w dowodzie współwłaściciela - szkoda czasu, to bezsensu.
dominicue
Nowicjusz

Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Seat Cordoba Vario
Silnik: ASV
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak marki premium zmieniają motoryzację Jak marki premium zmieniają motoryzację
    Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...
    Nowy SEAT Leon zaprojektowany całkowicie od podstaw Nowy SEAT Leon zaprojektowany całkowicie od podstaw
    Nowy SEAT Leon to silna i emocjonalna osobowość oraz najpiękniejszy sposób by doświadczyć funkcjonalności płynącej z samochodu. Nowy Leon to zaprojektowany całkowicie od podstaw i pełen nowoczesnej technologii samochód ...

•