Kupno auta od brata i ojca - na mnie i ojca

Kupno auta od brata i ojca - na mnie i ojca

28 Mar 2011, 11:13

Witam,

Biorę auto od brata którego współwłaścicielem jest ojciec. Ja też będę chciał, żeby ze mną współwłaścicielem był ojciec , wiadomo dla zniżek.
Jak to najkorzystniej to przeprowadzić ? Umowa kupna sprzedaży między mną a bratem ? a co z Ojcem. Czy jakaś darowizna ze strony brata ?
Proszę was o poradę gdyż sam nie mam doświadczenia w tych sprawach.

Z góry dziękuję.
test5
Nowicjusz

Miejscowość: z internetu

Re: Kupno auta od brata i ojca - na mnie i ojca

28 Mar 2011, 11:52

Może być darowizna lub umowa obojętnie. Od darowizny nie zapłacisz 2% podatku jeśli wartość darowanej części jest większa od 1000 zł.

Pamiętaj, że brat w umowie pisze, że sprzedaje lub daruje SWOJĄ CZĘŚĆ POJAZDU. Jest to ważne o tyle, że urząd nie wie ile% jest jego a nie zawsze jest to połowa.

Tu masz darowiznę
[link wygasł]

tutaj umowa kupna
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Koncepcyjny Opel ADAM ROCKS - miejski mini crossover Koncepcyjny Opel ADAM ROCKS - miejski mini crossover
    Opel ADAM, który oferuje 61 000 wariantów wyposażenia nadwozia i prawie 82 000 opcji wyposażenia wnętrza oraz supernowoczesny system informacyjno-rozrywkowy IntelliLink, jest nie tylko prawdziwym mistrzem personalizacji, ...
    Niesłyszący na drodze Niesłyszący na drodze
    Liczba osób mających problem ze słuchem szacowana jest na 10%-15% wszystkich mieszkańców globu. W Europie problem ten dotyka około 80 mln osób. W Polsce liczba ta szacowana jest na około 1 mln. Terminem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Subaru Impreza STI
      GTP Light