Kupno auta od rodziny z zagranicy ,

kupno auta od rodziny z zagranicy ,

14 Sie 2016, 14:13

Witam !!!!
Mam pytanie , czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa odkupienia auta od kogoś z rodziny mieszkającej za granicą . W moim przypadku sprawa dotyczy auta od teściowej , teść zmarł i chciałbym je odkupić , czy mogę tego dokonać gdy teściowa przyjedzie nim do kraju by oszczędzić sobie papierkowej roboty za granicą ??
PiotrS
Obserwowany

Prawo jazdy od: 26 07 1987
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: citroen C5
Silnik: 2.0.
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: kupno auta od rodziny z zagranicy ,

14 Sie 2016, 22:23

Na pewno by pomogło gdybyś napisał na jakich blachach jeździ samochód.

Jak na niemieckich to może przyjechać, wtedy odkręcasz blachy, teściowa zabiera z powrotem i wymeldowuje w Niemczech, odsyła Tobie Brief i rejestrujesz.
Jak umowę jest podpisana w Polsce, to obowiązuje Cię 2% podatku od czynności cywilnoprawnych, jeśli za granicą - nie obowiązuje ;)
Ponoć (czytałem) można też niemieckie blachy oddać w WK i oni odsyłają, ale ja bym wolał to zrobić osobiście.
Kiedyś sprowadzałem samochód z Niemiec do Danii, tablice niemieckie odsyłał duński urząd, po drodze coś poszło nie tak, nie wymeldowali w Niemczech, trzeba było wszystko wyjaśniać, dlatego lepiej to zrobić osobiście.
tomekdk
Stały forumowicz

Miejscowość: Dania
Prawo jazdy od: 20 01 1998
Auto: Honda Civic 1.8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Supersamochód Lexus LFA sprzedany w Krakowie Supersamochód Lexus LFA sprzedany w Krakowie
    To drugi egzemplarz supersamochodu Lexus LFA w Polsce . Pierwszy znalazł swojego entuzjastę w Poznaniu, drugi będzie jeździł w Krakowie. Uroczyste przekazanie kluczyków do samochodu, z udziałem przedstawicieli Lexus ...
    [A] Matiz 0,8 / Seicento 0.9 / 106 1,0 / Lupo 1,0 [A] Matiz 0,8 / Seicento 0.9 / 106 1,0 / Lupo 1,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód segmentu A - pojemność silnika do 999ccm - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Daewoo Matiz 0,8 - 51KM - Fiat Seicento 0,9 - 39KM - Peugeot 106 1,0 - ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Silnik Audi 5V Turbo
      Ciągnik Kenworth II
      Wyścigi modeli RC
      Volkswagen Golf - 230 KM, 500 NM