Kupno Golf IV / Seat Leon / Audi a3 pytania

Kupno Golf IV / Seat Leon / Audi a3 pytania

17 Sty 2011, 20:04

Witam, od dawna rozważam kupno samochodu. Po uwagę biorę 3 wozy: golf IV, Seat Leon, Audi a3.
Myślę, że jestem już najbardziej zdecydowany na Seata Leona 1 generacji. Chciałbym samochód przynajmniej z 2001-2003 roku, chociaż wiem, że nie ma co przy tym wieku auta sugerować się przebiegiem na zegarach, ani rocznikiem, ale stanem.

Interesują mnie 3 jednostki napędowe i tutaj pytanie do Was z którą mieliście do czynienia, która jest najtrwalsza i bezproblemowa w eksploatacji oraz w razie czego tania przy awariach:
1.6 8v 1595cm3 - 102KM
1.6 16v 1597cm3 - 105KM
1.8 20v - 1781cm3 - 125KM
Do którego najlepiej podejdzie dobra instalacja gazowa sekwencyjna Landi Renzo?
We wszystkich 3 autach montowano wymienione przeze mnie jednostki napędowe?

Następna moja wątpliwość to czy wszystkie te auta mają KONTROLĘ TRAKCJI ESP i czy powinny mieć jakiś przycisk do jej odłączania? Jeśli tak to w których miejscach ich w tych autach szukać? A jeśli nie to jakich wersji szukać, żeby miały kontrolę trakcji?

Chcę przed zakupem sprawdzić auto w autoryzowanym serwisie. I tutaj pytanie czy np. jeżeli Seata wezmę do salonu ASO VW, Skody lub Audi to bez problemu mi sprawdzą to auto?
Co są w stanie sprawdzić mi w ASO i na czym taka kontrola polega? Ile kosztuje przeprowadzenie takiego przeglądu w ASO, a ile u normalnego mechanika z dobrym sprzętem?

Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy oglądaniu tych aut i co powinno wzbudzić we mnie szczególną ciekawość? Co powinienem otrzymać przy zakupie? (jaką ilość kluczy, jakie dokumenty jeśli auto jest sprowadzone?)

Jakie są najbardziej pospolite awarie w tych autach, co najszybciej się psuje, jakie są słabe punkty i co mogą przede mną zataić sprzedający?

Jaką kwotę powinienem szykować na taki zadbany egzemplarz?

PRZEPRASZAM ZA OGROM PYTAŃ, ALE CHCĘ DOBRZE ZAGOSPODAROWAĆ SWOJE PIENIĄDZE I KUPIĆ ZADBANY EGZEMPLARZ GDYŻ NIE BĘDZIE MNIE STAĆ ZA SZYBKO, ŻEBY ZMIENIĆ AUTO.

Z góry dziękuję Wszystkim za zainteresowanie i chęć pomocy.

Pozdrawiam
krzysiiekb
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

Re: Kupno Golf IV / Seat Leon / Audi a3 pytania

17 Sty 2011, 20:16

Ja odpowiem Ci na jedno-> jeżeli auto będzie "świeżo" sprowadzone z zagranicy to kupuj tylko na FAKTURE VAT marża.
Nie daj się namówić na żadne umowy pomijające tego od którego auto kupujesz!Pamiętaj o tym!
Pozdrawiam
Pozdrawiam.
przemo.d
Początkujący

Miejscowość: Polska

17 Sty 2011, 20:41

A ja ci powiem drugie.
Takich tematów było sto tysięcy dwieście... Więc działaj człowieku ;-) Zobacz ile tu jest tematów, wujek google też służy pomocą podobnie jak autocentrum.pl czy forum fanów tych samochodów. :smile:
Myślę, że jak przeczytasz trochę o tych samochodach to rozjaśni ci to wszystkie wątpliwości.
Aha dam Ci jeszcze taką radę. Jak chcesz kupić zadbany samochód co nie jest łatwą sztuką to tym bardziej zajrzyj na forum miłośników tych samochodów, bo to przeważnie od nich można kupić na prawdę zadbane auto.
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

17 Sty 2011, 22:05

"przemo.d " popieram Twoje słowa! a z ciekawości...skąd to ostrzeżenie? miałes podobne doświadczenia?Pare dni temu pisał pewien pan na forum ze własnie w taki sposob nabył samochod w Polsce który wczesniej został przywieziony z berlińskiego komisu na włoskich papierach...
lucky_luu
Nowicjusz

Miejscowość: Śląsk

17 Sty 2011, 23:51

Kolega ledwo zaczął przygodę z forum, a już na samym starcie łamie regulamin i szarpie mi nerwy...
Proszę zapoznać się z regulaminem.
Pozostałe tematy zostału usunięte do kosza.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[K-VAN] Doblo I 1,6 / Partner I 1,6 / Kangoo I 1,6 / Caddy III 1,6 [K-VAN] Doblo I 1,6 / Partner I 1,6 / Kangoo I 1,6 / Caddy III 1,6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - osobowy kombivan - silnik benzynowy o mocy ok. 100KM - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Doblo I 1,6 - 103KM - Peugeot Partner I 1,6 - 109KM - Renault Kangoo ...
    Fabryka opon Michelin w Olsztynie Fabryka opon Michelin w Olsztynie
    Fabryka opon w Olsztynie jest jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Michelin Polska SA zatrudnia ponad 4 tysiące osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach (zleca też prace wielu lokalnym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009