Kupno Hyundai Tucson 2,0 CVVT 4WD

09 Sty 2014, 21:49

Witam.Mam zamiar kupic Tucsona 2,0 CVVT Comfort+ 4WD uzywanego z Niemiec

rok 2007 ,77 000 km przebiegu .blotnik,klapa silnika do wymiany,lakierowania. cena 6000 eur
Troche sie obawiam silnika -zuzycie benzyny ,trwalosc .Zdrugiej strony roznica spalania z silnikem Diesla nie jest duza.Moze ktos mam takie auto prosze o opinie Dziekuje
korniszon
Nowicjusz
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 04 03 1984
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: vw golf
Silnik: 1.9tdi
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

10 Sty 2014, 10:25

Też zastanawiam się nad kupnem tego autka, ale z tego co już zdążyłem się zorientować, to na diesle trza uważać, bo mają one i dwumasę i DPF. Automaty oczywiście nie mają dwumasy, ale problem z DPF pozostaje. Z kolei silnik benxynowy, 2,0 pali ponoć około 10 litrów LPG. Przeliczyłem ewentualne koszta naprawy diesla w porównaniu z tym co zaoszczędzę w ciągu roku tankując ON zamiast Pb i...Odpuściłem sobie diesla. Stwierdziłem, że tylko Pb z LPG. Nawet jakby LPG palił 12 litrów, to i tak wyjdę lepiej niż tankowanie ON. ON spala ponoć około 8 litrów. Różnioca w tankowaniu między ON a LPG nie duża, ale w ciągu roku się nazbiera. No i odpadają dośc kosztowne w naprawie czesci diesla. A jakby coś się miało zepsuć w benzynie, to i tak taniej wyjdzie naprawa benzyny niż diesla.
Zerknij też na Kia Sportage - to te same autka, róznią się tylko deliktanie nadwoziem. Ale buda i silniki to to samo.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Octavia kombi
    Gama Nowej Skody Octavii została poszerzona o wersję kombi. Dopłata do wersji liftback wynosi 4000 zł, niezależnie od wersji wyposażenia i silnika. W tej cenie Klient otrzymuje wyjątkowo obszerne i funkcjonalne nadwozie oraz ...
    Skoda Rapid - nowy wymiar Skody
    SKODA Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza. SKODA Rapid to pojazd idealnie uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując ...